Szukaj w działach:

Planowanie i monitorowanie procesów produkcyjnych

Planowanie i monitorowanie procesów produkcyjnychv


Nowa domena oprogramowania może planować, kontrolować i monitorować nawet niezautomatyzowane urządzenia - stojące samodzielnie lub w gnieździe.

Oprogramowanie do zarządzania produkcją Fastems (MMS) okazało się potężnym rozwiązaniem do planowania, prognozowania, kontroli, wizualizacji i monitorowania zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Nowa domena MMS, Work Cell Operations (WCO), umożliwia teraz włączenie wszystkich ręcznych zadań produkcyjnych, gniazd roboczych i samodzielnych maszyn do wspieranego przez IT planowania, kontroli i monitorowania produkcji. W tym celu rozwiązanie można stosować osobno dla maszyn lub ręcznych stanowisk roboczych lub w połączeniu ze zautomatyzowanym systemem przenoszenia palet i / lub przedmiotów obrabianych.


- „MMS Work Cell Operations (WCO) zapewniają unikalne funkcje Fastems, takie jak automatyczne, przewidujące harmonogramy i pełną przejrzystość operacji produkcyjnych, dla samodzielnych obrabiarek i innych ręcznie obsługiwanych stacji roboczych”, powiedział Tomi Kankainen, CDO i Wiceprezes Fastems MOM Software business.


WCO zapewnia cały szereg korzyści związanych z przygotowaniem pracy, produkcją i kontrolą, w tym również zoptymalizowane czasowo i zautomatyzowane planowanie produkcji, które uwzględnia cały łańcuch procesów zarządzany przez WCO, wraz z automatycznym szczegółowym planowaniem, które umożliwia produkcję z mniejszymi buforami detali i części. W szczególności pracownicy w hali produkcyjnej mają jasny obraz tego, jakie narzędzia i materiały są potrzebne, a jakich zasobów brakuje. Ponadto pracownicy zawsze dokładnie wiedzą, które zadania należy wykonać na zmianie, ponieważ mają oni jasne listy zadań z priorytetami. Te różne czynniki uruchamiające poprawiają terminowość zamawiania zasobów i logistykę transferu, dzięki czemu narzędzia i materiały są zawsze dostarczane na czas do maszyn, gniazd produkcyjnych lub FMS. Jeśli jest to dozwolone, pracownik maszyny lub gniazda roboczego ma również dostęp do wszystkich ważnych dokumentów produkcyjnych i instrukcji za pośrednictwem modułu WCO. W tym kontekście WCO oferuje również większą przejrzystość w odniesieniu do bieżących informacji o zdolnościach produkcyjnych, bieżącej wydajności produkcji i statusie zamówień.

Te kilka przykładów ilustruje ogromny potencjał WCO, który ma bezpośredni pozytywny wpływ na kluczowe parametry dla bardzo wydajnej ogólnej produkcji, w tym większe wykorzystanie mocy produkcyjnych, zwiększoną wydajność produkcji, krótszy czas realizacji, wyższą niezawodność dostaw (np. poprzez automatyczne planowanie na podstawie rzeczywistych zleceń produkcyjnych, terminów i ilości oraz bieżącej produkcji w toku). Wynik szczegółowego planowania i bezproblemowego przesyłania informacji przełoży się na wyższą jakość produkcji.

Innym ważnym aspektem nowego oprogramowania WCO firmy Fastems jest to, że zapewnia wszystkie potężne narzędzia potrzebne do połączenia automatycznych i niezautomatyzowanych etapów produkcji w jednolitym systemie zarządzania produkcją. Funkcje takie jak usuwanie zadziorów i mycie części można teraz włączać do komórek i monitorować bezpośrednio wraz z obrabiarkami CNC i urządzeniami automatyki zintegrowanymi z gniazdem produkcyjnym lub FMS.

Rozwiązanie jest zatem decydującym krokiem w kierunku pełnego zintegrowanego zarządzania produkcją, często nazywanego MOM (Manufacturing Operations Management), umożliwiającym ciągłe doskonalenie wszystkich procesów produkcyjnych poprzez digitalizację przepływów pracy w produkcji.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów i usług Fastems, WCO jest oferowane na kilku poziomach zaangażowania i aplikacji dla wygody i praktyczności działań i celów Klienta. Sprzęt i oprogramowanie do automatyzacji Fastems można instalować etapami, a każdy etap zwiększa możliwości i funkcjonalność.

Możesz przeczytać więcej o WCO w języku polskim na stronie: https://www.fastems.com/pl-work-cell-operations/


Źródło: 
Fastems


Dodano 05.06.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy