Układnica magazynowa - automatycznie większa wydajność
Podstawowym celem projektu automatycznego magazynu narzędzi LogiTower dla francuskiego producenta samolotów wojskowych, biznesowych i pasażerskich było zwiększenie wydajności w hali produkcyjnej.
Realizację tego celu miała spełnić taka organizacja składowania towarów, która pozwoli na bezkolizyjną pracę w wielu gniazdach roboczych z jednoczesnym łatwym i szybkim dostępem do różnorodnych narzędzi specjalnych, niezbędnych do budowy części samolotów.
MultiLogiTower z układnicą
Elastyczność to najważniejsza cecha rozwiązań oferowanych przez spółkę ISL. Biuro konstrukcyjne we współpracy z działem handlowym przygotowuje projekt najlepiej dopasowany do takich czynników jak przepływ materiału, rodzaj i ilość składowanych towarów czy możliwości lokalowe.
Po dogłębnej analizie procesu produkcyjnego, wielkości i wadze wykorzystywanych narzędzi oraz skali produkcji w zakładzie Dassault Aviation zespół ISL zaprojektował i wdrożył system MultiLogiTower z układnicą magazynową. Aby osiągnąć maksymalną wydajność oraz ergonomię pracy system umiejscowiono w centralnej części hali produkcyjnej, zaś lokalizację stacji dostępowych systemu oraz gniazd produkcyjnych projektowano z uwzględnieniem położenia maszyn oraz zasięgu suwnic.
MultiLogiTower zawiera 14 kolumn składowania mieszczących w sumie 400 półek o wymiarach użytecznych 3090 x 1080 mm. Automatyczny system składowania ciężkich narzędzi produkcyjnych składa się z konstrukcji nośnej o wysokości 8 metrów, wewnątrz której porusza się układnica odpowiedzialna za transport półek między kolumnami składowania i stacjami.
Wcześniej magazyn narzędzi był rozproszony, przez co załoga poświęcała wiele czasu na przejściach do różnych lokalizacji. Dziś do dziewięciu okien dostępowych, umieszczonych po dwóch stronach kolumn regału, układnica podaje różnorodne narzędzia niezbędne na kilku stanowiskach pracy.
Ciężki towar docierający do człowieka na ergonomicznej wysokości, gniazda robocze w zasięgu suwnic, łatwy dostęp do wszystkich części, intuicyjny panel operatorski, bezpieczeństwo pracy z ciężkim towarem oraz oprogramowanie pozwalające na stałą kontrolę stanów to tylko kilka z najważniejszych korzyści z zastosowania rozwiązania automatycznego, które skutkują zwiększeniem wydajności hali produkcyjnej.
Źródło: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne
Zdjęcia: ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne
31-331 Kraków
+48 12 29 28 100
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House