Strenx 700 MC Plus od SSAB
SSAB zapowiada rozwój w kierunku wytrzymalszych i lżejszych produktów ze stali i wprowadza na rynek Strenx 700 MC Plus.
Stal StrenxTM 700 MC Plus umożliwia producentom wykonanie skoku do przodu w rozwoju nowego sprzętu wysokowydajnego. Oferowana gama stali przeznaczona jest przede wszystkim dla branży podnośników, transportu i rolnictwa. Specjaliści SSAB w dziedzinie materiałoznawstwa oraz zasoby wsparcia technicznego firmy służą klientom w ich projektach modernizacyjnych.
Wytrzymałość stali w połączeniu z zachowaniem się materiału w obróbce stanowią kluczowe aspekty w kontekście modernizacji produktów stalowych pod kątem ich wytrzymałości. Stal o wysokiej wytrzymałości musi z łatwością dawać się ciąć, wyginać i spawać w warsztacie. Szybka i płynna produkcja ma kluczowe znaczenie dla utrzymania kosztów wytwarzania na niskim poziomie.
Stal Strenx 700 MC Plus spełnia wymogi zarówno w odniesieniu do wytrzymałości, jak i własności przetwórczych. Wszystkie istotne własności stali przewyższają analogiczne parametry stali tradycyjnej. Strenx 700 MC Plus dostępna jest w postaci zarówno blach, jak i rur.
Wszystkie wymienione walory sprzyjają łatwemu przejściu ze stali o wytrzymałości 350 MPa na Strenx 700 MC Plus. Producenci mogą korzystać z zalet wyżej wytrzymałej stali, nie musząc iść na kompromis w zakresie ciągliwości, podatności na formowanie, spawalności bądź udarności – nawet w tak niskich temperaturach jak -60°C, bez względu na kierunek walcowania i testowania.
Nowe możliwości zastępowania standardowych gatunków S690QL
Stal Strenx 700 MC Plus dostępna jest do grubości 12 mm oraz szerokości do 1500 mm. Przechodząc ze standardu S690QL na stal Strenx 700 MC Plus klienci otrzymują stal o bardziej zawężonych tolerancjach wymiarowych, udoskonalonej płaskości i podatności na formowanie oraz niższym równoważniku węgla, który pozytywnie wpływa na jej spawalność.
Wsparcie SSAB w zakresie modernizacji
Jak w przypadku wszystkich gatunków stali oferowanych przez firmę SSAB, produkt Strenx 700 MC Plus wytwarzany jest z surowca o wyjątkowej czystości. Proces produkcji blach i rur podlega szeregowi inspekcji, które mają na celu zapewnić spełnianie rygorystycznych wymogów jakościowych w zakresie własności mechanicznych i wymiarów.
Specjaliści w dziedzinie materiałoznawstwa oraz zasoby wsparcia technicznego firmy SSAB pozostają do dyspozycji klientów w ramach wspólnych projektów rozwojowych w zakresie opracowywania konstrukcji oraz metod produkcyjnych, jak również służąc pomocą przy wyborze materiałów i obliczeniach technicznych oraz stanowiąc źródło rekomendacji warsztatowych.
Polecamy:
Zobacz profil firmy SSAB na portalu Staleo.pl
Źródło: SSAB
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok