Szukaj w działach:

Elektromobilność na Targach Elektrotechnika 2019

 

Elektromobilność na targach Elektrotechnika 2019
 

Wraz ze stopniowym rozwojem branży elektromobilnej rośnie także zapotrzebowanie na inwestycje w technologie, a także inicjatywy, które mają wspierać postęp w branży pojazdów bezemisyjnych. 

Jednym z takich przedsięwzięć będzie specjalna Strefa Elektromobilności organizowana w Warszawie w ramach Targów Elektrotechnika, które odbędą się w terminie 13-14 marca 2019 r. Od czego zacząć planowanie i jak przeprowadzić inwestycje oświetleniowe tak, aby generowały rzeczywiste oszczędności energii oraz kosztów? Jak zaplanować infrastrukturę miast i gmin na potrzeby wdrożenia sieci ładowania samochodów elektrycznych? A także, w jaki sposób najefektywniej przeprowadzić przetarg na pojazdy bezemisyjne i stacje ładowania? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą, w czasie dwudniowej sesji panelowej w ramach specjalnej Strefy Elektromobilności, inżynierowie oraz wykładowcy szkół wyższych, przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, a także przedstawiciele marek oświetlenia miejskiego.

W ramach specjalnej Strefy dnia 13 marca odbędzie się spotkanie „Oświetlenie uliczne w nowoczesnym mieście”, podczas którego eksperci poruszą zagadnienia związane z rodzajami oświetlenia ulicznego, zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi, inteligentnymi rozwiązaniami, a także systemami sterowania oświetleniem. Natomiast 14 marca podjęty zostanie temat: „Pojazdy elektryczne w polskich miastach – fanaberia czy przyszłość i konieczność?”. W czasie panelu zostaną omówione praktyczne aspekty prawne związane z realizacją wymogów zawartych w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz zostaną poruszone kwestie związane z rozbudową infrastruktury miast w kontekście inwestycji oświetleniowych czy sieci ładowania. 

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy zostaną wręczone specjalne nagrody w Konkursie Elektromobilność 2018. Celem projektu jest wsparcie najlepszych rozwiązań w branży pojazdów elektrycznych. Konkurs dedykowany jest m.in. inwestorom deweloperom, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwom komunalnym, producentom związanym z sektorem elektromobliności, instytucjom kultury, spółdzielniom mieszkaniowym, firmom wykonawczym czy biurom projektowym. 

Zgłoszenia w formie formularza można przesyłać do 25 lutego 2019 roku na adres: zuzanna.kuhl@agencjasoma.pl. Każde zgłoszenie powinno być oznaczone tytułem - „Konkurs Elektromobilność 2018”. 

Więcej informacji o konkursie na stronie: 
www.elektroinstalacje.pl/strefa-elektromobilnosci

Dodano 12.02.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy