Szukaj w działach:

Rozwiązania SW i korzyści dla klientów

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Wielowrzecionowe centra obróbcze SW to wydajność i niezawodność oraz korzyści dla klientów.

Firma Schwäbische Werkzeugmaschinen Polska (SW Polska) oferuje wysokowydajne wielowrzecionowe centra obróbcze, wraz z ich wdrożeniem w postaci rozwiązań „pod klucz”. Innowacyjne technologie centrów CNC są adresowane do wielu branż przemysłowych, gdzie użytkownicy wymagają kompletnych rozwiązań do stabilnej produkcji seryjnej, przy minimalnym nakładzie obsługowym i serwisowym. Dostarczane rozwiązania wpisują się w nowoczesne trendy przemysłowe, takie jak wydajność. 

Wydajność i oszczędność

W typowych warunkach czterowrzecionowe maszyny SW wymagają tylko jednej trzeciej powierzchni ustawienia w porównaniu z czterema maszynami jednowrzecionowymi. Oznacza to zatem, że w przypadku niezmienionej powierzchni hali można trzykrotnie podnieść swoją wydajność. Bezstronne obliczenia udowadniają, że czterowrzecionowe maszyny zużywają mniej niż połowę energii elektrycznej w porównaniu z czterema równowartościowymi maszynami jednowrzecionowymi. W przypadku partii zamówienia wynoszącej 300 000 sztuk rocznie cztery maszyny jednowrzecionowe zużywają prawie 190 000 kWh. Porównywalna maszyna czterowrzecionowa SW zużywa zaledwie 90 000 kWh. 100 000 zaoszczędzonych kWh opłaca się wszędzie na świecie i zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego o 56 ton emisji CO2.

SW Wydajność i oszczędność


Konstrukcja monoblokowa - precyzja wymaga stabilności

Centra obróbcze SW są projektowane zgodnie z zasadą konstrukcji w kształcie sześcianu. Stabilny monoblok minimalizuje ugięcie i dzięki odpornej na skręcanie formie zapewnia optymalny przepływ sił pomiędzy detalem a narzędziem za pośrednictwem uchwytu przedmiotu obrabianego, jednostki trzyosiowej oraz wrzeciona. Maszyny SW są zawsze swobodnie dostępne z każdej strony, niezależnie, czy z automatyzacją, czy też bez niej. Dzięki zastosowaniu monoblokowej konstrukcji wszystkie centra obróbcze SW na całym świecie mogą być transportowane jednoczęściowo w postaci maszyn przystosowanych do transportu na haku suwnicy. Wiąże się to z oszczędnością kosztów oraz zwiększa elastyczność dla naszych klientów pod kątem relokacji maszyn.

Centra obróbcze SW konstrukcji w kształcie sześcianu
Fot.: Centra obróbcze SW projektowane są zgodnie z zasadą konstrukcji w kształcie sześcianu.


Właściwe rozwiązania - niezawodna technologia

Oferta produktów firmy SW obejmuje rozwiązania produkcyjne do kompleksowej obróbki skrawaniem komponentów o zróżnicowanych rozmiarach i z różnych materiałów. Wydajna produkcja jest realizowana przy pomocy właściwie zaprojektowanych i przetestowanych narzędzi oraz oprzyrządowania technologicznego, czyli zamocowań produkowanych detali.

Wielowrzecionowe centra obróbcze SW - wydajność i niezawodność

Urządzenia z serii BA 2 zostały zaprojektowane do dwuwrzecionowej obróbki skrawaniem detali z odlewów, stali lub aluminium. Wielkość obszaru roboczego wynosi 200 x 350 x 300 mm na każde wrzeciono. Powierzchnia posadowienia to zaledwie cztery metry kwadratowe. Maszyna W02 jest wyposażona w sprawdzoną technologię silników liniowych. Obie wersje są również dostępne z modułem załadowczym oraz zintegrowaną automatyzacją.

Maszyny BA 3 są przeznaczone do wielkoseryjnej produkcji detali o długościach krawędzi do 300 mm. Rozstaw wrzecion wynosi w przypadku maszyn dwuwrzecionowych 300 mm (opcjonalnie 320 mm), natomiast w przypadku maszyn czterowrzecionowych 150 mm. Urządzenia z serii BA 3 są wyposażone w stoły obrotowe z silnikami momentowymi.

