Szukaj w działach:

Firma ANCA na Targach EMO 2021

 


W miarę, jak branża narzędzi skrawających przechodzi z narzędzi standardowych na narzędzia o bardziej złożonej geometrii - zwykle określane jako narzędzia specjalne, producenci poszukują nowych rozwiązań. ANCA zaprezentuje na targach EMO Milano 2021 technologie, oprogramowanie i rozwiązania automatyki, umożliwiające klientom projektowanie i szlifowanie wielu typów narzędzi w jednej partii, zwiększając opłacalność strategii wytwarzania narzędzi specjalnych. 


„Klienci poszukują większej wydajności, dokładności i stabilności procesu. Obserwujemy duże zainteresowanie automatyzacją, Przemysłem 4.0 i technologiami cyfrowymi łączącymi wszystkie aspekty produkcji. Nowe rozwiązanie ANCA w tym zakresie to AIMS, czyli zintegrowany system produkcyjny ANCA”, - mówi Patrick Boland, współzałożyciel ANCA. „To szeroko zakrojona platforma, w ramach której w kolejnych latach zostanie wydane szereg rozwiązań programowych i sprzętowych. System jest obsługiwany z poziomu oprogramowania zarządzającego oraz obejmuje wyposażenie wymagane do szlifowania, pomiarów i przetwarzania złożonych narzędzi skrawających”. 

 


„Jesteśmy dumni z możliwości zaprezentowania na stoisku targów EMO naszego nowego systemu znakowania laserowego AutoMarkX - maszyny, która w jeszcze większym stopniu uprości proces wytwarzania narzędzi, zapewniając wyższą efektywność i ograniczenie liczby prostych zadań manualnych. Kompatybilny z elastycznym pakietem oprogramowania ANCA system AutoMarkX, automatycznie ładuje narzędzia do znakowania laserowego bezpośrednio z palet szlifierki. Opracowana przez ANCA technologia może być zintegrowana z systemem AIMS z możliwością automatycznego odbierania i wysyłki palet z autonomicznego robota mobilnego AMR, natomiast funkcja łączności z serwerem AIMS zapewnia możliwość wprowadzania treści oznaczeń na narzędziach”, - dodaje Patrick. 


Pojazdy elektryczne 

Z punktu widzenia dostawcy narzędzi CNC i frezów, wzrost popytu na pojazdy elektryczne stanowi zarówno wyzwanie, jak i doskonałą okazję rozwoju. W 2017 roku, 11,8% narzędzi skrawających było przeznaczone dla branży motoryzacyjnej, przy czym na branżę tę ogromny wpływ ma wzrost produkcji pojazdów elektrycznych i powiązane z tym zmiany produkcji. Czas obróbki wymagany dla pojazdów elektrycznych będzie ograniczony o 50 do 75 procent w stosunku do tradycyjnych silników spalinowych. Spowoduje to spadek ogólnego zużycia narzędzi skrawających w miarę spadku liczby produkowanych pojazdów spalinowych. 


„Spadek zapotrzebowania na narzędzia skrawające to wyzwanie egzystencjalne, w szczególności dla naszych klientów obsługujących branżę motoryzacyjną”, - mówi Xiaoyu Wang, menedżer produktu GCX ANCA. „Zaangażowanie w łańcuch dostaw produkcji pojazdów elektrycznych zapewnia wiele możliwości, takich jak nowe frezy do łuszczenia wymagane w produkcji kół zębatych stosowanych w wielu nowych skrzyniach biegów pojazdów elektrycznych. Około 45% produkcji wszystkich kół zębatych to podzespoły do skrzyń biegów. Wzrost produkcji pojazdów elektrycznych w istotny sposób zmienił wymagania dla branży produkcji kół zębatych. Na przykład, wysokie prędkości obrotowe silników do 20000 obr./min. oznaczają, że wymagane są wyższe przełożenia w celu ograniczenia prędkości obrotowej i utrzymania sprawności pracy silnika. Ponadto, nowe konstrukcje skrzyń biegów wykorzystują złożone układy przekładni obiegowych.”


Napędzane niespotykaną szybkością wzrostu pojazdów elektrycznych na poziomie 28%~36%, frezy stosowane w procesach łuszczenia wysokiej prędkości są wysoce pożądane w branży. Ze względu na złożoną geometrię, wytwarzanie frezów do łuszczenia z litego węglika wymaga szeregu nowatorskich rozwiązań technologicznych i procesowych, które umożliwiają uzyskanie spójnych i powtarzalnych procesów produkcyjnych. ANCA zaprezentuje swoją szlifierkę GCX Linear na targach EMO, pozwalając klientom zapoznać się z kompletnym rozwiązaniem do produkcji frezów do łuszczenia z litego węglika jakości DIN AA - najwyższej jakości stosowanej w branży.

-->Odwiedź ANCA w hali 2 na stoisku F10 G09

ANCA Tool of the Year

Zwycięzca nowej edycji konkursu ANCA 2021 zostanie ogłoszony na żywo na targach EMO. Rok temu, przedstawiciele przemysłu z chęcią skorzystali z okazji zaprezentowania swoich umiejętności - otrzymaliśmy 30 zgłoszeń od firm z całego świata, a konkurs był obserwowany przez ponad 80 tysięcy fanów, generujących ponad 200 tysięcy reakcji na mediach społecznościowych. 

