Szukaj w działach:

Odzież ochronna CWS na straży zdrowia i życia spawaczy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Profesja spawacza zwana jest zawodem przyszłości i znajduje się na liście 10 najbardziej deficytowych zawodów w Europie. Co więcej, zawód ten znajduje się w trwałym nieprzerwanym deficycie od 2015 roku.


Sytuacja jest o tyle trudna, że branża przemysłowa dynamicznie się rozwija, co przyczynia się do jeszcze większego zapotrzebowania na osoby odpowiedzialne za spawanie. Wiadomo też, że zawód wiąże się z ryzykiem i bywa bardzo niebezpieczny, a pracownicy narażeni są m.in. na szkodliwe promieniowanie czy ryzyko poparzenia. Dlatego bezpieczeństwo spawaczy i inwestycja w najlepszej jakości odzież ochronną powinno być dla pracodawców najwyższym priorytetem.

Wśród potencjalnych zagrożeń jednym tchem wymienić można porażenia prądem, poparzenia, uszkodzenia skóry, a nawet nowotwory. Wszystko dlatego, że proces spawania generuje jasne światło, iskry, odpryski, promieniowanie oraz szkodliwe opary i gazy. Dlatego konieczne jest by spawacz był szczelnie zabezpieczony przed tymi wszystkimi niebezpieczeństwami. Każdy element odzieży ochronnej CWS został zaprojektowany w taki sposób by minimalizować ryzyko urazów, ale także długoterminowych zagrożeń dla zdrowia.

Bezpieczeństwo to fundament

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa ma zasadnicze znaczenie podczas wykonywania wszelkich prac spawalniczych. Intensywne ciepło czy unoszące się w powietrzu krople stopionego metalu stwarzają poważne ryzyko dla zdrowia i życia pracownika. Co więcej, długotrwała ekspozycja na promienie ultrafioletowe i podczerwone łuku spawalniczego może uszkodzić skórę. Jak zapewnić pracownikowi pełne bezpieczeństwo? Korzystając ze specjalistycznej odzieży ochronnej CWS Pure Welding 2, zapewniającej ochronę klasy 2 przy spawaniu w zamkniętych pomieszczeniach lub w wymuszonych pozycjach, np. podczas spawania lub cięcia nad głową. Ta linia odznacza się także dużą ilością praktycznych kieszeni, pomocnych w przechowywaniu narzędzi i innego sprzętu pomocniczego oraz kieszeniami na nakolannikach.

Odzież linii Pure Welding 2 wykonana jest z trudnopalnej, oddychającej bawełny 89% i poliamidu. Dodatkowo tworzywa zostały uszlachetnione włóknami z aramidu i Kevlaru, odpornymi na rozdarcia, działanie ciepła i odznaczającymi się stabilnością wymiarową. Podszewka jednokolorowej odzieży CWS z kolei powstała na bazie 100%-owego włókna Nomex® o stałych właściwościach antystatycznych, zapewniającego do 8 sekund ochrony przed płomieniami, odpornego na oleje i zabrudzenia. Połączenie tych innowacyjnych rozwiązań zapewnia kompletną ochronę przed płomieniami oraz ewentualnymi uszkodzeniami odzieży. 

 

Odzież ochronna CWS Pure Welding 2
Fot.: Odzież ochronna CWS Pure Welding 2. 

 

Lekko, lżej, CWS!

Odzież ochronna CWS stworzona z myślą o spawaczach wyprzedza konkurencję m.in. w kategorii komfortu użytkowania i niespotykanej lekkości. Kolekcja Alpha Welding 2 to wytrzymała, spawalnicza odzież ochronna, wykonana z trudnopalnej bawełny i poliestru, z wykończeniem antystatycznym i odblaskowymi paskami zapewniającymi lepszą widoczność. Powstała ona na bazie satynowej tkaniny o dużej zawartości bawełny, co zapewnia oddychalność, ale jednocześnie chroni przez wysoce niebezpiecznymi rozpryskami ciekłego metalu. 

Miękka, a zarazem antypoślizgowa tkanina waży jedynie 450 g/m2, co czyni ją wytrzymałą i niezwykle lekką, a więc nie powodującą niepotrzebnego obciążania użytkownika. 

