Szukaj w działach:

MPLAB Prototypes i zrobotyzowane spawanie w Stahlbau Automotive

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Firma MPLAB Prototypes w ramach współpracy ze Stahlbau Automotive wykonała zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz dobierała odpowiedni sprzęt.


MPLAB Prototypes to firma, która specjalizuje się w robotyzacji procesów spawalniczych oraz projektowaniu i budowie zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych. Jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się integratorów robotów KUKA w Polsce, a usługi MPLAB Prototypes są cenione przez wiele firm, w tym przez Stahlbau Automotive.

Niedawno firma MPLAB Prototypes miała przyjemność współpracować ze Stahlbau Automotive, dla której wykonała zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz dobierała odpowiedni sprzęt. Zespół MPLAB Prototypes składa się z doświadczonych inżynierów, którzy są w stanie zaproponować optymalizację i automatyzację procesów spawalniczych. Dzięki temu, klient zyskał nie tylko wydajniejsze, ale i bardziej bezpieczne stanowiska pracy, które umożliwiają skrócenie czasu przezbrajania detali.

Firma MPLAB Prototypes jest liderem w dziedzinie projektowania i budowy zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych, a także dostarcza urządzenia dla różnych branż przemysłowych. Rozwiązania firmy są dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności i wydajności procesów produkcyjnych.

W ramach współpracy ze Stahlbau Automotive, MPLAB Prototypes wykonała zrobotyzowane stanowiska spawalnicze i dobrała odpowiedni sprzęt. Wykorzystała do tego roboty KR 16 R2010 drugiej generacji oraz trzyosiowe KP3-V2H. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu, udało się skrócić czas przezbrajania detali oraz zapewnić wysoką jakość spawów dzięki źródłom spawalniczym Fronius TPS 400i.

Robotyzacja procesów produkcyjnych to kluczowy krok w kierunku zwiększenia wydajności i poprawy jakości wytwarzanych wyrobów. Dla klienta MPLAB Prototypes, Stahlbau Automotive, zastosowanie robotów w procesach spawalniczych pozwoliło na poprawę wydajności, jakości oraz stabilności produkcji, co jest niezwykle ważne w branży motoryzacyjnej.

Piotr Janica - prezes i właściciel MPLAB Prototypes o robotyzacji spawania w Stahlbau Automotive.

 

Piotr Janica, prezes i właściciel MPLAB Prototypes, podkreśla, że jednym z głównych aspektów skłaniających firmy na całym świecie do wyboru robotów przy realizacji procesów spawalniczych jest zwiększenie stabilności produkcji. 


„Z jednej strony ma to związek z tym, że roboty pracują w określonym, stałym tempie, układając jednakowe spoiny na każdym detalu, z drugiej – są zawsze gotowe do pracy. W kontekście problemu braku rąk do pracy ma to szczególne znaczenie,” - mówi Janica.

 

Zwraca również uwagę na nowe możliwości, które niesie ze sobą robotyzacja spawania. 


„W przypadku Stahlbau Automotive to możliwość produkowania nowych, bardziej wymagających detali, których ręczne spawanie nie wchodzi w grę. Przykładem takich detali są wytwarzane przez firmę elementy układu kierowniczego motocykli. Ich kołowy przekrój oraz niewielkie wymiary w praktyce wykluczają produkcję tego rodzaju elementów w oparciu o spawanie manualne. Przy zastosowaniu robotów jest to możliwe, co potwierdza przykład Stahlbau Automotive. Firma z powodzeniem wytwarza takie detale, spełniając wymagania jakościowe odbiorcy końcowego," - dodaje Janica.

 

MPLAB Prototypes jest odpowiedzialna za wykonanie zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych dla Stahlbau Automotive oraz dobór sprzętu.
 


„Klient poprosił nas o optymalizację i zrobotyzowanie jego procesów spawalniczych. W tym celu wykorzystaliśmy roboty KR 16 R2010 drugiej generacji oraz trzyosiowe KP3-V2H, które umożliwiły skrócenie czasu przezbrajania detali, jak również źródła spawalnicze Fronius TPS 400i," - mówi prezes MPLAB Prototypes.

 

MPLAB Prototypes i robotyzacja spawanie w Stahlbau Automotive
Fot.: MPLAB Prototypes i robotyzacja spawania w Stahlbau Automotive. 

 

Rozwiązania zaproponowane przez MPLAB Prototypes to sprawdzony, możliwy do wdrożenia w większość firm projekt, który w założeniu oferuje łatwą, bezproblemową obsługę procesów spawalniczych dla operatorów celek. 


„Praca operatorów sprowadza się do naprzemiennego umieszczania detali w przyrządach zamontowanych na obrotniku i następnie odbierania zespawanych elementów. Dzięki zastosowaniu kurtyn bezpieczeństwa jest ona całkowicie bezpieczna," - kończy Piotr Janica.

 

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże Ci w zakresie robotyki przemysłowej, skontaktuj się z ekspertami MPLAB Prototypes, ponieważ to gwarancja profesjonalizmu, bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług. Przekształć swój przemysł spawalniczy razem z firmą MPLAB Prototypes.


Więcej na stronie: www.mplab.com.pl

 

Źródło: MPLAB PrototypesMPLAB PROTOTYPES SP. Z O.O.
INŻYNIERSKA 8
67-100 NOWA SÓL
+48 795 171 853
POWIĄZANE
Październik pod znakiem targów STOM Od 6 czerwca decyzją rządu branża targowa została odmrożona. W związku z rozporządzeniem ...
ITM Industry Europe 2024 - podsumowanie Trendy w automatyzacji i robotyzacji, interaktywne pokazy, najnowsze rozwiązania dla fabr...
Automatyka i Robotyka - Raport Instytutu Sobieskiego Raport Instytutu Sobieskiego to spojrzenie na rynek automatyki i robotyki przemysłowej w ...
Targi TOOLEX 2022 - czas podsumowań Ponad 5800 zarejestrowanych uczestników, blisko 150 wystawców, 15 sesji z u...
Warsaw Industry Week 2024 Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędą si...
Podsumowanie ITM Industry Europe 2023 Imponująca przestrzeń targów ITM INDUSTRY EUROPE objęła niemal wszystkie gałęzie p...
Partnerzy