Szukaj w działach:

Automatyzacja i digitalizacja na Modernlog 2020

 

Modernlog ITM Industry Europe 2019
 

Automatyzacja procesów i ich cyfryzacja leży u podstaw najnowszych trendów branżowych. Pozwalają one na zwiększenie efektywności centrów dystrybucyjnych, hal produkcyjnych i efektywności magazynów. Po jakie rozwiązania sięgać? Które z nich będą najlepsze dla konkretnej firmy? Dowiedzieć się tego będzie można w Poznaniu, w dniach 2-5 czerwca 2020.

Hasłem przewodnim 4. edycji targów Modernlog będzie Logistyka 4.0. Targi Logistyki Magazynowania i Transportu Modernlog odbędą się, zgodnie z tradycją, podczas jednego z ważniejszych wydarzeń przemysłowych w Środkowo-Wschodniej części Europy – ITM Industry Europe. Synergia ta pozwala na połączenie ogromnego przemysłu z nowoczesnymi i odważnymi rozwiązaniami możliwymi do zastosowania w logistyce.

Jak podkreśla Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog: - „Ekspozycja Modernlog 2020 zostanie podzielona tematycznie na: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla e-commerce i omnichannel, software/iot, ale rozmawiamy z partnerami o poszerzeniu zagadnień targów o ofertę profesjonalnych przestrzeni magazynowych. W związku z wyzwaniami, jakie stoją przed branżą logistyczną, a także rozwojem nowoczesnych kanałów sprzedażowych chcielibyśmy, aby zwiedzający targi myślący o inwestycji w swoją powierzchnię magazynową mógł, zapoznać się z tematem kompleksowo, a więc od wyboru właściwej powierzchni w konkretnej lokalizacji, po odpowiednie wyposażenie dedykowane konkretnym potrzebom.”

Czerwcowe spotkanie obfitować będzie w zagadnienia z zakresu digitalizacji i automatyzacji, które nieuchronnie zbliżają się do intralogistyki, szczególnie ze względu na makroekonomiczne warunki, które w znacznym stopniu mają szansę przyspieszyć ten proces. Inwestowanie w cyfryzację pozwala na bardziej efektywną pod względem kosztów pracę magazynów – to z kolei przekłada się na pozycję rynkową i wyniki finansowe. Właśnie dlatego dostosowanie firmy do standardów logistyki 4.0 stanowi trudny, lecz konieczny proces.

Inspiracje na Modernlog 

Mateusz Nowakowski podkreśla: - „Polska ma potencjał, żeby w ciągu najbliższych lat podwoić zasoby powierzchni magazynowej, którą trzeba będzie dostosować do konkretnego klienta. Na Modernlog pokażemy rozwiązania, które pozwolą taki magazyn zaprojektować w optymalny sposób. Jak wynika z analiz firmy JLL w ubiegłym roku zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe sięgnęło 3,7 mln m², a jeśli pominąć umowy odnawiane wynik ten wynosi 2,9 mln m². Dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego wciąż znajduje odzwierciedlenie w wysokiej aktywności na rynku deweloperskim. Przez pierwsze dwa kwartały 2019 r. do użytku oddano ponad 1,1 miliona m² i był to najwyższy wynik odnotowany w I półroczu w historii rynku. Całkowite zasoby magazynowe w Polsce osiągnęły 16,9 miliona m². W 2018 roku odnotowano też rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów - 1,84 mld euro. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie automatyzacją procesów logistycznych - dlatego oferta najbliższej edycji Modernlog na pewno w ten trend się wpisze.”

Siła praktycznej wiedzy, czyli #Smart Warehouse

Podczas minionej edycji Modernlog jednym z najważniejszych wydarzeń okazała się być konferencja #Smart Warehouse, która umożliwiła uczestnikom zdobycie wiedzy na temat zwiększania wydajności magazynów oraz zapoznanie się z historiami konkretnych wdrożeń.

Mateusz Nowakowski dodaje: - „#Smart Warehouse - nowy punkt na mapie wydarzeń Modernlog okazał się strzałem w dziesiątkę. Wysoka frekwencja i pozytywne recenzje skłoniły nas do kontynuacji tego wydarzenia. Możemy zapewnić, że zaprosimy do dyskusji ludzi, którzy nowe trendy znają tylko z praktyki, a nie z teorii. Podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w automatyzacji procesów logistycznych. Co ważne będzie też czas na zadawanie pytań i porady indywidualne. Do współpracy przy projekcie już zaprosiliśmy czołowe firmy i organizacje działające w duchu logistyki 4.0. Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem Smart Warehouse 2020, ale na pewno nie zabraknie w nim aktualnych trendów w automatyzacji i digitalizacji. Era cyfrowa już nadeszła, widać to w nowoczesnej logistyce, widać to na Modernlog.”

Innowacje logistyczne

Jak w kilku słowach określić wydarzenie In4Log Industry? Tłumy zainteresowanych pracą nowoczesnych urządzeń magazynowych, hałas maszyn, interesujące prezentacje.

Projekt ten na stałe gości już w programie Modernlog. Podczas każdej edycji organizatorzy zapraszają do udziału firmy, których wdrożenia i sprzęty pozwalają odpowiedzieć na pytania: jak wpływać na szybkość przepływu, wydajność, bezbłędność wydań kompletacyjnych, czas realizacji dostaw wewnętrznych, a także jak wykorzystywać w tym celu dostępne urządzenia oraz maszyny.

Dobre praktyki prezentowane podczas wydarzenia stanowią dla uczestników i widzów bogate źródło inspiracji i pomagają w odkryciu kreatywnego podejścia do własnej logistyki wewnętrznej. In4Log Industry to projekt, który doskonale sprawdza się jako przestrzeń pozwalająca na to, by spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność, dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów. Jest to już dziewiąta edycja wydarzenia.

Targi Modernlog odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach 2-5 czerwca 2020 r. W tym samym czasie zwiedzić będzie można ekspozycję targów: ITM Industry Europe, 3D Solutions, Subcontracting, Forum Odlewniczego Focast.

Więcej na stronie: www.modernlog.pl

Źródło: Grupa MTP, Staleo.pl

Dodano 03.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy