Szukaj w działach:

Osiem sposobów na podniesienie produktywności

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 Fot.: Monitor ERP

Usprawnienie procesów w firmach wytwórczych to priorytet każdej firmy produkcyjnej. Droga do osiągnięcia idealnego poziomu produktywności nie jest jednak prosta. Monitor ERP wraz ze specjalistami z branży motoryzacyjnej, elektrycznej, telekomunikacyjnej oraz tworzyw sztucznych wypracował osiem wskazówek jak podnieść poziom produktywności.

Przedstawiciele branży produkcyjnej są zgodni, kierunki rozwoju ich przedsiębiorstw determinuje przede wszystkim klient. To jego wymagania i potrzeby napędzają firmy do poszukiwania sposobów na podniesienie produktywności. Obszarów budowania przewagi konkurencyjnej należy szukać w samym procesie wytwórczym. Na początku należy jasno zdefiniować swoje cele oraz wdrożyć przejrzysty system umożliwiający zbieranie, przetwarzanie oraz analizę danych dotyczących pracy firmy. Poszczególne działy muszą blisko ze sobą współpracować i wymieniać się informacjami, aby efektywnie realizować powierzone im zadania. Każdy z pracowników powinien mieć poczucie, że ma wpływ na rozwój firmy. Właściwa analiza informacji i odpowiednio zmotywowany zespół pozwalają skutecznie walczyć o klienta.
 

- „Firmy produkcyjne funkcjonują w niezwykle dynamicznym i konkurencyjnym środowisku biznesowym. Klienci mają coraz większe wymagania, a o zdobyciu zamówienia decyduje nie tylko terminowa realizacja zleceń, ale również wartość dodana kreowana przez inżynierów i działy R&D” – mówi Jarosław Jaśkiewicz, Business Development Manager w firmie Monitor ERP.
- „Chcąc pokazać firmom w jakiś sposób mogą podnieść poziom produktywności zebraliśmy 8 wskazówek opisujących konkretne działania. Wierzymy, że wprowadzenie odpowiednich procedur przy wsparciu aplikacji ułatwiających zarządzanie firmą przyniesie pożądane efekty” – dodaje.
 

  1. Definiuj cele biznesowe związane z produktywnością. Chcąc poprawić produktywność należy najpierw określić najważniejsze wyzwania przed którymi stoi firma.

  2. Pamiętaj o mierzeniu wydajności swojej firmy. W celu weryfikacji stopnia produktywności należy prowadzić stałe pomiary wydajności działania.

  3. Zapewnij przejrzysty przepływ informacji w ramach całej firmy. Myśląc o poprawie produktywności należy wprowadzić narzędzia, które pozwolą na bieżąco czerpać informacje o faktycznym stanie działania firmy.

  4. Za produktywność odpowiada cały ekosystem w jakim działasz. Bliska współpraca i komunikacja pomiędzy producentem i dostawcami sprzyja poprawie produktywności.

  5. Szybkie dostosowanie do potrzeb rynku pozwala budować przewagę nad konkurencją. Firmy produkcyjne muszą być elastyczne, aby móc funkcjonować w zmiennym otoczeniu.

  6. Buduj wartość dodaną dla klientów, dzięki kreatywnym rozwiązaniom. Praca działu R&D i innowacji produktowych pozwala zaproponować wartość dodaną klientowi.

  7. Buduj zaangażowanie zespołu w celu wprowadzania usprawnień. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań musi być ściśle powiązane z motywacją zespołu, który je wprowadza.

  8. Dbaj o rzetelność informacji. Aby system ERP wspierał działania firmy, musi być zasilony prawdziwymi informacjami dostarczanymi przez pracowników.


Powyższe wnioski zostały wypracowane podczas dyskusji na temat produktywności firm wytwórczych, która odbyła się w ramach spotkania zorganizowanego w czerwcu 2016 roku przez firmę Monitor ERP.

Jeżeli chcesz poznać więcej sposobów na podniesienie poziomu produktywności w Twojej firmie, przyjdź na spotkanie „Cyfrowy skok do produktywności”, które odbędzie się 25.11.2016 w Łodzi.

Więcej szczegółów na Staleo.pl: 



Źródło: Monitor ERP


 

Monitor ERP System Polska Sp. z o.o
Mińska 54-56
54-610 Wrocław
+48 71 722 42 50
POWIĄZANE
Cyfrowy skok do produktywności Cyfrowa rewolucja polegająca na upowszechnieniu nowoczesnych technologii we wszystkich dz...
proALPHA rozszerza portfolio ERP+ Grupa proALPHA jeden z wiodących dostawców oprogramowania ERP+ dla sektora małych ...
Wdrożenie ERP - jaka jest rola audytu przedwdrożeniowego? Wdrożenie systemu informatycznego typu ERP jest zawsze dużą zmianą dla przedsiębiorstwa. ...
Jak zarządzać rozkrojem blach – optymalizacja produkcji Rozmieszczenie w sposób efektywny detali na dostępnych formatach blach w przedsięb...
Automatyczna rejestracja faktur zakupowych Mimo coraz większej cyfryzacji przedsiębiorcy nadal chętnie korzystają z tradycyjnego prz...
Cyfrowa transformacja w przemyśle motoryzacyjnym SPIER GmbH & Co. Fahrzeugwerk KG zajmuje się produkcją i dostawą nadwozi pojazd&oacut...
Partnerzy