Szukaj w działach:

Przemysł 4.0 w obróbce cieplnej

Przemysł 4.0 w obróbce cieplnej
 

SECO/LENS jest przykładem takiego podejścia. Jest to aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jest to pierwsza taka aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie wykorzystywana w przemyśle ciężkim.

Przemysł 4.0, automatyzacja, uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja to wyłaniające się trendy - niemożliwe do niezauważenia lub zignorowania. Grupa SECO/WARWICK, wiodący światowy producent pieców i urządzeń do obróbki cieplnej metali, zauważyła potencjał wykorzystania i wdrożenia tych technologii w swoich systemach do obróbki cieplnej.

- "SECO/LENS znajduje wiele zastosowań w środowisku produkcyjnym, np. szkolenia, planowanie fabryki lub konserwacje, przynosząc znaczne korzyści, takie jak bardziej intuicyjna obsługa urządzenia, zwiększona mobilność, wydajność i skrócony czas reakcji na zgłoszenia serwisowe" - powiedział Dyrektor Działu Automatyki SECO/WARWICK, Sławomir Wachowski.

Obok AR pojawiają się uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja (AI), które wkrótce staną się potężnym narzędziem usprawniającym procesy produkcyjne.

W oparciu o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, SECO/WARWICK opracował nową aplikację dla urządzeń do obróbki cieplnej - system wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia nieplanowanego przestoju.
- "To narzędzie może okazać się przełomowym w branży produkcyjnej - wyobraź sobie, że nieplanowane przestoje już nie stanowią problemu. Zamiast tego twój OEE rośnie, dzięki AI twój proces produkcyjny jest ulepszony, dając więcej komfortu i oszczędności na praktycznie każdym poziomie. Właśnie to oferuje SECO/PREDICTIVE "- dodaje Wachowski.

SECO/WARWICK planuje zaprezentować i powiedzieć więcej o możliwościach SECO/PREDICTIVE podczas tegorocznego Seminarium Obróbki Cieplnej 4.0.,XXI edycji wydarzenia, które odbędzie się we wrześniu.

Globalna obecność i lokalne usługi

- "Na całym świecie, wiele różnych branż stosuje obróbkę cieplną w swoich codziennych procesach. Przykładowo: przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, narzędziowy, maszynowy czy też hartownie usługowe. Wraz z upływem lat i coraz silniejszym sektorem obróbki cieplnej, zmieniają się potrzeby i oczekiwania wynikające z cyfryzacji i globalnych standardów. Obserwacja trendów i różne analizy jednoznacznie wyjaśniają - przemysł obróbki cieplnej metali, będąc wielkim graczem globalnej gospodarki, potrzebuje dostawców myślących przyszłościowo. Dlatego naturalnym jest kontynuowanie inwestycji w nasze projekty badawczo-rozwojowe i opracowywanie najnowocześniejszych systemów"- powiedział Paweł Wyrzykowski, Prezes Zarządu SECO/WARWICK.

Polecamy: Profil firmy SECO/WARWICK na Staleo.pl


Źródło: SECO/WARWICK

Dodano 21.09.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy