Przemysł 4.0 w obróbce cieplnej
SECO/LENS jest przykładem takiego podejścia. Jest to aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jest to pierwsza taka aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie wykorzystywana w przemyśle ciężkim.
Przemysł 4.0, automatyzacja, uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja to wyłaniające się trendy - niemożliwe do niezauważenia lub zignorowania. Grupa SECO/WARWICK, wiodący światowy producent pieców i urządzeń do obróbki cieplnej metali, zauważyła potencjał wykorzystania i wdrożenia tych technologii w swoich systemach do obróbki cieplnej.
- "SECO/LENS znajduje wiele zastosowań w środowisku produkcyjnym, np. szkolenia, planowanie fabryki lub konserwacje, przynosząc znaczne korzyści, takie jak bardziej intuicyjna obsługa urządzenia, zwiększona mobilność, wydajność i skrócony czas reakcji na zgłoszenia serwisowe" - powiedział Dyrektor Działu Automatyki SECO/WARWICK, Sławomir Wachowski.
Obok AR pojawiają się uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja (AI), które wkrótce staną się potężnym narzędziem usprawniającym procesy produkcyjne.
W oparciu o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, SECO/WARWICK opracował nową aplikację dla urządzeń do obróbki cieplnej - system wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia nieplanowanego przestoju.
- "To narzędzie może okazać się przełomowym w branży produkcyjnej - wyobraź sobie, że nieplanowane przestoje już nie stanowią problemu. Zamiast tego twój OEE rośnie, dzięki AI twój proces produkcyjny jest ulepszony, dając więcej komfortu i oszczędności na praktycznie każdym poziomie. Właśnie to oferuje SECO/PREDICTIVE "- dodaje Wachowski.
SECO/WARWICK planuje zaprezentować i powiedzieć więcej o możliwościach SECO/PREDICTIVE podczas tegorocznego Seminarium Obróbki Cieplnej 4.0.,XXI edycji wydarzenia, które odbędzie się we wrześniu.
Globalna obecność i lokalne usługi
- "Na całym świecie, wiele różnych branż stosuje obróbkę cieplną w swoich codziennych procesach. Przykładowo: przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, narzędziowy, maszynowy czy też hartownie usługowe. Wraz z upływem lat i coraz silniejszym sektorem obróbki cieplnej, zmieniają się potrzeby i oczekiwania wynikające z cyfryzacji i globalnych standardów. Obserwacja trendów i różne analizy jednoznacznie wyjaśniają - przemysł obróbki cieplnej metali, będąc wielkim graczem globalnej gospodarki, potrzebuje dostawców myślących przyszłościowo. Dlatego naturalnym jest kontynuowanie inwestycji w nasze projekty badawczo-rozwojowe i opracowywanie najnowocześniejszych systemów"- powiedział Paweł Wyrzykowski, Prezes Zarządu SECO/WARWICK.
Polecamy: Profil firmy SECO/WARWICK na Staleo.pl
Źródło: SECO/WARWICK
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Mazak Open House
- Abas zaprasza na Dzień Odlewnika
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku