Szukaj w działach:

Wyłączniki poprawiające bezpieczeństwo operatorów

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Gama bezdotykowych wyłączników bezpieczeństwa firmy norelem oferuje producentom solidne, niezawodne i łatwe w integracji rozwiązanie, które podnosi bezpieczeństwo operatorów obrabiarek i pracowników linii produkcyjnych.


Zaprojektowane do użytku na pokrywach ochronnych - w tym na drzwiach, klapach i maskach - wyłączniki bezpieczeństwa gwarantują, że sprzęt i wyposażenie może działać tylko wtedy, gdy wszystkie osłony są zamknięte. Jeśli pokrywa zostanie otwarta podczas pracy, przełącznik automatycznie i bezpiecznie wyłączy system, aby zminimalizować ryzyko obrażeń operatorów.

Instalując wyłączniki bezpieczeństwa norelem, dostępne w wersjach kodowanych magnetycznie lub z technologią RFID, można modernizować maszyny w celu poprawy ogólnego bezpieczeństwa. Dzięki aktywatorowi umieszczonemu na części ruchomej i głowicy odczytującej urządzenia, zamontowanej na części nieruchomej do poprawnego działania nie jest wymagany żaden kontakt, co ostatecznie ogranicza nakład prac konserwacyjnych i wydłuża żywotność, jednocześnie zwiększając ogólny poziom bezpieczeństwa.


Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla - Mamy świadomość, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa w środowiskach produkcyjnych, co stanowi istotną korzyść dla operatorów, jak i stabilizuje wydajność instalacji przemysłowych. Bezkontaktowe wyłączniki bezpieczeństwa, blokując pracę maszyn do momentu zamknięcia wszystkich pokryw, wspierają producentów w zakresie ograniczania ryzyka obrażeń na liniach produkcyjnych i zapewnianiu płynnego działania. Dwa dostępne warianty oferują elastyczność wymaganą przez producentów, ułatwiając osiągnięcie ostatecznego celu, jakim jest zwiększone bezpieczeństwo.


Magnetycznie kodowany wyłącznik bezpieczeństwa firmy norelem został zaprojektowany do efektywnej pracy na dużej odległości przełączania, zapewniając większą tolerancję działania, co umożliwia dostosowanie do niekorzystnych warunków środowiskowych, takich jak wibracje. Ponieważ aktywacja może nastąpić tylko za pomocą odpowiedniego aktywatora, system magnetyczny zapewnia ochronę również przed manipulacją.

Z kolei system RFID umożliwia szeregowe dodanie do 31 czujników, co z kolei ułatwia jednoczesne monitorowanie kilku drzwi ochronnych. Ten wysoki poziom elastyczności osiągnięto dzięki uniwersalnemu kodowaniu, w którym każdy odpowiedni aktywator jest rozpoznawany przez wyłącznik bezpieczeństwa. Tam, gdzie osłony ochronne muszą być monitorowane niezależnie od szeregu, wykorzystuje się kodowanie indywidualne, które pozwala podczas instalacji przyporządkować dany aktywator do jego własnego wyłącznika bezpieczeństwa.

Oba systemy spełniają normy IP 67 dotyczące ochrony przed zapyleniem i wodą, a także wymagania norm ISO 13849-1 i IEC 60947-5-3, co zapewnia komponentom przydatność w środowiskach produkcyjnych. Wariant z kodowaniem RFID jest również zgodny z normami EN62061 i IEC 61508.

Więcej informacji na temat oferty bezdotykowych wyłączników bezpieczeństwa firmy norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl lub w katalogu THE BIG GREEN BOOK.


Źródło: norelem
Redaktor: MRR

NORELEM SP. Z O.O.
Myśliborska 22
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 572895704
POWIĄZANE
Przewodnik po ITM Industry Europe 2021 Chcesz wiedzieć jakie kierunki rozwoju czekają polski przemysł? Wystarczy wziąć udział w ...
Cel INNOFORM® online zrealizowany INNOFORM® online, tegoroczna odsłona dobrze już znanych bydgoskich targów, z p...
Powstaje Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny Już 1 stycznia 2022 roku zacznie działać Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut T...
Przemysłowa Jesień STOM w pełni bezpieczna Cykl „Przemysłowa Wiosna” skupiający w sobie Targi spod znaku STOM, a także i...
Wzrost produkcji przemysłowej w marcu o 17,2% Jak informuje GUS, w marcu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 17,3% w por&oa...
Narzędziowa wiosna w Abplanalp na STOM 2019 Przemysłowa wiosna już niedaleko, branża szykuje się do pierwszych w tym roku targó...
Partnerzy