 


Jej wyjątkowe właściwości docenił Arkadiusz Baran z firmy Stalatube: ,,Wybraliśmy odzież Alpha Welding 2, bo sprawdza się w naszym zakładzie. Według korzystających z niej pracowników, odzież jest lekka i przewiewna. Co ważne, mogliśmy dobrać ubrania do wymiarów każdego pracownika, nawet tego najwyższego. Jest to szczególnie ważne w przypadku odzieży spawalniczej, w której za krótkie nogawki spodni powodują, że pracownik nie jest odpowiednio chroniony przed rozpryskami ciekłego metalu” - dodaje Arkadiusz Baran. 

 

Tkanina, z której powstaje odzież Alpha Welding 2 zapobiega również rozprzestrzenianiu się płomieni. Oraz – dzięki zastosowaniu pasów odblaskowych – zapewnia spawaczom wysoką widzialność nawet w zaciemnionych obszarach. 

 

CWS Kolekcja Alpha Welding 2
Fot.: CWS Kolekcja Alpha Welding 2. 

 

Wynajem odzieży CWS – żeby wszystko było tak proste (i bezpieczne)!

Dotąd firmy koncentrowały się głównie na kupowaniu odzieży roboczej lub ochronnej na potrzeby zakładu pracy, jednak istnieje znacznie bardziej zrównoważone, ekonomiczne, a przede wszystkim zapewniające całkowite bezpieczeństwo rozwiązanie. Dzięki kompleksowej usłudze wynajmu klient otrzymuje dostosowaną do stanowiska pracy i wymiarów pracownika odzież, którą w przypadku zabrudzeń firma odbiera i pierze zgodnie z określonymi standardami i procesami. 

Dodatkowo, CWS dokonuje jej skrupulatnego przeglądu technicznego i ewentualnych napraw, by finalnie dostarczyć czystą i gotową do użytku odzież ochronną lub roboczą. Dzięki wszechstronnej obsłudze klient zyskuje pewność, że produkt zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ jest sprawdzany pod kątem liczby cykli pralniczych zalecanych przez producenta, tak by zachował swoje wszystkie funkcje ochronne. Wynajem odzieży to same korzyści – pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, pieniądze, ale przede wszystkim zdjąć z głowy problem dostarczenia pracownikom niezawodnej, czystej, funkcjonalnej i bezpiecznej odzieży roboczej i ochronnej. 

 


Usługę wynajmu odzieży chwali także wspomniany Arkadiusz Baran z firmy Stalatube: ,,Korzystanie z serwisu wynajmu odzieży daje nam długoterminowe oszczędności. Ale jest to tylko część korzyści, jakie daje taki serwis. Przede wszystkim, w takim przypadku nie ma potrzeby kontrolowania całego procesu związanego z zakupem i pielęgnacją oraz kontrolą odzieży. Nie musimy ani zatrudniać, ani dedykować osoby, która miałaby się tym procesem zajmować” – dodaje. Zapytany o serwisowanie odzieży ochronnej we własnym zakresie, zwraca uwagę na nieopłacalność takiego rozwiązania: ,,W przypadku stosowania serwisu własnego, czyli prania odzieży przez pracownika w domu, szczególnie w przemyśle, odzież jest kupowana co pół roku, co generuje duże koszty. Korzystanie z zewnętrznego usługodawcy zapewnia porządek w kwestii odzieży roboczej i ochronnej. Zdejmuje konieczność ciągłej troski o odzież oraz o kontrolę jej jakości i czystości, kontrolę napraw, a także sprawdzania jej funkcji ochronnych”. 

 

Podpisujemy się pod słowami eksperta i zapewniamy, że wynajem odzieży spawalniczej CWS zdecydowanie usprawnia pracę i usuwa wszelkie komplikacje. Łatwiej być nie może.

 

Źródło: CWS Polska
Zdjęcia: CWS Polska

 

CWS-boco Polska Sp. z o.o.
Rokicińska 156 b
92-412 Łódź
+48 42 683 97 76
POWIĄZANE
EAGLE wyrusza w międzynarodową trasę Producent systemów cięcia laserowego z Wałcza zaskakuje po raz kolejny. Tym razem ...
Nowa data targów PLASTPOL Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią ...
Rośnie produkcja przemysłowa w Polsce Pomimo iż w Unii Europejskiej produkcja przemysłowa spadła w, produkcja w Polsce wzrosła ...
Wzrost produkcji przemysłowej w październiku W październiku br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 7,8% w porównaniu z...
Targi dostały zielone światło W światowym Dniu Targów 2 czerwca rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowe...
Stal Hardox® 500 Tuf wydłuża żywotność produktów Firma Zetterbergs opracowuje, produkuje i sprzedaje bogatą gamę skrzyń wywrotek, naczep, ...
Partnerzy