Szukaj w działach:

Modułowa koncepcja cyfrowego zarządzania łańcuchem dostaw

Modułowa koncepcja cyfrowego zarządzania łańcuchem dostaw


Oprogramowanie logistyczne firmy Remmert tworzy podstawę dla zwiększenia rentowności w systemie magazynowym

Cyfryzacja procesów handlowych i transparentne procesy w łańcuchu dostaw należą w opinii stowarzyszenia branżowego Bundesvereinigung Logistik do najważniejszych trendów w firmie. Zarazem duże wyzwanie polega na tym, aby zintegrować nowe oprogramowanie z istniejącą strukturą systemów. Remmert, ekspert ds. inteligentnych rozwiązań w automatyzacji i intralogistyce poza sprawnie działającymi systemami magazynowania blach i towarów długich opracował również narzędzia oprogramowania, które stanowią wsparcie dla użytkowników podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego między produkcją a logistyką. Elementy te odpowiednio uzupełniają modułowe portfolio Remmert, które zawsze ma na uwadze przepływ materiałów w całej produkcji. Główna zaleta: Portfolio oprogramowania i sprzętu firmy Remmert można szybko i bezproblemowo zintegrować z maszynami do obróbki jak też z systemami HOST użytkowników.

SMART Control to rozwiązanie opracowane przez Remmert dla inteligentnego sterowania i obsługi jego modułów FLEX dla automatyzacji procesu. Poza nowoczesną architekturą oprogramowania system punktuje dzięki wbudowanemu zarządzaniu użytkownikami i uprawnieniami oraz rozbudowanymi funkcjami serwisu i dzięki udostępnieniu informacji o statusie w celu zarządzania danymi materiałów i magazynu.

Koncentrujemy się na wartości dodanej dla użytkownika

SMART Control wspiera użytkownika w szczegółach zapewniając strukturalną obsługę podłączonych modułów. Prosta i intuicyjna koncepcja obsługi sprawia, że system wymaga jedynie krótkiego czasu przeszkolenia pracowników. Ponadto zapewnia identyfikowalność aktualnych zleceń oraz nieskomplikowane zarządzanie stanami magazynowymi i ich korektami. Jego modułowa koncepcja i niezależność od innych producentów pozwalają w prosty sposób rozwijać istniejące systemy oraz zachować najnowszy poziom wiedzy technicznej.

Oprogramowanie logistyczne firmy Remmert zostało opracowane we współpracy z projektantami przemysłowymi oraz opiera się na intuicyjnej obsłudze dotykowej. Jego modułowy system ułatwia przyłączenie do systemów HOST oraz niezależną od producenta integrację maszyn do obróbki. Szybka i intuicyjna obsługa obejmuje procesy od zarządzania magazynem podstawowym do systemu kierowania produkcją. Ponadto daleko idąca konfiguracja zapewnia wysoki stopień indywidualizacji.

Całościowa strategia cyfryzacji na bazie procesów połączonych w sieci

Pakiet oprogramowania PRO WMS Professional zawiera wszelkie funkcje do zarządzania stanami magazynowymi oraz przyjmowania na magazyn i wydawania z magazynu. Zapewnia maszynom zaopatrzenie w materiał i przejmuje zadanie związane z przyjęciem obrobionych części do magazynu. W drugim stopniu rozbudowy system oprogramowania steruje i optymalizuje wszelkie powiązane magazyny oraz podłącza zewnętrzne jednostki produkcji, które można obsługiwać ręcznie albo w sposób w pełni lub w połowie zautomatyzowany. Dzięki temu różne maszyny do obróbki mogą być bezpośrednio połączone z magazynem, aby za pośrednictwem interfejsów danych wywoływać materiał z magazynu lub przyjmować do niego części po obróbce. PRO WMS Enterprise przesyła do systemu HOST komunikaty zwrotne o wszystkich ruchach magazynowych.

- „Magazyny blach, towarów długich czy modułowe oprogramowanie logistyczne, które zapewnia doskonałe i wysoce zautomatyzowane procesy wzdłuż całego łańcucha dostaw - od zawsze koncentrowaliśmy uwagę na korzyściach naszego portfolio dla użytkownika” - objaśnia Ralf Kruse, kierownik techniki przetwarzania danych w Remmert. - „Cyfryzacja zapewnia firmie perspektywę tworzenia wyższej wartości na bazie całościowej strategii automatyzacji. Dlatego poprzez dopasowane rozwiązania sprzętu i oprogramowania tworzymy jej wsparcie w perspektywie długofalowej, przybliżając o krok bezpieczną przyszłość.”


Źródło: Remmert


Dodano 14.08.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy