Czekamy na Targi ITM Industry Europe
Wyjątkowa atmosfera biznesowych spotkań, gwar wystawców i zwiedzających, dźwięk pracujących maszyn oraz paleta nowości dla przemysłu 4.0 – na to od miesięcy czekają sympatycy targów ITM INDUSTRY EUROPE. Nastroje są optymistyczne, organizatorzy intensywnie pracują nad najbliższą edycją wydarzenia zaplanowaną na 31 sierpnia - 3 września 2021. Wygląda na to, że będą to jedne z pierwszych w tym roku - na taką skalę - targów dla przemysłu w tej części Europy.
Bogaty program ITM INDUSTRY EUROPE gotowy był już w ubiegłym roku, ale jego realizację pokrzyżowała epidemia o globalnym zasięgu.
- Rok 2021 zapowiada się dla nas bardzo obiecująco. Nasi partnerzy i wystawcy spragnieni spotkań face to face już teraz deklarują swój udział w targach. Wierzymy, że w tej edycji uda nam się zrealizować ambitne plany, które powstały w ubiegłym roku. Na pewno targom towarzyszyć będzie innowacyjny projekt Kongres Industry Next. The New Reality, do którego zaprosiliśmy przedstawicieli rządu, czołowych organizacji sektora przemysłowego a także firmy będące liderami na rynku - mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. |
Prognozy i rozwiązania dla przemysłu
Dwudniowy Kongres zainicjowany przez Grupę MTP dostarczy nie tylko wiedzy na temat najnowszych technologii, ale będzie platformą prezentacji rozwiązań dla przemysłu mierzącego się od niemal roku z trudną sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa. Zaprezentujemy najbliższe prognozy dla przemysłu oraz konkretne przykłady skutecznych działań wybranych firm, które mimo pandemii nie tylko obroniły swoją pozycję na rynku, ale także zainicjowały zupełnie nowe wdrożenia, zostawiając konkurencję daleko z tyłu. W drugim dniu Kongresu odbędą się warsztaty dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Po raz pierwszy w Polsce w ramach imprezy wystawienniczej odbędzie się przemysłowy hakathon. Uczestnicy mając do dyspozycji profesjonalne oprogramowanie będą mogli samodzielnie lub zespołowo pracować nad projektem wpisującym się w ideę Polskiej Doliny Cyfrowej.
- To będzie istny 48-godzinny maraton programistyczny, podczas którego entuzjaści kodowania stworzą aplikacje w oparciu o przemysł 4.0. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób powstaną wyjątkowe projekty! W planie mamy kilka obszarów tematycznych - dodaje Anna Lemańska-Kramer. |
Startupy i fabryka przyszłości
Nowością najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE będzie ekspozycja startupów dedykowanych przemysłowi. Pojawią się tutaj rozwiązania, które przeszły już fazę testów a ich funkcjonalność pomoże w innowacyjnym zarządzaniu produkcją. Zobaczymy premiery aplikacji, robotów i maszyn usprawniających m.in. pracę nowoczesnych fabryk.
A jaka powinna być fabryka XXI wieku? Oczywiście SMART! Dlatego na targach zaaranżowana zostanie strefa SMART FACTORY prezentująca ofertę z zakresu tzw. fabryki przyszłości. Wystawcy na otwartej przestrzeni, bez typowych stoisk pokażą rozwiązania wykorzystujące AI, IoT, digitalizację czy robotyzację. Grupa MTP bazując na doświadczeniach minionego roku oraz biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację na świecie nie wyklucza organizacji wydarzenia w innej formule, w oparciu o system hybrydowy.
- Głęboko wierzymy, że w tym roku targi odbędą się tradycyjnie, z rozmachem jaki wszyscy znamy. Jednak jesteśmy gotowi na każdą ewentualność, czas pandemii wykorzystaliśmy na implementację innowacyjnych rozwiązań digital. To pozwala na pewną elastyczność - zdradza Anna Lemańska-Kramer. |
Targi ITM INDUSTRY EUROPE na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021. W tym samym czasie odbędą się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS - Targi Druku i Skanu 3D, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.
Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House