Szukaj w działach:

Produkcja przemysłowa w styczniu na plusie

Produkcja przemysłowa w styczniu na plusie


Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przemysł ósmy miesiąc z rzędu znalazł się na plusie.

W styczniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 0,9% w porównaniu ze styczniem ub. roku, kiedy to notowano wzrost o 1,1%, natomiast w porównaniu z grudniem ub. roku spadła o 5,1%.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, w styczniu br. produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,7% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,7% wyższym w porównaniu z grudniem ub. roku.

Wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) w stosunku do stycznia 2020 r. odnotowano w 15. (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji urządzeń elektrycznych (o 31,3%), w gospodarce odpadami - odzysku surowców (12,5%), w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych (o 8,6%), wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (o 5,9%), w wydobywaniu węgla kamiennego i węgla brunatnego (lignitu) (o 4,9%), w produkcji metali (o 4,6%), chemikaliów i wyrobów chemicznych (o 4,3%).

W lutym br. ministerstwo szacuje, iż przy braku w różnicy dni roboczych, wzrost produkcji sprzedanej przemysłu wyniesie ok. 4%


Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Dodano 22.02.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy