Szukaj w działach:

Targi Intec i Zuliefermesse - rozwiązania przyszłości

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Fot.: Targi Lipskie Polska  

Już niebawem startuje organizowany w cyklu dwuletnim przez Targi Lipskie duet targów przemysłowych Intec i Zuliefermesse.

W dniach 7-10 marca na Nowych Terenach Targowych odbędzie się pierwsze w 2017 roku istotne spotkanie branży technologii produkcyjnych dla obróbki metalu i przemysłu poddostawczego. Liczne nowości produktowe, jak również najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zaprezentuje ponad 1 400 wystawców, w tym znane firmy z Polski. Program konferencji obejmował będzie swoją tematyką aktualne i ważne dla branży zagadnienia, mające decydujący wpływ na rozwój produkcji przemysłowej.


W czasie najbliższych edycji targów Intec i Zuliefermesse swoją aktualną ofertę zaprezentuje ponad 1 400 wystawców z 30 krajów.
Obie wystawy zajmować będą powierzchnię aż 4 hal targowych, a ich łączna powierzchnia wystawiennicza wynosić będzie 70 000 m². - „Tegoroczny duet targowy zapowiada się dla wszystkich jego uczestników bardzo interesująco. 
Targi te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej przez wystawców oferty oraz towarzyszącemu im programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono specjalistów, którzy zainteresowani są aktualną informacją o kierunku rozwoju branży, a także wymianą kontaktów i nawiązywaniem współpracy na międzynarodowej arenie” - mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Leipziger Messe GmbH.


W trakcie czterech dni targowych w centrum uwagi znajdować się będą innowacyjne produkty z takich obszarów jak: obrabiarki, narzędzia precyzyjne do obróbki metali, automatyzacja produkcji czy usługi dla przemysłu poddostawczego. - „Odwiedzający mogą liczyć na możliwość zapoznania się z różnorodną ofertą interesujących i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dotyczących wszystkich etapów produkcji przemysłowej”
mówi Markus Geisenberger.


Znani wystawcy z całej Europy


Swoje uczestnictwo w targach Intec zgłosili liderzy z branży obrabiarek oraz renomowane firmy z sektora narzędzi precyzyjnych do obróbki metalu, zarówno z Niemiec, jak i z innych krajów. Wśród nich znajdują się m.in. firmy takie jak: Yamazaki Mazak, DMG MORI, TRUMPF Gruppe, Hommel Gruppe, Maschinenfabrik Berthold Hermle, SCHUNK, Paul Horn, ISCAR, EMUGE, MAPAL, jak również Ingersoll Werkzeuge. Swoją ofertę zaprezentują po raz pierwszy m.in. takie przedsiębiorstwa jak: NICOLÁS CORREA z Hiszpanii, HWACHEON Machinery Europe z Koreii, BLM SPA z Włoch, czy SAMAG Saalfelder Werkzeugmaschinen z Niemiec. W czasie targów Intec pokażą się wszystkie duże niemieckie przedsiębiorstwa z sektora przemysłu budowy maszyn, obrabiarek oraz narzędzi precyzyjnych. Spora liczba niemieckich wystawców pochodzi z takich landów jak: Badenia-Wirtembergia, Saksonia, Nadrenia Północna-Westfalia i Bawaria. Pośród wystawców pochodzących spoza Niemiec najliczniejszą grupę stanowią firmy z Włoch, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Czech. Swoją ofertę na targach przedstawią również polskie firmy m.in.: PRESS-METAL Natalia Kukiel, Rais Tools Sp. z o.o., czy Uni-Kat Sp. z o.o..


Poddostawcy prezentujący się na tegorocznej wystawie Zuliefermesse to zakłady produkcyjne posiadające innowacyjne parki maszynowe oraz ukierunkowane na międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. Znaczne grono wystawców stanowią przedsiębiorcy oferujący usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali, tworzyw sztucznych, a także z najnowocześniejszych materiałów. Szerokie portfolio targów Zuliefermesse 2017 wzbogacają wystawcy realizujący wymagające usługi dla przemysłu, m.in. powierzchniowe uszlachetnianie detali, od klasycznie nanoszonych powłok, aż po wykorzystanie nanotechnologii. Sposoby te cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem ze strony różnych sektorów przemysłu, ale przede wszystkim wykorzystywane są w sektorze przemysłu motoryzacyjnego.
 

