Eksperci o targach w nowych realiach
Jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców i zwiedzających po tym, jak Rząd ogłosił kolejny etap odmrażania przemysłu brzmi: Czy targi mogą być bezpieczne? Pracownicy Targów w Krakowie od kilku tygodni opracowują standardy dla wydarzeń, które odbędą się w nowym reżimie sanitarnym. Jedno jest pewne - przy zachowaniu odpowiednich procedur będzie bezpiecznie oraz komfortowo.
Na początku należy powiedzieć jasno. Odmrożenie targów w przypadku praktycznie każdego sektora przyniesie liczne korzyści, w tym pomoże odbudować przerwany łańcuch dostaw oraz kontaktów. Obecnie wystawcy odczuwają realny brak możliwości prezentacji swojej oferty czy promocji marki przed fachową publiką. A ta publika, czyli odwiedzający, pragnie kontaktu z nowościami branżowymi, chcą móc porównać produkty oraz technologie. Dlatego zasadniczy dla całej gospodarki jest powrót do spotkań branżowych. Dzięki procedurom bezpieczeństwa można to zrobić.
Bezpieczniej niż w galeriach handlowym
Po tygodniach odseparowania ponownie odwiedzamy centra handlowe, restauracje, muzea, teatry, kina czy biblioteki. Nasze życie społeczne oraz kulturalne małymi krokami powraca do normy. Czas, aby biznes mógł się reaktywować. Targi są miejscem, w którym spotykają się przedstawiciele różnorodnych branż, dla których udział w wydarzeniach branżowych jest nadrzędny dla rozwoju firmy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich warunków sanitarnych, dystansu między uczestnikami targów, spotkania biznesowe staną się bezpieczne.
- Uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne procedury, jak np. obowiązkowa rejestracja, dzięki której wiemy, nie tylko ile osób przebywa w obiekcie targowym, ale wiemy też kim one są. Pamiętajmy również, że targi branżowe to nie wydarzenia masowe. Są to imprezy biznesowe, przychodzą na nie konkretni klienci i przedstawiciele rozmaitych firm - mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie. |
Współpraca ze specjalistami
Rozwiązania proponowane przez Targi w Krakowie są wynikiem współpracy ekspertów i przedstawicieli branży targowo-kongresowej z całego świata, w których Zarząd firmy brał czynny udział. Procedury opracowano między innymi na podstawie wytycznych WHO, zaleceń OECD, wytycznych EEIA (Europejski Związek Przemysłu Targowego) oraz zaleceń UFI (Światowego Stowarzyszenia Targów). PIPT (Polska Izba Przemysłu Targowego) w imieniu organizatorów wydarzeń branżowych złożył swoje propozycje do Ministerstwa Rozwoju. Sugestie zostały uwzględnione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja, zgodnie z którym od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, wystaw, kongresów, konferencji, spotkań pod warunkiem spełnienia odpowiednich wytycznych.
EXPO Kraków gotowe do targów
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków jest przygotowane do powrotu do życia. Kompleks o powierzchni 14 000 m2, składający się z nowoczesnych hal wystawienniczych i zespołu sal konferencyjnych, jest w pełni dostosowany do organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych i komercyjnych. Cały obiekt jest przygotowany zgodnie z odgórnymi przepisami Głównego Inspektora Sanitarnego.
- Koncentrujemy się na tym, by targi były bezpieczną formą spotkań. Ze szczególną starannością zadbamy o częste dezynfekowanie klamek, blatów, krzeseł, będą w wielu miejscach dostępne podajniki do dezynfekcji rąk. Ogromna przestrzeń umożliwia zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkań, a bardzo duża kubatura obiektu i zarządzanie systemem wentylacji poprzez rozbudowane narzędzie, jakim jest BMS (Building Management System) zapewniają pracę w trybie stuprocentowej wymiany powietrza. Jesteśmy przygotowani do automatycznego zliczania wchodzących, a nawet do mierzenia temperatury kamerami termowizyjnymi. - zapewnia Marcin Bugajski, Dyrektor Administracyjno-Techniczny Obiektu. |
Cała naprzód
Dokładne procedury działania EXPO Kraków można znaleźć na stronie internetowej https://targi.krakow.pl/public/files/bezpieczne-targi-dokument.pdf. Natomiast o tym, jak będą wyglądać targi w nowych realiach, organizatorzy opowiedzą w trakcie spotkania online „Targi NEW REALITY”, które odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca br. o godz.11:00.
Podczas konferencji wystąpią m.in. Mateusz Jaworski, Senior Event Marketing Manager w EventiX.pl, Mateusz Kania, Kierownik Działu Organizacji Technicznej i Inspektor ds. Sanitarnych w EXPO Kraków, Przemysław Trawa - Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, jak również wieloletni Prezes Zarządu Grupy MTP, przedstawiciele Easyfairs Group, Andrzej Trela, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Kluczowych Relacji Konfederacji Lewiatan, Ewa Woch - Wiceprezes Targów w Krakowie.
W czasie wydarzenia na czacie będzie można zadawać pytania ekspertom. Wszystkie odpowiedzi zostaną zebrane, a następnie opublikowane w specjalnym dokumencie po konferencji.
Spotkanie będzie trwało około 45 minut i podzielone zostanie na dwie części:
- Część 1. Jak będą wyglądać targi w nowej rzeczywistości? Co się zmieni? Jaka jest rola targów w odmrażaniu gospodarki i budowaniu przewagi konkurencyjnej firm i regionów?
- Cześć 2. Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas eventów – konkretne rozwiązania. Jakie technologie i rozwiązania pojawią się jesienią na targach?
Transmisja konferencji rozpocznie się o godzinie 11.00 na:
- profilu Facebook Targi w Krakowie https://www.facebook.com/targi.w.krakowie
- profilu Facebook EXPO Kraków https://www.facebook.com/expokrakow/
- stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/2656444338013238/
- na LinkedIn https://www.linkedin.com/events/6673871316904488960/
Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING