Szukaj w działach:

Jak korzystać z tekstyliów przemysłowych nie kupując ich?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Mewa Textilsharing - czyli jak ekologicznie i bez problemów korzystać z tekstyliów przemysłowych nie kupując ich.


Współdzielenie produktów czy usług - to jeden z elementów, bez którego nie sposób już sobie wyobrazić naszej codzienności. Istnieje wiele czynników, które sprawiły, że trend ten w ostatnich latach gwałtownie się rozwinął. Zmiany klimatyczne, postępująca cyfryzacja i ekonomiczne konsekwencje pandemii koronawirusa skłaniają ludzi do tego, by konsumpcja była bardziej zrównoważona. Dzisiaj działania oparte na gospodarce współdzielenia obecne są niemal we wszystkich dziedzinach i dotyczą samochodów, skuterów, rowerów, mieszkań, pracy, biur, a to tylko niektóre z przykładów.

Badanie internetowe potwierdza trend 

To, że system wynajmu, wypożyczania, dzielenia się i ponownej sprzedaży znajduje coraz więcej zwolenników, potwierdza również reprezentatywna ankieta internetowa przeprowadzona w Niemczech na zlecenie dostawcy usług tekstylnych firmy Mewa. „Przyszłościowa rola zasady współdzielenia (Sharing) w społeczeństwie ery cyfrowej“ - pod taką nazwą zostało przeprowadzone badanie trendów.

Mewa badanie trendów
Fot.: Wynik badania trendów: „Przyszłościowa rola zasady współdzielenia (Sharing) w społeczeństwie ery cyfrowej“. 



Na potrzeby tego badania firma badawcza Bonsai Research przeprowadziła w listopadzie i grudniu 2021 r. w internecie dwie reprezentatywne ankiety. W badaniu wzięły udział 1043 osoby w wieku od 16 do 60 lat, jak też ponad 500 menedżerów. Ponad połowa ankietowanych przyznała, iż użytkowanie rzeczy bez konieczności ich zakupu z biegiem czasu stało się stałym elementem ich strategii zakupowej. Dla dwóch trzecich spośród ankietowanych zasada wypożyczania - dzielenia się i odsprzedawania stanowi nawet nowy styl życia.

Zasada Textilsharing odciąża pracodawców

To, co funkcjonuje w życiu prywatnym, łatwo można przenieść także na grunt firmowy. Jak można to zrobić, pokazuje dostawca usług tekstylnych firma Mewa. Zasada „Mewa Textilsharing“ oznacza możliwość wielokrotnego wykorzystania tekstyliów przemysłowych zamiast ich posiadania. W ten sposób firmom z wielu branż oferowana jest m.in. różnorodna odzież robocza i ochronna w ramach nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska naturalnego systemu wielokrotnego użytku, co pozwala odciążyć pracodawców w ich działalności.

Zasada Textilsharing odciąża pracodawców

Fot.: By uniknąć zanieczyszczania środowiska naturalnego, firma Mewa opracowała własną technologię
prania oraz specjalne systemy dozowania i sterowania. 

 

Mewa oferuje pakiet pełnej usługi, w ramach którego odzież robocza i ochronna jest dostarczana do firm, a po jej użyciu jest odbierana i prana w sposób przyjazny dla środowiska i ponownie dostarczana użytkownikom. Usługa taka obejmuje dostawę, przechowywanie i konserwację tekstyliów, jak również dobór rozmiarów, naprawy uszkodzonych elementów odzieży oraz kontrolę jakości. Koszty są tutaj przejrzyste i można je zaplanować. Każdy użytkownik po praniu zawsze otrzymuje tę samą odzież, której używał wcześniej. To ważny aspekt, ponieważ w razie potrzeby mogą być częściowo dokonane indywidualne zmiany w elementach odzieży. Zastosowanie kodu kreskowego gwarantuje, że użytkownik zawsze otrzyma ten sam komplet odzieży, który nosił przed jej upraniem. 

Z badania trendów przeprowadzonego przez firmę Mewa wynika, iż obecnie w Niemczech już 24% ankietowanych pracodawców korzysta z takiej możliwości. Niemal 27% wszystkich respondentów chętnie widziałoby natomiast możliwość zaopatrywania ich w niezbędne tekstylia przemysłowe przez dostawcę usług tekstylnych. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zasadą współdzielenia (Sharing) odzieży roboczej i ochronnej jest zdaniem niemal 63% respondentów fakt, iż „nie trzeba się troszczyć naprawy“. 

Certyfikowani dostawcy usług tekstylnych zapewniają użytkownikom nie tylko bezpieczną pod względem higienicznym odzież, ale także gwarantują, że jej pranie i czyszczenie odbywa się w sposób możliwie energooszczędny i przyjazny dla środowiska.

 

Źródło: Mewa

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
ul. Generała Władysława Andersa 15
41-200 Sosnowiec
+48 32 363 82 60
POWIĄZANE
Jak będzie wyglądać zarządzanie produkcją w 2022? Kończy się rok 2021, który nie należał do łatwych. Przedsiębiorcy i osoby zarządza...
Targi INTARG® - innowacje motorem gospodarki Tegoroczna 13. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innow...
Trzpienie rozprężne zapewniają bezpieczeństwo podczas obróbki Trzpienie rozprężne norelem zaprojektowane do utrzymywania obrabianych przedmiotów...
Podsumowanie 14. Targów SYMAS® i MAINTENANCE Za nami niesamowicie udana 14. edycja Targów SYMAS® i MAINTENANCE, któr...
Wirtualne spotkania B2B branży elementów złącznych Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® o...
Nowoczesna fabryka z cobotami We Wrocławiu dnia 16 października br. odbyło się drugie Forum Cobotyki, podczas któ...
Partnerzy