Szukaj w działach:

Targi dostały zielone światło

 

Światowy Dzień Targów debata


W światowym Dniu Targów 2 czerwca rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowej, która jak zapowiadają organizatorzy wystaw, faktycznie ma szansę ruszyć we wrześniu. O znaczeniu targów dla gospodarki rozmawiali szefowie największych ośrodków targowych w Polsce, samorządowcy, biznesmeni i, przedstawiciele świata kultury podczas konferencji online - Zielone Światło dla branży - Back to Business.

Działalność targowa została unieruchomiona ponad 14 miesięcy temu, z krótką jesienną przerwą, kiedy organizacja wystaw była możliwa.


- To jest branża, która została pierwsza zamrożona i ostania uwolniona - mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Targi, to element pobudzenia życia gospodarczego, płuca dla każdego miasta, regionu, w którym funkcjonują. Wystarczy wspomnieć, że jedna złotówka zostawiona na targach to 6 złotych wydanych w mieście na taksówki, hotele, zostawione w restauracjach i kwiaciarniach.


Rząd zdecydował, że targi mogą wystartować 6 czerwca w reżimie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.


- W rzeczywistości oznacza to, że pierwsze wystawy odbędą się we wrześniu - wyjaśnia Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce. - Wystaw nie organizuje się bowiem w kilka dni. Ostatni rok pełen obostrzeń pokazał nam, że jesteśmy bardzo społeczni, spragnieni kontaktów osobistych i to jest źródłem mojego optymizmu co do przyszłości targów. Służą one bowiem budowaniu zaufania niezmiernie ważnego w biznesie, czego nie da się osiągnąć za pośrednictwem Internetu.


Jedną z pierwszych wystaw, inaugurujących jesienny sezon targowy będzie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który podobnie jak przed rokiem będzie jedyną wystawą branży obronnej w Europie, jaka się odbędzie. 


- Wystawy, które miały odbyć się w pierwszym półroczu tego roku zostały przeniesione na jesień, zatem nasz kalendarz jest bardzo ciasny, ale wystawcy oczekują targów - twierdzi Andrzej Mochoń.


Potwierdza to Rafał Mazurczak członek Zarządu Echa Investment: 


- Targi są zwierciadłem biznesu. Z niecierpliwością oczekujemy możliwości spotkań face to face, wystawiania się na międzynarodowych imprezach, z których czerpiemy inspiracje. Biznes to relacje, kontakty, spotkania bezpośrednie, wystawy wrócą zatem do naszych kalendarzy.


A już dzisiaj wieczorem w akcie solidarności z branżą targową rozbłysną na zielono obiekty targowe w całej Polsce i najważniejsze budynki w miastach. W Kielcach zielonej nadziei należy wypatrywać o 21 między innymi na Urzędzie Miasta, Kieleckim Centrum Kultury, Geoparku Kielce, Galerii Echo, Hotelu Bińkowskim, Wojewódzkim Domu Kultury, „Zameczku”, a także Centrum Leonarda Da Vinci czy w Bałtowie.

Źródło: Targi Kielce
Redaktor: MRR

Dodano 02.06.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy