Szukaj w działach:

Skrócenie czasu zamówień o 80% - to możliwe!

 


Zakład obróbki metali SOWA z siedzibą w Świnoujściu to kolejny użytkownik systemu do zarządzania produkcją, który może pochwalić się efektywnym wdrożeniem narzędzia, a dzięki temu znacznym uproszczeniem procesu zamówień oraz zamówień do dostawców. Praca na OptiMES znacząco skróciła czas realizacji zamówień oraz tym samym, przyniosła realne oszczędności w firmie.

Przed wdrożeniem systemu wszelkie dotychczasowe zamówienia były przygotowywane oraz generowane ręcznie. Cały proces wymagał drukowania poszczególnych dokumentów zamówienia oraz weryfikowania surowców dostępnych na magazynie. Tak prowadzony, tradycyjny sposób przyjęcia zamówień generował około 20-25 min czasu pracownika i to tylko w przypadku jednego zamówienia!

Klient zdecydował się na wdrożenie systemu OptiMES, który przede wszystkim miał ułatwić przebieg dokumentacji w firmie od oferty złożonej klientowi do wystawienia WZ.

OptiMES wspiera zarządzanie produkcją 

Zamówienia do dostawców to jedna z funkcjonalności dostępnych w ramach systemu OptiMES. To zautomatyzowane wsparcie przy zarządzaniu zamówieniami, przeprowadzaniu analiz przepływów towarów, tworzeniu zamówień i to z uwzględnieniem np. minimów magazynowych czy limitów logistycznych.

Firma SOWA we współpracy ze specjalistami OptiMES efektywnie wdrożyła moduł zamówień, tworząc równolegle bazę danych niezbędnych do zarządzania produkcją.

wypróbuj za darmo system OptiMESEfekt wdrożenia


Na dzień dzisiejszy klient po wdrożeniu programu skrócił czas prowadzenia zamówień o 80% w skali miesiąca.

Program OptiMES automatycznie tworzy szablony, które pozwalają wygenerować w kilka sekund potrzebny, jednolity wzór wydruków. Co więcej, dzięki temu możliwe jest generowanie zamówień w przejrzystej formie, które można od razu skierować do dostawcy.


„Dzięki OptiMES w naszej firmie nie tylko znacząco oszczędzamy czas pracy nad zleceniem, ale także zyskujemy przejrzystość zamówień. To narzędzie, które pozwala nam w logiczny sposób łączyć elementy procesu produkcyjnego oraz w prosty, intuicyjny sposób zarządzać bazą danych. Z całą pewnością jest to narzędzie szyte na miarę potrzeb klienta” - Paweł Sowiński z firmy Sowa.

 

system OptiMES efekty wdrożenia


Moduł zamówień to pierwszy z elementów wdrożenia w zakładzie SOWA. OptiMES to narzędzie do kompleksowego zarządzania produkcją, dlatego firma zdecydowała się na rozszerzenie działania programu o kolejne funkcjonalności.


Źródło: Syneo
Redaktor: MRR

Syneo.pl sp. z o. o. sp. k.
Fordońska 246 lok. 1006
85-796 Bydgoszcz
+48 535 455 855
POWIĄZANE
Premierowe Targi LUMENexpo 2018 Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej to nowy projek...
Świat obróbki metali na EMO Milano 2021 W dniach od 4 do 9 października, kiedy po pandemiczna odbudowa powinna już wystartować, w...
Udane Targi Packaging Innovations 2020 Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie, które w ...
Przemysł 4.0 okiem ekspertów 9 kwietnia 2019 r. specjaliści z branży przemysłowej spotkali się w trakcie kolejnej edyc...
Na czym polega wycinanie strumieniem wody? Cięcie wodą to ekologiczna i nowoczesna technologia obróbki strumieniowo-ściernej....
Cel INNOFORM® online zrealizowany INNOFORM® online, tegoroczna odsłona dobrze już znanych bydgoskich targów, z p...
Partnerzy