Szukaj w działach:

Strenx – nowa marka stali o wysokiej wytrzymałości

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 Fot.: SSAB


Dzięki połączeniu wiedzy SSAB i Ruukki na temat zaawansowanych stali konstrukcyjnych, produkty Strenx mogą wyznaczać nowy standard dla stali o wysokiej wytrzymałości.

13 maja 2015 roku podczas targów XXI Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego - AUTOSTRADA-POLSKA, firma SSAB zaprezentowała szerzej nową markę - Strenx, której oficjalne wprowadzenie na rynek miało miejsce w kwietniu, a która była pierwszym produktem, jaki powstał po połączeniu firm SSAB i Ruukki. 

Przedstawiciele SSAB zaprezentowali również program "My Inner Strenx". Jest to program opierający się na ścisłej współpracy z klientem, wspierającym jego działalność. SSAB zobowiązuje się do priorytetowego wsparcia technicznego uczestników programu, a także wspiera marketingowo ich działalność. SSAB daje również gwarancję dla użytkownika końcowego, że główna konstrukcja wykonana została z oryginalnej konstrukcyjnej stali Strenx o wysokiej wytrzymałości. 

Stal konstrukcyjna Strenx została opracowana specjalnie dla klientów, którzy stawiają wysokie wymagania co do wydajności, jakości i wytrzymałości produktów ze stali. Strenx jest to nowa wspólna nazwa dla gatunków stali konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości, wcześniej znanych jako Domex i Weldox (z SSAB) oraz Optim (z Ruukki). Teraz zostały one zastąpione przez Strenx, stale o granicy plastyczności w przedziale od 600 do 1300 MPa.

Panu Pitkänen, dyrektor Grupy Produktów Konstrukcyjnych w SSAB Special Steels i jednocześnie osoba odpowiedzialna za opracowanie oferty produktowej Strenx mówi, że nowa marka SSAB reprezentuje unikatową, nowatorską ofertę w świecie stali o wysokiej wytrzymałości.
- „W przypadku Strenx połączyliśmy wiedzę i doświadczenie dwóch firm w jednej marce” objaśnia Panu Pitkänen.
- „Strenx łączy w sobie własności oferowane wcześniej przez Weldox, lidera branży wysokowytrzymałych blach konstrukcyjnych; Domex, przodującą markę wśród taśm walcowanych na gorąco, jak również przez ultra wysokowytrzymały, walcowany na gorąco materiał z linii taśm znany wcześniej jako Optim”- dodaje.

Stal Strenx przeznaczona jest przede wszystkim dla maszyn z branży dźwigowej, transportowej, rolniczej i kolejowej, choć przynosi również znaczące korzyści w przypadku innych sektorów, w których redukcja masy ma duże znaczenie. Strenx pozwoli klientom SSAB osiągnął jeszcze większe korzyści, jeśli chodzi o mniejszą masę, mniejsze zużycie paliwa i dalszy zasięg wysięgników. Strenx wspiera zaawansowane wybory projektowe dzięki swym znakomitym własnościom warsztatowym, które umożliwiają gięcie i formowanie do skomplikowanych kształtów; dzięki szerszemu zakresowi wymiarów i grubości, która zaczyna się od 0,7 mm i sięga aż do 160 mm, a także dzięki stałej jakości i wysokim tolerancjom ułatwiającym precyzyjną, efektywną kosztowo produkcję.

My Inner Strenx
 Fot.: SSAB 


- „Klienci, którzy wybierają Strenx, oczekują jakości zarówno od samego produktu, jak i od towarzyszących mu usług”, wyjaśnia Pitkänen.
- „Będzie to odgrywało zasadniczą rolę w kompleksowych zastosowaniach, które mają być trwałe i wydajne przez bardzo długi czas. W ich rozwoju kluczowe znaczenie ma projekt i wybór gatunku stali, czyli procesy, w których SSAB może służyć wsparciem.” - dodaje.

Strenx to coś więcej niż tylko produkt, wspiera go szeroka oferta usług SSAB, świadczonych m.in. za pośrednictwem SSAB Knowledge Service Center, które dostępne jest, by pomagać klientom w ich wszystkich decyzjach projektowych. Nasz Knowledge Service Center wspiera specjalistów z firm naszych klientów podczas wyboru materiałów w celu optymalizacji sposobu, w jaki wykorzystują naszą stal. Dzięki skupieniu specjalistów technicznych i ekspertów produktowych z SSAB i Ruukki w jednym miejscu, możemy jeszcze bardziej rozszerzyć naszą pomoc dla klientów.

Knowledge Service Center wspiera specjalistów z firm naszych klientów podczas wyboru materiałów w celu optymalizacji sposobu, w jaki wykorzystują naszą stal. Dzięki skupieniu specjalistów technicznych i ekspertów produktowych z SSAB i Ruukki w jednym miejscu, możemy jeszcze bardziej rozszerzyć naszą pomoc dla klientów.  

Dla klientów Strenx poszukujących jeszcze większych możliwości dalszego rozwoju swoich produktów, dostępne jest całkowicie indywidualne rozwiązanie, oferujące wsparcie inżynieryjne i usługi prefabrykacji za pośrednictwem SSAB Shape.

Dodatkowo dla stali Strenx wprowadzany jest też program marki pod nazwą MyInner Strenx,  będzie on symbolem jakości dla użytkowników końcowych z całego świata. Jego założeniem jest wsparcie klientów poprzez promocję zalet Strenx wśród użytkowników końcowych. Inne korzyści oferowane członkom programu My Inner Strenx to m.in. priorytetowy dostęp do wsparcia technicznego, usługi obejmujące np. analizy środowiskowe i cyklu życia, większe wsparcie marketingowe oraz specjalistyczne szkolenia SSAB. Źródło: SSAB 

 

SSAB POLAND SP. Z O. O.
Kolejowa 15
55-020 Żórawina
+48 71 346 73 11
Partnerzy