Z kraju i ze świata
Cyfrowe sposoby projektowania i zarządzania fabryką
W dniach od 26 do 28 maja odbędzie się pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BIM w przemyśle. Konferencja BIM4industry będzie okazją do szerokiej dyskusji w gronie ekspertów i praktyków na temat cyfrowych rozwiązań w projektowaniu i zarządzaniu fabryką.
Liczba i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki - tzw. Fabryki 4.0 lub Fabryki Przyszłości - sprawia, że zarządzający firmami produkcyjnymi potrzebują nowych, cyfrowych sposobów projektowania, budowania i zarządzania ich utrzymaniem. Dlatego z roku na rok rośnie znaczenie metodyki BIM w przemyśle. Zmienia się nie tylko sposób projektowania, ale także użytkowania i zarządzania obiektami przemysłowymi.
Praktyka i trendy
BIM4industry 2021 to pierwsze w Polsce spotkanie wokół idei BIM w przemyśle. Łączy środowiska zaangażowane w popularyzację i wdrażanie tej metodyki w naszym kraju - przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, a także projektantów i wykonawców.
Wśród prelegentów są m.in. Anna Kornecka, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dr inż. Paweł Tadejko, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości czy Jarosław Sosnowski z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji MRPiT, a także prawie 20 ekspertów i praktyków metodyki BIM z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego.
Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników, wystarczy zarejestrować się przez formularz online.
-->REJESTRACJA ON-LINE
„Do tej pory w Polsce nie było wydarzenia na taką skalę, które umożliwiłoby dyskusję nt. BIM w przemyśle wszystkim (albo prawie wszystkim) środowiskom zaangażowanym we wdrażanie tej metodyki w naszym kraju. Uważam, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli – świetni eksperci, pasja, doświadczenie, chęć budowania wiedzy, zgrane zespoły to coś, czym mogą się chwalić zarówno projektanci, jak i wykonawcy oraz przedstawiciele władz. Czas się spotkać i porozmawiać zarówno o trendach, jak i praktyce” - mówi Katarzyna Orlińska-Dejer, prezeska BIM Klaster i organizatorka konferencji BIM4industry 2021. |
3 dni, 20 prelekcji, 6 warsztatów
BIM4industry 2021 to 3-dniowa konferencja, która trwa od 26 do 28 maja. Organizatorzy kładą nacisk na trendy (również międzynarodowe) oraz plan rozwoju, przed którym stoi branża budowlana i przemysłowa w Polsce, a także na praktyczny wymiar wdrażania metodyki BIM. Do współpracy zostali zaproszeni praktycy, którzy podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami, opowiedzą o blaskach i cieniach realizowanych projektów i dadzą wskazówki, jak przygotować się na czekające nas zmiany.
Pierwszy dzień to wystąpienia głównych prelegentów oraz debata „Cyfryzacja procesu budowlanego - kolejne kroki” z udziałem przedstawicieli MRPiT, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i BIM Klaster, zainaugurowany zostanie prelekcją Anny Korneckiej. Drugiego dnia uczestnicy mogą wybrać dwie ścieżki tematyczne: Inwestorzy & Wykonawcy, a także Projektanci. Na zakończenie, odbędą się spotkania w zamkniętych pokojach dyskusyjnych (limit miejsc), moderowanych przez ekspertów BIM. Trzeci dzień w całości poświęcony będzie na warsztaty, prowadzone według dwóch ścieżek tematycznych.
Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów znajduje się na stronie: www.bim4industry.pl
NEWSLETTER
POLECAMY:
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House
POWIĄZANE
Showroom Przemysłu 4.0 Bosch Rexroth - Factory of the Future Lab
22 września w Warszawie odbyło się otwarcie showroomu firmy Bosch Rexroth „Factory o...
Polski przemysł na tle innych państw - RAPORT
Warsaw Enterprise Institute opublikował ósmy raport z serii „Bilans Otwarcia...
Odbierz zaproszenie na ExpoBONDING 2019
W Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 20 i 21 listopada 2019 roku odbędzie się 3. edycja Tar...
Eurostat - produkcja przemysłowa w maju 2021
W maju 2021 roku w porównaniu z majem 2020 roku produkcja przemysłowa wzrosła o 20...
Weź udział w Konferencji E-commerce 2023!
„E-commerce 2023 – szanse, trendy, wyzwania” to kolejna edycja coroczne...
Planowanie i monitorowanie procesów produkcyjnych
Nowa domena oprogramowania może planować, kontrolować i monitorować nawet niezautomatyzow...