Szukaj w działach:

Liderzy przemysłu na ITM Industry Europe

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Ekspozycji ITM Industry Europe od lat przyświeca idea Przemysłu 4.0. Również aranżacja czerwcowych targów zostanie zorganizowana pod tym kątem. Najnowocześniejsze technologie wraz z ekspozycją pracujących maszyn co roku przyciągają szerokie grono profesjonalistów. Wiemy już, którzy z liderów zaprezentują swoją ofertę w tym roku.

Każdego roku podczas ITM Industry Europe prezentowane są przez krajowych i międzynarodowych dystrybutorów i kluczowych producentów gałęzie przemysłu, takie jak automatyka i robotyka, zaawansowane technologie pomiarowe, obróbka blach czy obrabiarki i narzędzia do obróbki metali. Jak można śledzić poszczególne rozwiązania? Między innymi dzięki tzw. ścieżkom zwiedzania, które towarzyszą targom.

Wyścig o złoto i ścieżki zwiedzania

Pomiędzy stoiskami wystawców, posiadających w swojej ofercie oprogramowanie, maszyny, urządzenia i rozwiązania technologiczne działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 wiedzie trasa ścieżek.

- „Zachęcamy do tego projektu firmy, które postawiły na automatyzację produkcji w duchu smart. Dzięki udziałowi w ścieżkach zwiedzania mogą swoją ofertę przedstawić potencjalnym klientom poszukującym konkretnych, dedykowanych profilowo rozwiązań. Co roku ścieżki cieszą się dużym powodzeniem. Wytyczony szlak w towarzystwie profesjonalnego przewodnika - eksperta branży przemysłowej pozwala trafić bezpośrednio do odpowiednich firm” - mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Uporządkowana tematycznie trasa pozwala targowym gościom zaoszczędzić czas, a formuła wycieczki umożliwia bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii i skorzystanie z fachowych porad. Niecodzienna forma spaceru pozwala uczestnikom na odwiedzenie stoisk wybranych firm, które w swojej produktowej ofercie zawierają najnowsze technologie dla zintegrowanego przemysłu. Zaprezentowane zostaną rozwiązania zarówno małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uczestnictwo w ścieżkach zwiedzania wymaga od gości wcześniejszego zapisania się, dzięki czemu mogą z łatwością rozplanować swój pobyt na targach. Każdego roku, niezależnie od tras ścieżek zwiedzania, wystawcy tworzą coraz to ciekawsze aranżacje stoisk, eksponując prekursorskie rozwiązania, nagrodzone Złotym Medalem MTP i przyciągając uwagę nowymi produktami.

- „Złoty Medal MTP to prestiżowa nagroda, którą chciałaby się pochwalić niejedna firma. Spełnienie jednak surowych regulaminowych kryteriów jest trudne. Dlatego na ITM INDUSTRY EUROPE Złotym Medalem mogą poszczycić się tylko ci wystawcy, których produkty faktycznie są nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Na ten moment trudno powiedzieć, z jakich gałęzi przemysłu będzie najwięcej laureatów, ponieważ na zgłoszenia czekamy jeszcze do kwietnia” - przekonuje Anna Lemańska-Kramer.

Świat metalu

Ostatnie lata upływają pod znakiem rozwoju postępu technologicznego w przemyśle. Nikogo nie dziwią również coraz to nowsze, innowacyjne rozwiązania, które wdraża się ze względu na poprawę jakości obróbki metali czy obniżenie kosztów produkcji.  Tego rodzaju rozwiązania szczególną popularnością cieszą się w zakładach przemysłowych. Krytycznymi elementami tej gałęzi przemysłu są przede wszystkim rygorystyczne wymogi produkcyjne oraz obróbka skrawaniem. W chwili obecnej stosuje się szeroko technologię CNC z użyciem maszyn sterowanych numerycznie w zadaniach związanych ze szlifowaniem, frezowaniem czy toczeniem. Proces obróbki podlega nieustannemu nadzorowi, mimo że przebiega w całkowicie zautomatyzowany sposób - jest to niezbędne do zapewnienia najwyższej jakości wszystkich powstających elementów. Dzięki temu powstają elementy i części, które doskonale spełniają wszystkie oczekiwania.

Automatyzacja pozwala na zwiększenie precyzji obróbki skrawaniem – skraca się czas wykonania, zachowuje się dokładność do ułamków milimetra, a koszty produkcji poszczególnych części ulegają obniżeniu. Tego typu rozwiązania, opierające się o automatyzację staną się kluczową częścią wystawy ITM INDUSTRY EUROPE. Znaleźć można będzie ją w pawilonie 3 i 3 a. Podczas wydarzenia zobaczyć można będzie ofertę światowych liderów branży, między innymi firm takich jak ABPLANALP, DEMATEC, DMG MORI, GF MACHINING SOLUTIONS, YAMAZAKI MAZAK.