Konkurs ten to wartościowe nagrody i uznanie na skalę globalną - świętujemy magię narzędzi skrawających i ekspertów, którzy je tworzą.

AutoMarkX anca
Fot.: ANCA AutoMarkX

AutoMarkX

AutoMarkX to automatyczne, indywidualne stanowisko do znakowania laserowego, zastępujące pracochłonne procesy manualne. Jest ono kompatybilne z systemem AIMS oraz umożliwia pracę w trybie automatycznym bez interwencji operatora. Operator może załadować palety z narzędziami i skupić uwagę na innych, ważniejszych zadaniach. Stanowisko jest kompatybilne z narzędziami o różnych rozmiarach i stanowi uniwersalne rozwiązanie dla wielu producentów. Atrakcyjny wskaźnik rentowności inwestycji (ROI) sprawia, że jest to logiczny wybór dla branży produkcji narzędzi. 

 • Automatyczne rozwiązanie zastępujące czasochłonne procesy znakowania 
 • Bezproblemowa integracja z systemami ERP i AISM
 • Ekonomiczne rozwiązanie z zakresu znakowania laserowego o atrakcyjnym wskaźniku rentowności inwestycji (ROI).

GCX Linear

GCX Linear to nowy standard szlifowania frezów do łuszczenia. Szlifierka GCX Linear oparta na sprawdzonej platformie CNC ANCA oferuje nowe funkcje, umożliwiające realizację wszystkich operacji wytwarzania frezów do łuszczenia i dłutaków w pojedynczej konfiguracji. Dzięki pierwszym w branży pomiarom profilu oraz bezpośredniej kompensacji ścieżki w trakcie procesu, ANCA dostarcza praktyczne rozwiązanie produkcji w obiegu zamkniętym.

 • Technologia silników liniowych LinX® dla osi X, Y i Z
 • Obciąganie w trakcie procesu produkcyjnego dzięki zastosowaniu systemu monitorowania emisji akustycznej (AEMS) oraz algorytmu uczenia maszynowego z nadzorem 
 • Regulacja temperatury silnika MTC (Motor Temperature Control) ogranicza czas nagrzewania oraz gwarantuje optymalną stabilność termiczną procesu szlifowania.
 • Wyjątkowo nowatorskie rozwiązanie pomiaru rozstawu i profilu w trakcie procesu z użyciem sondy analogowej 
 • Bezpośrednia kompensacja ścieżki bez obciągania ściernicy
 • Kompletny pakiet oprogramowania do projektowania, symulacji, szlifowania, obciągania, pomiarów i kompensacji.

CPX Linear

Wykończenie powierzchni powyżej 0,2 µm (0,000008 cala) Ra z biciem poniżej 2 mikronów - nowa czteroosiowa szlifierka do obróbki półfabrykatów w ofercie ANCA. Szlifierka CPX Linear oferuje duży obszar roboczy oraz wysokiej mocy wrzeciono szlifierskie, zapewniające najwyższą dokładność i wydajność obróbki półfabrykatów na rynku. Metoda szlifowania „pinch/peel” gwarantuje taką samą wytrzymałość, sztywność i stabilność termiczną co oferowane przez szlifierki narzędziowe ANCA.

 • Ładowarka AR300 
 • Adapter tulei zaciskowej Premierplus
 • Górny zacisk wspornika
 • Konik (do podpierania długich półfabrykatów).

 

anca FX7linear Machine
Fot.: FX7 Linear

FX7 Linear

FX7 Linear spełnia wymagania klientów, którzy oczekują większej elastyczności, większej mocy wrzeciona lub większych możliwości pracy automatycznej, które zapewnia robot. FX7 Linear oferuje szereg opcji dla użytkowników szukających większej produktywności i dokładności. Dostępna opcjonalna 6-stanowiskowa zmieniarka ściernic do automatycznego załadunku pakietów ściernic i rozdzielaczy chłodziwa oraz opcjonalne roboty z możliwością załadunku do 840 narzędzi. 

 • Napędy liniowe osi X i Y
 • Układ sterowania AMD5x zapewniający krótsze czasy przetwarzania
 • Stożek HSK40F zapewniający większą sztywność, dokładność i lepsze wykończenie powierzchni narzędzi


Źródło: ANCA
Redaktor: MRR

ANCA Europe GmbH
Im Technologiepark 15
32-051 69469 Weinheim
+48 668150552
POWIĄZANE
Przewodnik po Warsaw Industry Week 2019 Gdzie możesz nawiązać cenne kontakty, poznać nowości i technologie ze wszystkich ważnych ...
Najważniejsze wady i zalety wycinania plazmowego Wycinanie plazmą to obecnie jedna z częściej stosowanych metod cięcia stopów stalo...
Yamazaki Mazak zaprasza do współpracy Yamazaki Mazak to jeden ze światowych liderów produkcji obrabiarek skrawających, w...
Konferencja Autodesk o innowacjach w przemyśle Za nami wirtualna konferencja Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność, któ...
Świat obróbki cieplnej i metalurgii spotyka się w sieci Pod egidą SECO/WARWICK – lidera obróbki cieplnej i metalurgii próżnio...
Packaging Innovations - odbierz bezpłatny bilet Nie miesiące a dni dzielą nas od Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innova...
Partnerzy