Targi Lipskie Polska 2017
Fot.: Targi Lipskie Polska   

Standardowo, około 30% wystawców targów Zuliefermesse stanowić będą firmy spoza Niemiec. Udział w wydarzeniu wezmą po raz pierwszy m.in. firmy z Wielkiej Brytanii oraz Skandynawii, co jeszcze bardziej podkreśli międzynarodowy charakter tego wydarzenia. Najliczniej reprezentowane kraje to Włochy, Czechy i Polska. W Polskim Wystąpieniu Narodowym udział biorą: Odlewnia Chemar Sp. z o.o., Tobzamer s.c. oraz Segepo-Refa Sp. z o.o., natomiast na indywidualnych stoiskach swoją ofertę pokażą: BAPRO-MET Sp. z o.o., Kuźnia Sułkowice S.A., Plasimet s.j. oraz Electropoli Poland Sp. z o.o.


Dużą uwagę polskich firm tym duetem targowym potwierdza nie tylko liczna grupa wystawców, ale również odwiedzających. Prócz indywidualnych gości spodziewana jest także wizyta oficjalnych misji gospodarczych z Polski, m.in. misji organizowanej przez Saksońską Agencję Wspierania Gospodarki, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. 


Bogata oferta wystawców - od automatyzacji po obróbkę skrawaniem


W czasie targów Intec 2017 producenci obrabiarek pokażą szereg innowacyjnych rozwiązań na optymalizację procesów produkcji. Firma HEDELIUS na przykład zaprezentuje w Lipsku swoje nowe, kompaktowe oraz niezwykle precyzyjne 5-osiowe centrum obróbkowe ACURA, przeznaczone do produkcji narzędzi i obróbki detali. Kolejny z liderów branży – INDEX-Werke zaprezentuje INDEX G200, tokarkę CNC drugiej generacji, która dzięki rozbudowanej części frezującej może opracowywać cztery detale jednocześnie. Uwagę zwiedzających przyciągnie zapewne najnowsze centrum obróbkowe CNC – C 250 fabryki maszyn Berthold Hermle.


Automatyzacja produkcji przeprowadzana wg idei „Przemysł 4.0.” widoczna będzie także w ofercie wystawców marcowych targów. SCHUNK przedstawi swój moduł linearny SCHUNK ELP, który spełnia założenia czwartej rewolucji przemysłowej. Moduł ten jest niezwykle kompaktowy i zasilany bardzo energooszczędnym 24-Vatowym napędem. Bosch Rexroth udowodni na swoim stoisku, że szafki sterownicze odchodzą do przeszłości, ich CytroPac integruje w jednej obudowie elementy hydrauliczne, a także przetwornicę częstotliwości, silnik, pompę i czujniki. Napęd ten również wywiązuje się z podążania za rewolucyjnymi trendami, natomiast zużycie prądu o 80% mniejsze, w porównaniu z popularnymi rozwiązaniami, pozwoli na duże oszczędności w zakładach przemysłowych. Całą paletę aplikacji, dzięki którym można realizować ideę „Przemysł 4.0.” oferuje firma Festo, m.in. rozwiązania softwarowe dla procesów montażowych oraz intuicyjne sterowanie.


Duże zainteresowanie innowacyjnymi dostawcami


Nowości produktowych, czy innowacyjnych rozwiązań nie zabraknie także podczas odbywających się w tym samym terminie targów Zuliefermesse. Zaprezentowane zostaną innowacje związane m.in. z obróbką tworzyw sztucznych i produkcją form. Na stoisku firmy PSG Plastic Service będzie można przyjrzeć się niezależnemu regulatorowi gorąco-kanałowemu profiTEMP+, którego zaletą, w porównaniu do poprzednich modeli, jest nieduża kubatura, zwiększona ilość funkcji oraz wygoda w obsłudze, dzięki zintegrowanemu ekranowi dotykowemu. W odpowiedzi na duże wymagania rynku budowy form firma HASCO przedstawi swoją nowość – płytę P1, wyróżniającą się precyzją, wysoką jakością powierzchni, łatwością obróbki, a dzięki optymalnie dobranym naddatkom oraz równoległości powierzchni płyty, bardzo wysoką wydajnością. Lider w stosowaniu laseru w przemyśle, firma bkl-lasertechnik opracowała metodę, dzięki której mogą zostać osiągnięte idealnie gładkie powierzchnie detali. Skoncentrowana na produkcji przyrostowej firma Rapidobject pokaże możliwości drukarek 3D z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, metalu oraz gipsu polimerowego.
 