Wielowrzecionowe centra obróbcze z serii BA 2 i BA 3


Maszyny BA W06 stanowią doskonałe rozwiązanie do produkcji elementów z metali lekkich, to najszybsze centra obróbcze na rynku. W ofercie produktów firmy SW obsługują one szeroki zakres zastosowań z jednym wrzecionem, dwoma wrzecionami z rozstawem 600 mm, trzema wrzecionami z rozstawem 425 mm oraz czterema wrzecionami z rozstawem 300 mm. Wariant dwuwrzecionowy jest wyposażony w niezależne osie Z. Wszystkie maszyny BA W06 są wyposażone w silniki liniowe oraz silniki momentowe.

BA space3 dzięki imponującemu zakresowi roboczemu 3.000 x 1.800 x 875 mm na osiach X, Y i Z, mogą z łatwością pomieścić duże elementy strukturalne z lekkich metali. Maszyny występują w dwóch wariantach bazowych – 5-osiowe centrum obróbcze z dwuosiową głowicą skrętną lub trzyosiowa wersja ze sztywnym wrzecionem.

Maszyny SW seria BA W06 i BA space3


Automatyzacja - niezależna cela obróbcza „i-cell”

Niezależne cele obróbcze „i-cell” magazynują zapas detali potrzebnych na całą zmianę. Składają się z maszyn serii BA 2 / W02 lub BA 3 oraz modułu załadowczego ze zintegrowanym 6-osiowym robotem i pionowym zasobnikiem detali. Jako rozwiązanie typu Plug & Play, „i-cell” jest gotowa do włączenia bezpośrednio po jej instalacji, a dzięki zastosowaniu 2-paletowego systemu wymiany detalu umożliwia standardowy załadunek i rozładunek równolegle do zasadniczego czasu pracy. Pionowy zasobnik detali jest przesunięty na bok i skonstruowany w taki sposób, aby zajmować jak najmniej miejsca.

niezależna cela obróbcza „i-cell SW
Fot.: Niezależna cela obróbcza „i-cell” magazynuje zapas detali potrzebnych na całą zmianę.


Automatyzacja - system załadunkowy TopRob

Za pośrednictwem tego rozwiązania portalowego dokonuje się optymalnego połączenia różnych etapów procesów. Całkowicie zautomatyzowane rozwiązania firmy SW do załadunku i rozładunku są szybkie oraz precyzyjne i zawsze zapewniają swobodny dostęp do maszyny z każdej strony. Robot jest umieszczany nad centrami obróbczymi w przypadku 7-osiowego portalu z robotem. Operatorzy obserwują bez przeszkód obszary robocze, a pracownicy utrzymania ruchu mają bezpośredni dostęp do wszystkich komponentów. System automatyzacji rozpoznaje detale dzięki zastosowaniu przemysłowej techniki przetwarzania obrazu i przyporządkowuje je samodzielnie do odpowiedniej maszyny. Roboty komunikują się bezpośrednio ze sterownikiem maszyny i nadrzędnymi systemami.

Automatyzacja - system załadunkowy TopRob
Fot.: Całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie do załadunku i rozładunku TopRob jest szybkie oraz precyzyjne i zawsze zapewnia swobodny dostęp do maszyny z każdej strony.


Rozwiązania systemowe SW

Grupa SW automatyzuje dla swoich klientów kompletne linie produkcyjne i zajmuje się kompleksowo planowaniem procesów - od części nieobrobionej do części gotowej. Firma wyspecjalizowała się przy tym pod kątem projektowania, wytwarzania oraz nadzoru zautomatyzowanych urządzeń produkcyjnych. Gama oferowanych produktów sięga przy tym od komórek robotów z zadaniami obróbczymi poprzez poszczególne urządzenia automatyzujące, takie jak np. urządzenia montażowe, aż po łączenie centrów montażowych, produkcyjnych i obróbczych oraz magazynowanie detali. To nowa definicja automatyzacji.


Źródło: Schwäbische Werkzeugmaschinen Polska

SW Machines - Schwäbische Werkzeugmaschinen Polska Sp. z o.o.
Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
+48 71 382 89 51
POWIĄZANE
AUTOMATICON powraca w nowe formule Sprostanie wyzwaniom, jakie przed polskimi firmami postawiła pandemia, wymaga niecodzienn...
WJX nowe średnice i nowy gatunek płytek Mitsubishi Materials rozwija serię wysokowydajnych frezów typu WJX, która z...
Frezowanie CNC może być pasją Rafał Rygalik to jeden z polskich złotych medalistów zakończonego 9 września prest...
Wielozadaniowe centra Nakamura-Tome - Webinar Firma Abplanalp zaprasza na kolejny bezpłatny webinar techniczny. Tematem najbliższego od...
Żywotność lin stalowych - dobór odpowiedniej liny Zagadnienie żywotności lin stalowych wiąże się z wieloma aspektami, m.in. z ich konserwac...
Dynamika przemysłu w lutym 2024 roku Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana prz...
Partnerzy