Szukaj w działach:

Akcesoria Hypertherm do zadań specjalnych


Cięcie metali potrafi być trudnym, a wręcz niebezpiecznym zadaniem. Obrabiane elementy bywają ciężkie lub trudno dostępne, co wymaga od operatora dużej sprawności i ostrożności. Pracę dodatkowo komplikuje wysoka temperatura oraz powstające podczas produkcji zanieczyszczenia. Na szczęście w ofercie Hypertherm znajdziemy akcesoria ułatwiające cięcie nawet najbardziej kłopotliwych konstrukcji.

Zakłady produkcyjne branży stalowej muszą się mierzyć z licznymi wyzwaniami technicznymi. Elementy metalowe są trudne do przenoszenia, a części poddawane bezpośredniej obróbce bardzo często stanowią jedynie fragment większej całości. Ogranicza to przestrzeń niezbędną do wykonywania zadań i zmniejsza bezpieczeństwo pracowników. 

Trudności te są źródłem dodatkowych kosztów i opóźnień w realizacji projektów, co w oczywisty sposób może pogorszyć kondycję firmy. Jak poradzić sobie z podobnymi problemami? Sposobem może być wykorzystanie narzędzi zaprojektowanych specjalnie z myślą o cięciu skomplikowanych, trudno dostępnych konstrukcji. Liczne akcesoria tego typu dostępne są w ofercie firmy Hypertherm, znanej z produkcji urządzeń do cięcia plazmą.

Długi palnik Hypertherm Duramax Hyamp
Fot.: Długi palnik Hypertherm Duramax Hyamp może mierzyć od 0,6 do 1,8 m długości. 

Duramax Hyamp - długi palnik typu lanca 

Jednym z najbardziej specjalistycznych akcesoriów Hypertherm jest długi palnik Duramax Hyamp. W zależności od wersji może on mierzyć od 0,6 do 1,8 m i być zasilany z przewodu o długości nawet 45,7 m. Jego zadaniem jest cięcie dużych elementów w terenie, a urządzenie ułatwia też rozbiórkę konstrukcji stalowych oraz prace na dużej wysokości. Wielką zaletą palnika Duramax Hyamp jest również to, że znacznie zwiększa bezpieczeństwo i wygodę pracy operatora, pozwalając mu działać z dala od ciętego materiału i płomienia plazmowego.

Przedłużone akcesoria Hypertherm HyAcess 

Realizację jeszcze trudniejszych i bardziej wymagających zadań wspierają materiały eksploatacyjne z linii HyAcess. Jest to grupa części wyposażonych w wydłużone elementy z węższą nasadką, umożliwiającą dotarcie do tych trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki czy wąskie zagłębienia. Standardowa nasadka ma stałą średnicę wynoszącą 25 mm. W przypadku nasadki Hyacces średnica na odcinku ponad 60 mm wynosi 14 mm.

Hypertherm FlushCut - akcesoria do cięcia powierzchniowego 

Nietypową konstrukcją mogą się pochwalić także części z rodziny FlushCut. Dzięki skośnemu otworowi dyszy i płaskiej osłonie umożliwiają cięcie blisko powierzchni obrabianego materiału bez ryzyka jego uszkodzenia. Korzystając z nich, można w łatwy sposób pozbyć się wszelkich zaczepów, występów i innych wystających elementów. 

Części Hypertherm z rodziny FlushCut
Fot.: Części Hypertherm z rodziny FlushCut ułatwiają cięcie blisko powierzchni obrabianego materiału. 

Hypertherm FineCut - zestaw do cięcia cienkich blach

Zakłady specjalizujące się w cięciu plazmowym cienkich materiałów mogą natomiast skorzystać z akcesoriów Hypertherm FineCut. Jest to zestaw elementów palnika (elektroda, pierścień zawirowujący, nasadka, dysza i tarcza) opracowany z myślą o obróbce blach, których grubość wynosi do 4 mm. Części FineCut zostały dopasowane zarówno do palników ręcznych, jak i zmechanizowanych, a ich użycie pozwala uzyskać podczas cięcia wąskie krawędzie, wolne od zanieczyszczeń żużlem. 


„Oferta akcesoriów Hypertherm obejmuje narzędzia przystosowane do najróżniejszych potrzeb zakładów produkcyjnych. Od cięcia największych konstrukcji, po precyzyjną obróbkę niewielkich, trudno dostępnych detali. Wykorzystanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych zapewnia bezpieczną i stabilną pracę urządzenia tnącego, a także minimalizuje ryzyko niepotrzebnych, nagłych przerw w produkcji. Gwarantuje też szybsze tempo realizacji zleceń oraz lepszą jakość samego cięcia, co w najbardziej bezpośredni sposób przekłada się na zysk firmy” - mówi Krzysztof Dragan, Specjalista ds. Sprzedaży Maszyn w firmie Stigo.Palniki Hypertherm HyAcess ułatwiają cięcie
Fot.: Palniki Hypertherm HyAcess ułatwiają cięcie w trudno dostępnych miejscach.

Źródło: Stigo
Redaktor: MRR

Dodano 07.09.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy