Regał automatyczny Modula do bezbłędnej kompletacji
Sektor e-commerce to bardzo wymagająca i dynamicznie rozwijająca się branża, w której liczy się m.in. dostępność szerokiego asortymentu oraz szybki czas dostawy. Aby móc sprostać wymaganiom klientów, warto posiadać dobrze funkcjonujący i zorganizowany magazyn. Idealnym rozwiązaniem w tym zakresie dla branży e-commerce są regały windowe Modula.
Regały windowe Modula pozwalają przechowywać cały asortyment w sposób uporządkowany i optymalnie wykorzystujący dostępną przestrzeń pomieszczenia. Dzięki kilku dostępnym pakietom oprogramowania Modula WMS jesteśmy w stanie sprawnie zarządzać zamówieniami i generować je dla operatorów regału, znać dokładną ilość posiadanych artykułów, prognozować wymaganą ilość zapasów oraz w łatwy sposób przeprowadzać inwentaryzację.
Wdrożenie w Centrum Elektroniki
Firma Centrum Elektroniki z Tarnowskich Gór zajmuje się produkcją oraz sprzedażą elektroniki użytkowej wielu producentów oraz marek własnych i posiada w swojej ofercie ponad 12 tysięcy produktów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w dziale logistycznym firma wysyła około 2 tysiące paczek dziennie. Wraz ze wzrostem sprzedaży i potrzebą powiększenia magazynu, Centrum Elektroniki postanowiło wdrożyć regał windowy Modula do składowania drobnych artykułów. Dostarczony regał mierzy 10 metrów i posiada 83 półki o nośności 500 kg, każda. Modula wyposażona została w zewnętrzne okno dostępowe z podwójnym systemem dostarczania półek, dzięki czemu kompletacja zamówień może być realizowana szybciej. Aby uniknąć pomyłek podczas kompletacji, regał został dodatkowo wyposażony we wskaźnik laserowy, listwę alfanumeryczną LED oraz oświetlenie okna zewnętrznego. Zarządzanie gospodarką magazynową oraz sterowanie regałem odbywa się poprzez oprogramowanie magazynowe Modula Link zintegrowane z systemem ERP. Podczas kompletacji zamówień operator ma zaplanowaną trasę realizacji zleceń, dzięki czemu w chwili dotarcia do regału Modula, półka z potrzebnym artykułem pojawia się w oknie dostępowym.
Dzięki automatycznemu pomiarowi wysokości artykułów oraz dynamicznemu rozmieszczeniu półek automatyczne regały Modula pozwalają przechowywać asortyment o różnych gabarytach, zachowując minimalną odległość między półkami, w pełni wykorzystując dostępną przestrzeń regału. Korzystanie z regałów Modula znacznie usprawnia proces kompletacji dzięki dostarczaniu towaru bezpośrednio do operatora, bez potrzeby chodzenia i szukania w różnych lokalizacjach magazynu. Konstrukcja regałów windowych pozwala przechowywać towary w sposób bezpieczny oraz chroni przed uszkodzeniami i kurzem - estetycznie wyglądające i niezniszczone opakowanie ma istotny wpływ na opinię klienta po otrzymaniu przesyłki. W celu zabezpieczenia dostępu do produktów przez osoby niepowołane możemy przydzielić uprawnienia do określonych artykułów lub półek konkretnym operatorom za pomocą czytników: kart dostępu, EKS lub RFID. W razie potrzeby zwiększenia powierzchni składowania modułowa budowa regałów windowych pozwala na łatwą rozbudowę istniejącego systemu bądź zmianę lokalizacji.
Automatyczne systemy składowania Modula, oprócz znacznego usprawnienia procesów magazynowych i produkcyjnych, mogą w dużym stopniu przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i ergonomii pracy. W przypadku tradycyjnych regałów pracownicy często zmuszeni są korzystać z drabin, podestów czy nawet wspinania się po regałach, aby dostać się do żądanego towaru. Systemy Modula dostarczają towar bezpośrednio do operatora, który ma dostęp do nich na ergonomicznej wysokości. W Polsce wyłącznym autoryzowanym dealerem regałów automatycznych Modula jest firma Baumalog - ekspert w zakresie automatyzacji składowania i przepływu materiałów.
Źródło: Baumalog
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House