Zautomatyzowana produkcja systemów reklamowych POS
Produkcja systemów tj. POS czy ekspozytorów reklamowych wymaga niezwykłej precyzji i dokładności. Mnogość elementów o skomplikowanym profilu wymusza na przedsiębiorstwach optymalnego zaplanowania procesu produkcyjnego, który będzie zarówno opłacalny, jak i wydajny.
Jednym z rozwiązań, pozwalających wykonać wiele zadań w jednym miejscu jest Combi Sharp - kompaktowy system do wykrawania, formowania, przetłaczania i cięcia laserem.
Materiały POS, czyli point of sale, ekspozytory i regały reklamowe to nośniki komunikatów, których zadaniem jest zwrócenie uwagi na dany produkt w punkcie sprzedaży. Wyzwalają one decyzje zakupowe, których efektem powinno być zwiększenie sprzedaży. Jakość tego typu materiałów jest zatem bardzo istotna. Wpływa ona nie tylko na wizerunek marki którą promuje, ale także na reputację producenta tych systemów.
– "By odpowiednio zaplanować produkcję systemów reklamowych, przedsiębiorstwa nierzadko zmuszone są do zakupu wielu osobnych maszyn, które nie tylko zwiększają zakres wykonywanej pracy, wydłużają cały proces, a także zajmują dużą część miejsca w zakładzie. W odpowiedzi na oczekiwania producentów opracowaliśmy kompaktowy system Combi Sharp 4 w 1 – do wykrawania, formowania, przetłaczania oraz cięcia laserowego, podnosząc produktywność na wyższy poziom" – komentuje Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.
Combi Sharp to zautomatyzowana maszyna, łącząca zalety wykrawarki i najnowszej technologii cięcia laserowego, dedykowana do obróbki arkuszy blachy o wymiarach 1250 x 2500mm. Wyposażona jest w stół roboczy ze szczotkami zapobiegającymi rysowaniu się arkuszy m.in. z połyskliwej stali nierdzewnej. Wielka zaleta maszyny to konfigurowalny rewolwer o bardzo praktycznym zastosowaniu. Może być on dostosowany do potrzeb użytkownika, dzięki 20 stacjom, mieszczącym do 280 narzędzi. Bezkonkurencyjna koncepcja systemu narzędziowego firmy pozwala na oszczędność czasu, co oznacza brak przestojów na zmianę narzędzi, zaś na przezbrojenie maszyny potrzebne są zaledwie max. 2 sekundy. Zoptymalizowana głowica tnąca, kolimator, światłowód i parametry cięcia gwarantują najwyższą szybkość i jakość cięcia. Możliwość wyboru rezonatora o mocy 1kW lub 3 kW gwarantuje wysoką produktywność w szerokim zakresie zadań produkcyjnych. Źródło o mocy 1 kW jest zintegrowane z chłodnicą, tworząc ekonomiczne i kompaktowe rozwiązanie. Maszyna wyróżnia się małymi wymaganiami na moc przyłączeniową, bardzo niskim poborem energii elektrycznej oraz niskimi kosztami konserwacji i utrzymania. Z kolei elastyczny software maszyny NC Express pozwala na tworzenie programów CAM, ale zawiera również moduł CAD, w którym możliwe jest tworzenie nowych detali.
Wydaje rozwiązanie do produkcji standów POS
Maszyna poza wykrawaniem i cięciem laserowym posiada dodatkowe funkcje formowania, grawerowania, a nawet zginania – co ma niebagatelne znaczenie w przypadku m.in. produkcji systemów reklamowych, gdzie kluczowe okazują się wysokie prędkości, minimalny czas ustawiania, w połączeniu z precyzją wykonania. Materiał obrabiany jest z „jednego chwytu”, co daje użytkownikowi pewność poprawności wymiarów pomiędzy otworami technologicznymi w przypadku produkowania detali, składających się np. na standy reklamowe. Moduł do formowania i przetłoczeń daje możliwość tworzenia embosowanych kształtów. Wówczas zarówno stempel i matrycę można zamówić u jednego dostawcy, obniżając przy tym koszty, biorąc pod uwagę produkcję dużej lub średniej serii. Istnieje możliwość zainstalowania w rewolwerze narzędzia do wykonania gwintów o szerokim spektrum rozmiarów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Dostępne są różne rodzaje gwintowników – pod jeden rozmiar daje możliwość wykonania kilku gwintowań na cały arkusz, jak i pod kilka rozmiarów, które pracują znacznie szybciej i wydajniej. Dzięki opcji przetłaczania wykonać można tzw. kominek, który jest gotowy do nagwintowania. Dzięki Combi Sharp użytkownik otrzymuje gotowe detale, wykonane w identyczny sposób, o takich samych wymiarach, dzięki serwo napędom. Wystarczy je ze sobą skręcić, uzyskując gotowy produkt.
Źródło: Prima Power
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House