Szukaj w działach:

Transformacja mycia komponentów przemysłowych

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Gospodarka przechodzi obecnie transformację, która stawia wyzwania wielu dziedzinom przemysłu. Ecoclean GmbH aktywnie reaguje na te zmiany poprzez zwiększenie dywersyfikacji rozwiązań do mycia komponentów przemysłowych oraz wprowadzenie nowego obszaru biznesowego technologii wodorowej.


Transformacja energetyczna, zrównoważony rozwój, zmiany demograficzne, mobilność, automatyzacja i cyfryzacja oraz bezpieczeństwo – te mega trendy skutkują zmianami technologicznymi i społecznymi. I to w coraz szybszym tempie. Rozwój ten wymaga od przedsiębiorstw coraz większej elastyczności i sprawności. Jest to widoczne również w obszarze mycia części przemysłowych: podczas gdy jeszcze wczoraj wydawało się, że przemysł motoryzacyjny wyznacza standardy w zakresie wymagań czystości, dziś są to zupełnie inne sektory przemysłu, każdy z własnymi, specyficznymi wymaganiami. Ecoclean, jeden z wiodących na świecie dostawców sprzętu i systemów do mycia komponentów przemysłowych, obróbki powierzchni i automatyzacji, reaguje na te zmiany strategią dywersyfikacji zorientowaną na rozwiązania przyszłościowe oraz ciągle zmieniający się rynek. 

Kierunek ten został wyznaczony już kilka lat temu wraz z odpowiednimi inwestycjami finansowymi i kadrowymi. Dzięki temu oprócz sprzętu i systemów wykorzystywanych w sektorach przemysłu, takich jak przemysł motoryzacyjny, sektor dostawców, inżynieria mechaniczna, technologia łączenia, przemysł jubilerski i zegarmistrzowski oraz przemysł lotniczy - mamy obecnie do zaoferowania nowe rozwiązania dla branż z sektora zaawansowanych technologii. 

Wysoka czystość - czystość w trzecim wymiarze

Dotyczy to na przykład przemysłu półprzewodników i jego dostawców. Aby móc wytwarzać coraz mniejsze i wydajniejsze mikrochipy za pomocą litografii EUV, komponentom urządzeń produkcyjnych stawiane są niezwykle wysokie wymagania pod względem czystości. Oprócz bardzo drobnych zanieczyszczeń resztkowych w zakresie nanometrów i niezwykle rygorystycznych specyfikacji dotyczących zanieczyszczeń filmowych, decydującą o jakości rolę odgrywają tutaj współczynniki odgazowania substancji organicznych i wilgoci resztkowej, a także „zabronione” substancje/pierwiastki. Podobnie rygorystyczne wymagania dotyczące czystości muszą być spełnione w przypadku komponentów technologii próżniowej z zakresu UHV, XHV i UCV - na przykład w systemach laserowych dużej mocy, najnowocześniejszych urządzeniach pomiarowych i analitycznych. Precyzyjna optyka, części mikrooptyczne i systemy czujników, między innymi do jazdy półautomatycznej i autonomicznej, a także zastosowań cyfryzacji w przemyśle, również wymagają bardzo wysokiego stopnia czystości, aby zapewnić długotrwałe i bezawaryjne działanie. Do tych trudnych zadań Ecoclean oferuje rozwiązania specyficzne dla branży i zastosowania, od czyszczenia wstępnego po czyszczenie pośrednie i końcowe, połączone z cleanroomem lub zintegrowane z nim. Do projektowania technologii procesowych i maszyn firma posiada własne Centrum Testów Wysokiej Czystości z zatwierdzonym cleanroomem i odpowiednią technologią pomiarową. 

 

Rozwiązania pod klucz dla technologii medycznej
Fot.: Specjalne rozwiązania pod klucz dla branż zaawansowanych
technologii, takich jak przemysł dostaw półprzewodników, precyzyjna
optyka czy technologie medyczne.  

 

Rozwiązania pod klucz dla technologii medycznej - zgodne z MDR i FDA

Wysokie wymagania dotyczące czystości nie są niczym nowym w branży medycznej. Wraz z wprowadzeniem europejskiego rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych (MDR) wymagania dotyczące czyszczenia wyrobów medycznych, takich jak implanty, instrumenty i sprzęt, a także kwalifikacji, dokumentacji i identyfikowalności procesów, stały się jeszcze bardziej rygorystyczne. 