Targi Intec i Zuliefermesse - rozwiązania przyszłości
Fot.: Targi Lipskie Polska   

Rozwiązania przyszłości tematem przewodnim programu konferencji


W ramach szerokiego wachlarza wydarzeń towarzyszących, obejmującego konferencje, dyskusje panelowe oraz warsztaty, poruszane będą aktualne, istotne dla branży tematy
W Lipskim Centrum Kongresowym (CCL), stanowiącym integralną część Lipskich Terenów Targowych, 7 marca odbędzie się konferencja „Strategiczny warsztat: Przemysł Przyszłości”, tymczasem 8 marca specjaliści spotkają się w ramach V Kongresu „Efektywne wykorzystanie surowców w produkcji” zorganizowanego w tym roku pod hasłem: „Wartości dodane cyfryzacji fabryki”, gdzie głównym zagadnieniem będzie obecny stan realizacji założeń projektu „Przemysł 4.0”.


Dla polskich wystawców oraz zwiedzających interesującym wydarzeniem będzie spotkanie trójstronne na poziomie krajów granicznych - Niemiec - Polski - Czech, organizowane 9 marca przez Saksońską Agencję Wspierania Gospodarki na zlecenie Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Transportu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszeniem Odlewników Republiki Czeskiej. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli następujących branż: budowy maszyn i urządzeń, w szczególności automatyzacji procesów produkcji, zintegrowanych systemów wytwarzania i odlewnictwa.


W czasie wystawy w każdej z hal odbywać się będą systematycznie liczne seminaria, prezentacje oraz warsztaty. W hali numer 5 będzie miało miejsce sympozjum „Inteligentne konstrukcje lekkie", podczas którego prezentowane będą referaty na temat sposobów zastosowania nowoczesnych materiałów w różnych gałęziach przemysłu. W dniach 8 i 9 marca, w hali numer 2 zorganizowane zostanie forum technologiczne „Technologie Przyrostowe", prezentujące uczestnikom tematy związane z tymi technologiami i potencjał zastosowania tych metod w przemyśle. Prelegenci pokażą również wykonane w tych technologiach elementy prototypów, wyprodukowane przede wszystkim z różnych metali, jak również z tworzyw sztucznych i ceramiki.


W hali numer 4 uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z linią produkcyjną wg koncepcji lean management
, gdzie zaprezentowany zostanie na żywo proces wytwarzania różnych produktów. W dniu 8 marca również w hali numer 4 w ramach wydzielonego forum odbywać się będzie Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT Business Meeting. Natomiast 9 marca odbędzie się III Saksoński Dzień Automatyzacji.


Ważne informacje


Miejsce: 

Nowe Tereny Targowe w Lipsku, 
Neues Messegelände Leipzig
Messe-Allee 1, 04356 Leipzig


Godziny otwarcia:

  • Wtorek, 7 marca 9:00 - 17:00
  • Środa, 8 marca 9:00 - 17:00
  • Czwartek, 9 marca 9:00 - 17:00
  • Piątek, 10 marca 9:00 - 16:00 


Bilety wstępu:

  • Bilet jednodniowy 72,00 zł
  • Bilet na całe targi 126,00 zł
  • Bilet ulgowy 27,00 zł (przysługuje studentom, osobom niepełnosprawnym oraz emerytom)
  • Bilet grupowy (od 10-ciu osób) 27,00 zł


Bilety do nabycia na www.bilety.targilipskie.pl


Parking:
 

  • Parking dla odwiedzających P1 oraz P2 w cenie 7,- euro dziennie


Więcej o Targach Intec i Zuliefermesse na Staleo.pl:

 




Źródło: Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.

 
 

POWIĄZANE
Branża oświetleniowa spotkała się w Sosnowcu Branża oświetleniowa oraz elektrotechniczna spotkały się w Sosnowcu w dniach 4-5 grudnia ...
PLASTPOL w dobrej kondycji W minionej XXII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztuczn...
TOOLEX 2018 - wszystko o obróbce Termin 2-4 października br. zapowiada się ekscytująco, a to za sprawą odbywających się w ...
Innowacyjne rozwiązania przemysłowe na Warsaw Industry Week Warsaw Industry Week to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organiz...
Przemysłowa wiosna STOM 2023 na żywo! Zapraszamy na relację na żywo z targów STOM 2023 w Kielcach. W dniach od 28 do 31 ...
Nowoczesny przemysł na ITM Industry Europe 2023 Premiery rynkowe i nowości branżowe to tylko jeden z czynników decydujących o udzi...
Partnerzy