Szukaj w działach:

Prima Power z nowościami na Targach Euroblech

 

Prima Power na Targach Euroblech Hanower 2016
Fot.: Prima Power Central Europe  


W Hanowerze w dniach 25-29 października odbędą się Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach Euroblech 2016. To już XXIV edycja istotnego dla branży maszynowej wydarzenia.


Jednym z wystawców tegorocznej imprezy będzie firma Prima Power, która na swoim stoisku o powierzchni 1500m2 zaprezentuje wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie obróbki laserowej, wykrawania, cięcia oraz gięcia.

Ostatnim prężnie rozwijającym się trendem jest zastosowanie nowego rozwiązania produkcji ramy drzwi samochodowych, którą wytłacza się na gorąco jako jedną część w miejsce dotychczasowych czterech elementów. Zmniejsza to koszty produkcji, obniża wagę elementu i zwiększa jego wytrzymałość. Firma Prima Power, skupiając się na tym konkretnym zastosowaniu, opracowała nowy produkt: Laser Next 2130. Nowy model, który będzie miał swoją światową premierę podczas Targów Euroblech w Hanowerze, zachowuje wydajność oraz rozwiązania modelu 1530 przy podwyższeniu mocy produkcyjnej, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem do cięcia dużych elementów tłoczonych na gorąco. Laser Next może pochwalić się najlepszymi wynikami dynamicznymi na rynku laserów 3D dzięki wykorzystaniu wysoce innowacyjnych rozwiązań i materiałów do układów kinematycznych, jak również konstrukcji urządzenia, takich jak bezpośrednie silniki, przetworniki głównych osi i głowicy skupiającej, a także rama maszyny w zoptymalizowanym kształcie wykonana z syntetycznego granitu.

Firma Prima Power nowy produkt Laser Next na Targach Euroblech
Fot.: Prima Power Central Europe (Laser Next)  


Maksymalną prędkość i najlepszą jakość bez żadnych kompromisów w całym zakresie grubości oraz zintegrowanie wszystkich elementów maszyny zapewni nowa odsłona Laser Genius’a
. Ważną zmianą wprowadzoną w maszynie jest nowy laser światłowodowy, opracowany i wyprodukowany przez Prima Power. Seria CF, dostępna o mocy 3 kW oraz 4 kW, cechuje się diodami o dużej niezawodności i wysokiej jakości, lepszym zabezpieczeniem przed odbiciem zwrotnym, opatentowaną szybko działającą elektroniczną migawką (czas włączania/ wyłączania 200 ms) oraz wysokim poziomem zintegrowania z systemem.

Laser PlatinoFiber został zaprojektowany jako najbardziej kompaktowe, ergonomiczne, jak również łatwe do zintegrowania z modułami automatyki urządzenie. Rama z syntetycznego granitu gwarantuje stateczność termiczną i wytłumienie drgań, zwiększając jakość obróbki skrawania. Urządzenie jest zarządzane przez najnowocześniejszy Open Laser2D CNC firmy Prima Power i innowacyjne oprogramowanie dotyczące kompensacji w celu dalszej poprawy jakości cięcia.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest BCe Smart - to inteligentny automat gnący o podwyższonej wydajności gięcia detali
. Maszyna charakteryzuje się sporą elastycznością, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji małych partii, zespołów detali oraz pojedynczych części przy wysokiej jakości i powtarzalności gięcia. Nowy automat gnący dysponuje szeregiem opcji umożliwiających jego dostosowanie do poszczególnych funkcji: automatyczna zmiana narzędzia, dodatkowe krótkie ostrza do symetrycznego czy asymetrycznego zaginania, UBC do minimalizacji szerokości profilu gięcia oraz urządzenia centrujące z asymetrycznymi wycięciami.Prima Power, dążąc do ciągłego postępu swoich produktów, wprowadza na rynek kompletną gamę serwoelektrycznych maszyn kombinowanych do wycinania laserowego. Na Targach Euroblech 2016 przedstawi maszynę Combi Dynamic z automatyką Compact Express i nowym źródłem lasera światłowodowego CF4000 Genius 1530.

BCe Smart inteligentny automat gnący o podwyższonej wydajności gięcia detali
Fot.: Prima Power Central Europe (BCe Smart)


Przy skorzystaniu z prawie 30-letniego doświadczenia w opracowaniu technologii łączącej wykrawanie i wycinanie, firma Prima Power wprowadza całkowicie odświeżone modele Shear Genius. Maszyny mają najnowsze cechy nowej generacji Punch Genius, jak również wdrażają wiele nowych pomysłów w zakresie cięcia i automatyki. Wszystkie te cechy wspólnie zapewniają obecnym i przyszłym klientom wyższą wydajność przy zwartym układzie. PSBB (skrót od wykrawania, cięcia prostopadłego, buforowania i gięcia) firmy Prima Power to w pełni automatyczna linia do przetwarzania arkuszy blachy w gotowe, zagięte komponenty o dużej jakości. Aktualna oferta obejmuje wiele usprawnień, a nowy model ShearGenius, będący źródłem wykrawania oraz cięcia gilotyną kątową, zwiększa szybkość i efektywność wytwarzania.

Na wystawie Euroblech 2016 firma Prima Power pokarze również bestseller w rodzinie pras krawędziowych eP: eP1030. Jest to najbardziej uniwersalne urządzenie w tej gamie ze względu na doskonałe połączenie tonażu i możliwości pracy (105 ton x 3060 mm). Stabilna i sztywna rama w kształcie litery O zapewnia prostopadłość narzędzia nawet przy skrajnych deformacjach, jak również dokładność i powtarzalność belki gnącej.
 

Prima Power na Targach Euroblech i prasa krawędziowa eP: eP1030
Fot.: Prima Power Central Europe (Prasa Krawędziowa eP1030) 


Prima Power od wielu lat zalicza się do czołówki, jeśli chodzi o cyfrowe przetwarzanie arkuszy blach, a to nadal stanowi najistotniejszy motor rozwoju produktów z zakresu oprogramowania. Tulus® Cell (Bend, Punch, Laser, Combi) wyświetla listę zadań maszyny na ekranie, na którym wyraźnie wskazane są wszystkie wymagane operacje ręczne oraz wykonywane przez maszynę programy NC. Tulus® MUPS to Osobisty Asystent Użytkownika Maszyny (Machine User Personal Assistant-MUPS), który daje możliwość zdalnego zapoznania się ze statusem maszyny w kwestii czynności wykonywanych ręcznie, np. zmiany narzędzia oraz przygotowania materiału.

Zlecenia produkcyjne są przerzucane w formacie cyfrowym z systemu ERP do systemu Tulus® Power Processing, gdzie zamówienie jest skierowane do odpowiedniego miejsca. Ręcznymi etapami pracy kieruje Tulus® Terminal, pokazując całość zadań do wykonania przez operatora. Za pomocą Tulus® Terminal operator raportuje na wyższy poziom systemu.


Polecamy:

Zobacz profil firmy Prima Power na portalu Staleo.plŹródło: Prima Power Central Europe

 

Dodano 24.10.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy