Szukaj w działach:

MPLAB Prototypes i zrobotyzowane spawanie w Stahlbau Automotive

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Firma MPLAB Prototypes w ramach współpracy ze Stahlbau Automotive wykonała zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz dobierała odpowiedni sprzęt.


MPLAB Prototypes to firma, która specjalizuje się w robotyzacji procesów spawalniczych oraz projektowaniu i budowie zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych. Jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się integratorów robotów KUKA w Polsce, a usługi MPLAB Prototypes są cenione przez wiele firm, w tym przez Stahlbau Automotive.

Niedawno firma MPLAB Prototypes miała przyjemność współpracować ze Stahlbau Automotive, dla której wykonała zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz dobierała odpowiedni sprzęt. Zespół MPLAB Prototypes składa się z doświadczonych inżynierów, którzy są w stanie zaproponować optymalizację i automatyzację procesów spawalniczych. Dzięki temu, klient zyskał nie tylko wydajniejsze, ale i bardziej bezpieczne stanowiska pracy, które umożliwiają skrócenie czasu przezbrajania detali.

Firma MPLAB Prototypes jest liderem w dziedzinie projektowania i budowy zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych, a także dostarcza urządzenia dla różnych branż przemysłowych. Rozwiązania firmy są dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności i wydajności procesów produkcyjnych.

W ramach współpracy ze Stahlbau Automotive, MPLAB Prototypes wykonała zrobotyzowane stanowiska spawalnicze i dobrała odpowiedni sprzęt. Wykorzystała do tego roboty KR 16 R2010 drugiej generacji oraz trzyosiowe KP3-V2H. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu, udało się skrócić czas przezbrajania detali oraz zapewnić wysoką jakość spawów dzięki źródłom spawalniczym Fronius TPS 400i.

Robotyzacja procesów produkcyjnych to kluczowy krok w kierunku zwiększenia wydajności i poprawy jakości wytwarzanych wyrobów. Dla klienta MPLAB Prototypes, Stahlbau Automotive, zastosowanie robotów w procesach spawalniczych pozwoliło na poprawę wydajności, jakości oraz stabilności produkcji, co jest niezwykle ważne w branży motoryzacyjnej.

Piotr Janica - prezes i właściciel MPLAB Prototypes o robotyzacji spawania w Stahlbau Automotive.

 

Piotr Janica, prezes i właściciel MPLAB Prototypes, podkreśla, że jednym z głównych aspektów skłaniających firmy na całym świecie do wyboru robotów przy realizacji procesów spawalniczych jest zwiększenie stabilności produkcji. 


„Z jednej strony ma to związek z tym, że roboty pracują w określonym, stałym tempie, układając jednakowe spoiny na każdym detalu, z drugiej – są zawsze gotowe do pracy. W kontekście problemu braku rąk do pracy ma to szczególne znaczenie,” - mówi Janica.

 

Zwraca również uwagę na nowe możliwości, które niesie ze sobą robotyzacja spawania. 


„W przypadku Stahlbau Automotive to możliwość produkowania nowych, bardziej wymagających detali, których ręczne spawanie nie wchodzi w grę. Przykładem takich detali są wytwarzane przez firmę elementy układu kierowniczego motocykli. Ich kołowy przekrój oraz niewielkie wymiary w praktyce wykluczają produkcję tego rodzaju elementów w oparciu o spawanie manualne. Przy zastosowaniu robotów jest to możliwe, co potwierdza przykład Stahlbau Automotive. Firma z powodzeniem wytwarza takie detale, spełniając wymagania jakościowe odbiorcy końcowego," - dodaje Janica.

 

MPLAB Prototypes jest odpowiedzialna za wykonanie zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych dla Stahlbau Automotive oraz dobór sprzętu.
 


„Klient poprosił nas o optymalizację i zrobotyzowanie jego procesów spawalniczych. W tym celu wykorzystaliśmy roboty KR 16 R2010 drugiej generacji oraz trzyosiowe KP3-V2H, które umożliwiły skrócenie czasu przezbrajania detali, jak również źródła spawalnicze Fronius TPS 400i," - mówi prezes MPLAB Prototypes.

 

MPLAB Prototypes i robotyzacja spawanie w Stahlbau Automotive
Fot.: MPLAB Prototypes i robotyzacja spawania w Stahlbau Automotive. 

 

Rozwiązania zaproponowane przez MPLAB Prototypes to sprawdzony, możliwy do wdrożenia w większość firm projekt, który w założeniu oferuje łatwą, bezproblemową obsługę procesów spawalniczych dla operatorów celek. 


„Praca operatorów sprowadza się do naprzemiennego umieszczania detali w przyrządach zamontowanych na obrotniku i następnie odbierania zespawanych elementów. Dzięki zastosowaniu kurtyn bezpieczeństwa jest ona całkowicie bezpieczna," - kończy Piotr Janica.

 

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże Ci w zakresie robotyki przemysłowej, skontaktuj się z ekspertami MPLAB Prototypes, ponieważ to gwarancja profesjonalizmu, bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług. Przekształć swój przemysł spawalniczy razem z firmą MPLAB Prototypes.


Więcej na stronie: www.mplab.com.pl

 

Źródło: MPLAB PrototypesMPLAB PROTOTYPES SP. Z O.O.
INŻYNIERSKA 8
67-100 NOWA SÓL
+48 795 171 853
POWIĄZANE
Już w październiku jubileuszowa edycja TOOLEX! TOOLEX, to jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych branży obrabiarek oraz nar...
Automatyzacja i robotyzacja kluczem do konkurencyjności Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Polmo S.A. to przedsiębiorstwo z długą tradycją, kt&oacut...
Wrocławska branża Przemysłu 4.0 w dobie pandemii W marcu 2020 r. wielu przedsiębiorców, bez względu na to jaką branżę reprezentowal...
Powstaje biała księga polityki przemysłowej Ruszyły prace nad Polityką Przemysłową Polski. Jedną z jej osi ma być cyfryzacja, kt&oacut...
Przemysłowa Wiosna STOM 2024 Targi Kielce zapraszają w dniach 19-22 marca 2024 r. do udziału w cyklu imprez organizowa...
FANUC zaprasza na targi ITM INDUSTRY EUROPE 2022 Światowej klasy technologia, profesjonaliści z zakresu automatyzacji i robotyzacji produk...
Partnerzy