W międzyczasie amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) planuje zharmonizować swoje przepisy dotyczące systemu jakości z rozporządzeniem MDR, tak aby jednolite przepisy miały zastosowanie niezależnie od dostępu do rynku. Aby sprostać bardzo różnym zadaniom technologii medycznej w sposób wydajny, zrównoważony oraz zorientowany na wymagania, Ecoclean oferuje nie tylko kompletne i dostępne na całym świecie portfolio wydajnych systemów myjących. Współpraca z renomowanymi partnerami umożliwia także realizację projektów pod klucz z odpowiednimi rozwiązaniami w zakresie opakowań i pomieszczeń czystych. Oprogramowanie opracowane specjalnie dla technologii medycznej, technologii RFID i ścieżki audytu gwarantuje, że wszystkie specyfikacje dotyczące identyfikacji komponentów, dokumentacji i identyfikowalności są całkowicie spełnione. Ponadto eksperci firmy zapewniają na życzenie wsparcie w zakresie kwalifikacji (IQ, QQ i PQ). Dzięki kompleksowej technologii medycznej i know-how firmy w zakresie przepisów, w połączeniu z szeroko wyposażonymi centrami technologicznymi, w tym laboratorium czystości i zatwierdzonym pomieszczeniem czystym, można opracować optymalne technicznie i ekonomicznie rozwiązanie dla każdego zadania czyszczenia. Można go łatwo powielić dla kolejnych zakładów produkcyjnych, co przyspiesza kwalifikację i uruchomienie. 

 

Ecoclean EcoLyzer
Fot.: EcoLyzer - Ecoclean oferuje elektrolizery alkaliczne do produkcji zielonego wodoru.

 

Zielony wodór – źródło energii przyszłości 

Poprzez ciągły rozwój oraz produkcję i sprzedaż elektrolizerów przeznaczonych do wytwarzania zielonego wodoru oraz rozwiązań do jego wykorzystania, firma otwiera nowy obszar biznesowy. 

W oparciu o solidną i sprawdzoną technologię do alkalicznej elektrolizy ciśnieniowej, opracowaną w oparciu o wiedzę ZSW i Ecoclean wraz z dziesiątkami lat doświadczenia w zakresie inżynierii procesowej i technologii produkcji przemysłowej, elektrolizery zostały zaprojektowane jako system modułowy z kompaktowymi modułami standardowymi. Dzięki klasom mocy początkowo wahającym się od jednego do dziesięciu megawatów umożliwiają one prostą i opłacalną konstrukcję elektrolizerów, które można dostosować do szerokiego zakresu zastosowań na przykład w przemyśle, elektromobilności, zaopatrzeniu w energię dzielnic i magazynowaniu nadwyżek energii wytwarzanej regeneracyjnie z elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Pierwsze rozwiązanie w tym obszarze zostało ukończone we wrześniu 2023 roku wraz ze stanowiskiem badawczym do alkalicznej elektrolizy ciśnieniowej. Umożliwi ono testowanie i walidację kominów elektrolizy o mocy do 500 kW i średnicy 1200 mm. 

Dzięki strategii dywersyfikacji, Ecoclean pomaga sprostać wyzwaniom związanym z przełomowym rozwojem, a także różnymi globalnymi trendami. 

Więcej na stronie: www.ecoclean-group.net

 

Źródło: Ecoclean GmbH
Zdjęcia: Ecoclean GmbH 

 

Ecoclean GmbH
Mühlenstr. 12
70794 Filderstadt
+49 711 7006-223
POWIĄZANE
Przyszłość branży TSL Dane GITD zebrane w lutym 2019 pokazują, że ponad 36 tysięcy funkcjonujących w Polsce fir...
Obróbka cieplna metali w nurcie Przemysłu 4.0 Firma SECO/WARWICK, lider obróbki cieplnej metali zaprasza na doroczne, jedyne tak...
Spawarka laserowa alternatywą dla tradycyjnego spawania Istnieje kilka tradycyjnych metod spawania i łączenia metali. Zaliczamy do nich spawanie ...
Marka Mewa w nowej odsłonie Mewa, firma działająca w obszarze usług tekstylnych, prezentuje swój nowy wizerune...
Przewodnik po Targach STOM 2022 Pandemia wymusiła na Targach Kielce dwukrotne przeniesienie „Przemysłowej Wiosny ST...
OPTIPLEX 3015 NEO - najwyższa klasa cięcia blach Firma Yamazaki Mazak zakończyła prace nad nową maszyną laserową 2D do najwyższej klasy ci...
Partnerzy