Na targach większość wystawców zaprezentuje nowości produktowe. O tytuł Złotego Medalu MTP zawalczą najbardziej spektakularne i prekursorskie rozwiązania.

Podczas czerwcowego święta przemysłu w Poznaniu zobaczyć będzie można prezentowane przez kluczowych graczy na rynku nowoczesne maszyny.

- „Wystawcy ITM INDUSTRY EUROPE uruchamiają maszyny, dzięki czemu można zobaczyć je w ruchu, ocenić jak pracują. To ewenement na tle innych targów. Żadne inne centrum wystawiennicze w kraju nie jest w stanie w jednym czasie uruchomić na taką skalę tak zaawansowany technologicznie sprzęt” – podkreśla Anna Lemańska-Kramer.

Jedną z najpopularniejszych metod obróbki metalu jest obróbka plastyczna. W naszym kraju działa wiele przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu procesów technologicznych, zmieniających właściwości chemiczne i fizyczne metali, ich kształty oraz wymiary. Hasła określające profile działalności wystawców z pawilonu 5 i 6 to lasery, cięcie, gięcie i automatyzacja. To właśnie w tych pawilonach swoje maszyny zaprezentują firmy, takie jak: AMADA, BOSCHERT, BYSTRONIC, DIG ŚWITAŁA, KIMLA, POL-SVER, POWER-TECH, PRIMA POWER, TRUMPF.

Nowe technologie i robotyzacja

Najbliższej edycji targów towarzyszy hasło Przemysł ery cyfrowej, które wpłynie w znacznym stopniu na ekspozycję. Na targach zobaczyć można będzie firmy z zakresu digitalizacji i robotyki – ten obszar ITM jest szczególnie rozwijający się w zgodzie z najnowszymi branżowymi trendami. Według prognoz Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), do 2022 roku na świecie pojawi się około 2 milionów nowych robotów w zakładach przemysłowych. To z kolei sprawi, że liczba końcowa robotów przemysłowych z roku 2018, która wynosiła 2,4 miliony prawie się podwoi. 

Podczas targów rozwiązania z zakresu robotyzacji przemysłu pokażą firmy takie jak FANUC i KUKA. Wykonywanie precyzyjnych pomiarów części charakteryzujących się złożoną geometrią jest niezbędne w wielu procesach produkcyjnych. Według ekspertów dobre pomiary mogą wpływać na jakość i wartość końcową produktu, a także na koszty produkcji aż w 10-15%. W tym zakresie nowoczesne rozwiązania zaprezentowane zostaną w pawilonie 5A przez m.in.: CARL ZEISS, ITA, KEYENCE, MITUTOYO.

Podczas ITM zaprezentowane zostaną nie tylko technologie pomiarowe, automatyka i robotyka czy obróbka metali. Zobaczyć będzie można również nowości wystawców z zakresu spawalnictwa, metalurgii czy obróbki powierzchni – ich proces wciąż ewoluuje w przemyśle. Niewiele osób posiada jednak wykształcenie i uprawnienia spawacza, nie rosną również chęci do poszerzania zdobytych już kwalifikacji. Ratunkiem dla zanikającego zawodu ma być projekt rozporządzenia opublikowany 20 grudnia 2019 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, który dotyczy podstaw programowych dla zawodu technika spawalnictwa.

Podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich, już 2-5 czerwca 2020 roku będzie można ocenić kompleksową ofertę ITM INDUSTRY EUROPE. W tym samym czasie odbędą się także: targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targi druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast.

Więcej o wydarzeniu na: www.itm-europe.pl





Więcej o Targach na Staleo.pl



Źródło: Grupa MTP, Staleo.pl


POWIĄZANE
Warsaw Industry Week 2024 Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędą si...
Najnowszy eRs Cloud od EAGLE EAGLE, wypuszcza na rynek najnowszą wersję systemu raportującego eRs Cloud, dzięki kt&oac...
Dni Otwarte Mazak w Pradze Firma Yamazaki Mazak serdecznie zaprasza na Dni Otwarte Mazak Emo Encore do Centrum Techn...
Dynamika przemysłu we wrześniu 2023 roku Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), we wrześniu br. produkcja sprzedana...
Trendy w obróbce metali na TOOLEX 2023 Zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Tec...
Przewodnik po Targach INNOFORM® 2024 Branżowe nowości, fachowa wiedza, merytoryczne dyskusje - tak w skrócie zapowiada ...
Partnerzy