Remmert i WiCAM łączą siły w obszarze intralogistyki
Remmert, ekspert w zakresie magazynowania i intralogistyki będzie teraz jeszcze ściślej współpracować z producentem oprogramowania – firmą WiCAM.
Partnerzy podjęli decyzję o nawiązaniu strategicznej współpracy i podali tę informację do publicznej wiadomości podczas Blechexpo 2019 w Stuttgarcie. W przyszłości będą wspólnie opracowywali i wdrażali kompleksowe koncepcje przepływu materiałów do w pełni zautomatyzowanego sortowania laserowo wyciętych elementów. Firma Remmert dostarczy komponenty instalacji, a WiCAM oprogramowanie.
Celem współpracy jest zaoferowanie przedsiębiorstwom z sektora obróbki blachy dokładnie dopasowanych, inteligentnych rozwiązań z zakresu automatyzacji i intralogistyki, które będą bezpośrednio podłączone do istniejącego systemu ERP (Enterprise Ressource Planning). Główna aplikacja przejmie przy tym całe sterowanie produkcją. Rozwiązania i produkty obydwu firm można wdrażać niezależnie od producenta zewnętrznych maszyn. Dzięki opracowaniu ustandaryzowanych interfejsów do systemu ERP lub systemu planowania i sterowania produkcją (PPS) oraz standaryzacji przepływu informacji o wszystkich uczestniczących programach, cały proces zostanie uproszczony. W ten sposób znacząco zmniejszą się wydatki klientów w procesie projektowym. W przypadku gdy wymagania względem systemu wzrosną, będzie można go modułowo rozbudowywać, również o odpowiednie oprogramowanie.
- „Nasi klienci korzystają z połączenia naszej fachowej wiedzy, która pozwala na wymierny wzrost ich produktywności i wydajności. Poza tym w ramach projektu zyskują dwóch kompetentnych partnerów do rozmowy, którzy są profesjonalistami w swojej dziedzinie” – mówi Timo Eigenblut, prezes firmy WiCAM. „Przy tym nasi użytkownicy mogą liczyć na większe bezpieczeństwo procesowe”.
Również Stephan Remmert, prezes firmy Remmert, podkreśla zalety współpracy:
- „Połączyły się dwa niemieckie przedsiębiorstwa, Remmert i WiCAM, które mają globalne nastawienie i aktywnie promują kompleksowe, przyszłościowe koncepcje w zakresie przepływu materiałów”.
Przy czym na pierwszy plan wysuwa się wykorzystanie synergii:
- „Dotychczasowe pomyślnie wdrożone wspólne rozwiązania i projekty dają podstawę do dalszej, efektywnej współpracy. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze lepszy serwis w zakresie kompleksowego przepływu materiałów, który pozwoli na ich rozwój w przyszłości”.
Źródło: Remmert
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok