Szukaj w działach:

Subcontracting 2017 - kooperacja przemysłowa w Poznaniu

Subcontracting 2017 MTP
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Podczas VI edycji Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, która odbyła się w dniach 6-9 czerwca 2017 r. swoją ofertę usług podwykonawczych zaprezentowało blisko 100 firm z 7 krajów (Litwy, Polski, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Węgier i Włoch). 

Partnerem merytorycznym tegorocznego spotkania branży kooperacji przemysłowej był Klastrem Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, co również znacząco wpłynęło na sukces Subcontracting 2017. Dzięki wsparciu udało się przygotować wartościowe wydarzenie, które pokazało potencjał polskich firm produkcyjnych. 

Wspólnie można więcej

Po udanym zeszłorocznym debiucie Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, bardzo mocno zpodkreślił swoją obecność na tegorocznej wystawie. W pawilonie nr 7, na wspólnym stoisku złożonym z czterech wysp o łącznej powierzchni 200 m2, pojawił się z 19 firmami i partnerami strategicznymi. To pokazuje, jak ogromny progres odnotowały Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, stając się tym samym platformą polskiego co-opetition (cooperation & competition – kooperacja i kompetencje).

Targi SUBCONTRACTING 2017 były organizowane w partnerstwie z Klastrem Obróbki Metali . Nasz potencjał został dostrzeżony i doceniony. Firmy skupione w Klastrze na co dzień często konkurują ze sobą, ale współpracują również przy wymianie technologii, poszukiwaniu nowych rynków zbytu na swoje produkty, wspólnej promocji potencjału czy pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Tworzymy zatem swoistą "Inteligentną Super Fabrykę 4.0 - tłumaczy Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu KOM. - Nasze przedsiębiorstwa nie mają się czego wstydzić, posiadają ogromny potencjał, a ich parki maszynowe należą do najnowocześniejszych na świecie.Magia spotkań podczas targów Subcontracting

Standardem poznańskich targów przemysłowych są wcześniej umówione rozmowy biznesowe. W czasie pierwszego dnia, w pawilonie Subcontracting, odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA. Celem wydarzenia było m.in. nawiązanie nowych kontaktów z potencjalnymi podwykonawcami.

Zainteresowaniem cieszyły się także spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings – podczas dwóch dni odbyły się aż 322 spotkania matchmakingowe oferentów konkretnych usług podwykonawczych z potencjalnymi zleceniodawcami. Przedsięwzięcie zyskało prawdziwie międzynarodową skalę, zgromadziło łącznie 117 uczestników z 15 krajów. Tego roku w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. W ubiegłym roku doszło do 270 spotkań podczas targów Subcontracting - tegoroczna edycja to przeszło 50 spotkań więcej i blisko 50 nowych uczestników.

Głównym celem przyjazdu na targi Subcontracting było poznanie nowych partnerów, mogących wykonać dla nas różne zlecenia. Jest to bardzo ważne o tyle, że w dobie internetu zazwyczaj wybór takiego poddostawcy jest dokonywany całkowicie chaotycznie i losowo. W tym momencie poznajemy ludzi, którzy są z danej firmy, którzy mogą dla nas coś wykonać,  wiemy kim oni są i dlaczego mamy wybrać tę, a nie inną firmę. Uważam, że Subcontracting ITM Meetings są bardzo efektywnym sposobem na poznanie nowych partnerów – tak Subcontracting ocenia Piotr Pankowski z firmy Modertrans Poznań Sp. z o.o.

Subcontracting ITM Meetings 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Ciekawym wydarzeniem był także dwudniowy cykl paneli dyskusyjnych Speaker’s Corner przygotowany przez Klaster Obróbki Metali. Wystąpienia poświęcone zostały działaniom oraz procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Krzysztof Zaręba - Naczelnik Wydziału Polityki Przemysłowej Departamentu Innowacji z Ministerstwa Rozwoju, dr Piotr Kryjom - Kierownik Departamentu  Internacjonalizacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dr hab. inż. Tomasz Babul – Dyrektor Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, Leszek Dec - Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Była to przestrzeń do merytorycznych dyskusji m.in. na temat współpracy nauki i biznesu w praktyce, tego jak konsolidować polską branżę metalowo-maszynową oraz jak rozwijać biznes przy wsparciu środków z UE - mówi Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu Klastra Obróbki Metali.

Siła tkwi w synergii

Targom Kooperacji Przemysłowej Subcontracting towarzyszyły największe w Polsce targi nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, a także Targi 3D SOLUTIONS oraz Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Wystawy stanowiły profesjonalną przestrzeń prezentacji wszystkich etapów produkcji w przemyśle i dawały możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Tegoroczny bloku targów odbywał się w 12 pawilonach na terenie otwartym o łącznej powierzchni 25 000 m². Przez cztery dni swoją ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów, natomiast imprezę odwiedziło 17 893 zwiedzających.

Kolejna edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting

Przyszłoroczna edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-8 czerwca 2018 r. Towarzyszyć jej będą targi ITM Polska, 3D Solutions, Modernlog i Forum Odlewnicze Focast.

Więcej o Targach na stronie:
www.subcontracting.pl


Więcej o Targach 
Subcontracting 2018 na Staleo.pl


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie


Dodano 28.06.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy