Szukaj w działach:

SUR Bootcamp szkolenie online dla działów UR

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


W dniach 12-13 maja 2021 redakcja czasopisma „Służby Utrzymania Ruchu” organizuje szkolenie SUR Bootcamp online. Będzie to wydarzenie poświęcone nowinkom technologicznym, a także nowoczesnym metodom diagnozowania i monitorowania stanu maszyn. Szkolenie będzie połączone z Wirtualnymi Targami Przemysłowymi. Uczestnicy szkolenia i odwiedzający targi otrzymają bezpłatny dostęp do stoisk i wszystkich wystąpień online. Całe wydarzenie odbędzie się na platformie PINE.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Piotr Bonarski, dyrektor zakładu produkcyjnego Technonicol-Insulation, Maciej Gniadek, pełnomocnik wiceprezesa Pionu Operacyjnego ds. Przemysłu 4.0 w Amica Group czy Janusz Pieklik, dyrektor Consultingu w Business Global Consulting Polska Sp. z o.o. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Maciej Kawecki, który 12 maja o godz. 10:00 wygłosi POWER SPEECH - Jak technologia zmieni branże produkcyjną?

Do udziału w wydarzeniu SUR Bootcamp online oraganizator zaprasza: dyrektorów i kierowników UR, dyrektorów ds. inwestycji, dyrektorów i kierowników produkcji, dyrektorów i kierowników technicznych, kierowników ds. remontów, koordynatorów UR, inżynierów UR, szefów UR, głównych mechaników, specjalistów ds. mechanicznych.

--> FORMULARZ BEZPŁATNEGO UCZESTNICTWA

PROGRAM WYDARZENIA:

12 maja 2021 r.

Blok 1: Technologie Industry 4.0 w codzienności Działów UR

  • Druk 3D, Big Data, sztuczna inteligencja, automatyzacja i robotyzacja - jak wdrożyć innowacje do swojego zakładu?
    • Wykorzystanie druku 3D zamiast obszernego magazynu części zamiennych - czy jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w Twojej firmie i dowiedz, kiedy warto wdrożyć je u siebie?
    • W jaki sposób sprawnie zautomatyzować i usprawnić produkcję dzięki odpowiednim, dedykowanym narzędziom?
    • Systemy CMMS, SCADA, MES - jak wykorzystywać nowoczesne technologie do przekazywania aktualnych informacji w firmie?
    • Technologie Przemysłu 4.0 w fabrykach przyszłości - w jaki sposób wykorzystać inteligentne maszyny i systemy, by wzmocnić bezawaryjne utrzymanie urządzeń w fabryce? W jaki sposób wykorzystać nowoczesne komponenty maszyn, by zwiększyć efektywność produkcji?

Blok 2: Nowoczesne metody diagnostyki maszyn i urządzeń

  • Monitorowanie i kontrola stanu maszyn i urządzeń - jakie metody wykorzystuje nowoczesne utrzymanie ruchu?
    • Stałe monitorowanie produkcji przemysłowej - jaki wpływ na procesy produkcyjne i pracę utrzymania ruchu ma monitorowanie i diagnostyka maszyn i urządzeń?
    • W jaki sposób należy podejść do zbierania i mierzenia danych w UR - jakie procesy mierzyć i obserwować, kiedy wyciągać wnioski z obserwacji?
    • Kamera termowizyjna jako narzędzie do przewidywania awarii - dlaczego regularne przeglądy termowizyjne pozwalają nie tylko zapobiegać stratom i przestojom na produkcji, ale także wznieceniu pożaru?
    • Regularna analiza smarów i olejów - z jakich powodów okresowa diagnostyka środków smarnych może być gwarantem niezawodnego i bezawaryjnego funkcjonowania maszyn i urządzeń?

13 maja 2021 r.

BLOK 3: Czyszczenie maszyn i przestrzeni produkcyjnej kluczem do sprawnej produkcji

  • W jaki sposób utrzymać linie produkcyjne w czystości oszczędzając równocześnie pieniądze?
    • Skuteczne metody czyszczenia maszyn i przestrzeni produkcyjnych - jak dobrać technologię w zależności od rodzaju produkcji, wykorzystywanych maszyn czy finansów?
    • Wysoka jakość produkcji - jaki wpływ na zniszczenie lub uszkodzenie gotowego produktu ma zabrudzona linia produkcyjna? Jak zawalczyć o odpowiednią jakość wyrobów?
    • Technologie niegroźne dla człowieka i przyjazne dla środowiska - czy można ograniczyć chemię i cieszyć się z wydajności i skuteczności czyszczenia? Jak znaleźć złoty środek?
    • Rozwiązania dezynfekujące - jak zadbać o wysoką skuteczność czyszczenia połączoną z dezynfekcją przestrzeni i urządzeń podczas pandemii COVID-19?

Blok 4: Skuteczne monitorowanie stanu maszyn

  • Jak dobrać, uaktualnić i wdrożyć strategię UR dostosowaną do specyfiki zakładu i stanu parku maszynowego
    • Prewencyjne, predykcyjne czy reaktywne utrzymanie ruchu - dobierz strategię odpowiednią dla swojego zakładu produkcyjnego
    • Z jakich powodów wybór odpowiedniej strategii ma znaczący wpływ na wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy maszyn?
    • W jaki sposób zapobiegać awariom i nieplanowanym przestojom, by skutecznie podnieść efektywność linii produkcyjnej?
    • Wybór strategii a długofalowe działania - jak wpłynąć na myślenie pracowników i ujednolicić ich podejście tak, by praca Działu UR, miała rzeczywisty wpływ na bezawaryjną pracę całej fabryki?


--> Więcej informacji o SUR Bootcamp online na Staleo.pl



Źródło: Służby Utrzymania Ruchu
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Przewodnik po TOOLEX i ExpoWELDING 2024 Chcesz wiedzieć, co czeka na uczestników Targów TOOLEX oraz ExpoWELDING? Za...
Złote Medale MTP 2024 przyznane Po raz kolejny kapituła przyznała Złote Medale na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2024, w kat...
Wszystko o technologii cięcia plazmą na Dniach Plazmy Stigo Krakowska firma Stigo, dystrybutor maszyn i oprogramowania dla przemysłu, zaprasza na dru...
Jak kształcić przyszłych inżynierów? Odbywające się w dniach 12-15 marca 2020 r. we Wrocławiu Forum Inżynierów Przyszło...
Już 25 kwietnia startują warsztaty SIMATIC Innovation Tour! W 11 miastach na terenie całej Polski już od 25 kwietnia do końca maja odbędzie się cykl ...
Cyfryzacja na HPE Discover More 2019 Cyfrowa transformacja kształtuje na nowo rynki i gwałtownie zmienia kolejne branże. Domin...
Partnerzy