Szukaj w działach:

Targi inteligentnie zaprogramowane

ITM INDUSTRY EUROPE industry 4.0
 

Inteligentne fabryki z powodzeniem wykorzystują ideę Przemysłu 4.0, co przyczynia się w znacznym stopniu do wzrostu światowej gospodarki. W strefie Smart Factory na ITM Industry Europe nie zabraknie przykładów dobrych praktyk, które wdrażane są przez liderów rynku.

Smart Factory, a więc inteligentna fabryka opiera swoje działanie na integracji systemów cyber-fizycznych z wykorzystaniem przemysłowego Internetu Rzeczy oraz nowych metod organizacji produkcji. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie procesów wytwarzania i wysoki poziom personalizacji produktów przy niewielkim udziale pracowników. Praca inteligentnych fabryk opiera się na pełnej synchronizacji technik i systemów informatycznych oraz procesów biznesowych, a także maszyn i źródeł informacji wykorzystywanych w procesie produkcji. Obszary przedsiębiorstwa produkcyjnego połączone są wszystkie w samonadzorującą się, regulującą optymalne ścieżki realizacji wytwarzania poszczególnych produktów, inteligentną sieć. Smart Factory opiera się na automatyzacji oraz wymianie danych i nowoczesnym ich przetwarzaniu.

Oko w oko z konkurencją

Utrzymanie konkurencyjności na dynamicznie podlegającym zmianom rynku niezbędne jest wykorzystywanie inteligentnych rozwiązań w fabrykach, jak również przejście na model Przemysłu 4.0. Potwierdzają to badania prowadzone na szeroką skalę, zarówno w Polsce, jak i globalnie. W najnowszym raporcie „Smart Industry Polska 2019“, przeprowadzonym w czerwcu 2019 roku przez Siemens i Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości oszacowano, że oparte na koncepcji Przemysłu 4.0 innowacyjne technologie wdroży w ciągu 3 lat 38,3% polskich firm, a ponad 31,6% z nich już je wdrożyło.

Globalny raport Siemens Financial Services „Countdown to The Tipping Point for Industry 4.0” wykazał podobne wyniki. W przypadku MŚP za około 9-11 lat nastąpić ma tzw. „punkt krytyczny” adaptacji nowych technologii. Raport przewiduje, że połowa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie zacznie korzystać z modelu Przemysłu 4.0, a w ciągu 5-7 lat do obiegu wprowadzą go duże przedsiębiorstwa. Według raportu ponadto co druga firma MŚP już wprowadziła pilotaż rozwiązań z tego zakresu, podobnie jak dwie trzecie dużych firm.

- „Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z przewagi konkurencyjnej, jaką daje przejście na model Przemysłu 4.0. Większość z nich ma świadomość, że bez tego prędzej czy później mogą wypaść z rynku. Dlatego nie zastanawiają się, czy zainwestować w nowe technologie, ale kiedy i jak to zrobić. Misją targów ITM Industry Europe jest ułatwiać takie decyzje, przybliżać nowoczesne rozwiązania i tworzyć wyjątkowe miejsca spotkań zarówno dla tych, którzy już, na wysokich obrotach funkcjonują w duchu „smart”, jak i dla tych, którzy dopiero chcą wystartować” – przekonuje dyrektor targów ITM Industry Europe, Anna Lemańska.SMART FACTORY – Inteligentna przestrzeń

Smart Factory to projekt, który przygotowany został we współpracy z liderami rynku i będzie przedstawiony na ITM Industry Europe. Ma on pełnić rolę wyjątkowej, niepowtarzalnej przestrzeni, w której zobaczyć będzie można najnowsze wykorzystanie rozwiązań i narzędzi na miarę czwartej rewolucji przemysłowej w fabrykach inteligentnych. ITM Industry Europe to największe targi tego typu w tej części Europy, a dzięki Smart Factory podczas wydarzenia nie zabraknie przykładów opartych o robotyzację, digitalizację oraz IoT.

„Strefa Smart Factory to cztery, intensywne dni ekspozycji prezentującej efektywność w zarządzaniu produkcją obejmującą wykorzystanie inteligentnych i innowacyjnych urządzeń i technologii. Ważnym wydarzeniem będzie także konferencja poświęcona Idei Smart Factory i jej implementacji na polskim rynku. Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem tego wydarzenia. Atrakcją będą nie tylko wykłady ekspertów, ale także pokazy przygotowane przez wystawców - partnerów tej strefy. Zaprezentują własne doświadczenia, rozwiązania i know-how” – podkreśla Anna Lemańska.

Moment dla wystawców

Przestrzeń targów ITM Industry Europe zostanie podzielona tematycznie na salony: WELDING, METALFORUM, SURFEX, MACH-TOOL i NAUKA DLA GOSPODARKI. Dzięki temu zaprezentować będą mogli się przedstawiciele firm z różnych sektorów. Duża przestrzeń zapewni możliwość zaprezentowania ekspozycji wszystkim zainteresowanym.

„Każdego roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie targami ITM. To dla branży prawdziwe święto. W poszczególnych Salonach powierzchnia szybko się zapełnia, a liczymy się z tym, że apetyty wzrosną jeszcze bardziej późną jesienią, kiedy kończy się specjalna promocja dla wystawców. Pod koniec października rusza też bileteria dla zwiedzających. Ci, którzy planują być na czerwcowych targach, powinni zadbać już dziś o logistykę. Każdego roku w czasie ITM Industry Europe poznańska baza hotelowa szybko się kurczy” – zaznacza Anna Lemańska.

Targi ITM Industry Europe odbędą się w Poznaniu w dniach 2-5 czerwca 2020, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie zwiedzić można będzie ekspozycje Forum Odlewniczego Focast oraz targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, a także 3D Solutions – targów druku i skanu 3D, Subcontracting.

Więcej informacji na stronie: www.itm-europe.pl


Źródła: Grupa MTP, Siemens, Staleo.pl
 

Dodano 13.11.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy