Szukaj w działach:

Spawalnictwo 4.0

 

Instytut Spawalnictwa na Expowelding 2016
Fot.: Instytut Spawalnictwa 

Zwyczaj organizowania konferencji spawalniczych sięga aż 1953 roku, kiedy w Instytucie Spawalnictwa miała miejsce Pierwsza Ogólnopolska Narada Spawalnicza, poświęcona zagadnieniom kontroli prac spawalniczych.

W kolejnych latach odbywały się następne tego typu wydarzenia, co drugi rok z udziałem gości zagranicznych. Organizatorami spotkań, które przyjęły nazwę Krajowych Naukowo-Technicznych Konferencji Spawalniczych, były przede wszystkim Instytut Spawalnictwa oraz oddziały Sekcji Spawalniczych SIMP, we współpracy z innymi organizacjami związanymi z branżą. W rezultacie utrwaliła się tradycja organizowania co dwa lata przez Instytut Spawalnictwa międzynarodowej konferencji na terenie Śląska.

Kluczowym cele konferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych i ocena aktualnego stanu wiedzy w spawalnictwie, jak również stworzenie odpowiedniego forum integrującego krajowe środowiska naukowe z inżynierami i technologami pracującymi w przemyśle. Plan te osiągnięty jest poprzez interesujące wystąpienia, prezentujące nowoczesne technologie, materiały oraz urządzenia. W tematyce konferencji nie brakuje miejsca dla innowacyjnych rozwiązań praktycznych, pozwalających na optymalizację kosztów oraz poprawę bezpieczeństwa przy wytwarzaniu wyrobów spawalniczych. Międzynarodowa forma cspotkania umożliwia także wymianę doświadczeń z ośrodkami zagranicznymi.

Spawalnictwo 4.0 Instytut Spawalnictwa
Fot.: Instytut Spawalnictwa 

Tegoroczna jubileuszowa 60. Konferencja Spawalnicza pod hasłem „Spawalnictwo w dobie przemysłu 4.0” odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w dniach 16-18 października br. w sosnowieckiej Expo Silesia. Jest to dodatkowy czynnik sprzyjający wymianie praktycznych i naukowych doświadczeń. Wystąpienia w czasie konferencji odbędą się w sześciu sesjach zaplanowanych tak, aby dać uczestnikom wydarzenia możliwość zapoznania się z ekspozycją targów. Ankietyzowani uczestnicy targów zaznaczyli, że połączenie konferencji z wystawą spawalniczą to bardzo dobry pomysł, gdyż tematy omawiane w trakcie wystąpień konferencyjnych wielokrotnie można skonfrontować z ich praktycznym zastosowaniem, na stoiskach producentów maszyn lub materiałów spawalniczych.

W trakcie drugiego dnia konferencji zaplanowana została sesja plenarna dotycząca budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Bieżąca edycja pt. Łańcuch dostawców konstrukcji spawanych i usług NDT w budowie elektrowni jądrowej ma na celu pokazanie wymagań dla przedsiębiorstw krajowych oraz trybu postępowania w łańcuchu dostaw potencjalnych dostawców technologii jądrowej w zakresie konstrukcji oraz urządzeń spawanych, a także usług NDT. W 2016 roku udział w sesji przeznaczonej tej tematyce wzięło ok. 270 osób. Udział w niej jest bezpłatny.

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona słuchaczy, nie tylko pracowników ośrodków naukowych, ale także przedstawicieli przemysłu: właścicieli firm spawalniczych, osób odpowiedzialnych za jakość wyrobów spajanych oraz bezpieczeństwo wytwarzanych konstrukcji (np. główni spawalnicy, inżynierowie technolodzy, kierownicy działów jakości itp.

Materiały z konferencji w języku polskim zamieszczane są w drukowanej wersji Biuletynu Instytutu Spawalnictwa, a artykuły tłumaczone na język angielski publikowane są w e-Biuletynie Instytutu Spawalnictwa, który udostępniany jest na zasadach Open Access. Codzienna relacja z wydarzenia zamieszczana jest na profilu Instytutu Spawalnictwa na portalu Facebook, natomiast po zakończeniu spotkania w mediach branżowych zamieszczane są krótkie relacje.


Więcej o Konferencji na Staleo.plZobacz profil Instytutu Spawalnictwa na Staleo.plŹródło: Instytutu Spawalnictwa

Dodano 04.07.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy