Targi INTARG® - innowacje motorem gospodarki
Tegoroczna 13. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG® 2020 po raz pierwszy odbyła się w formule online, stwarzając w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego unikalną możliwość prezentacji i promocji wynalazków i innowacji na forum międzynarodowym. Niezależnie od nowej odsłony, również w tym roku autorzy najlepszych rozwiązań otrzymali cenne referencje w postaci nagród i wyróżnień przyznawanych przez międzynarodowe jury w ramach konkursu INTARG®.
Organizatorami Targów INTARG® jest firma Eurobusiness-Haller oraz Fundacja Haller Pro Inventio, natomiast współgospodarzem jest Miasto Katowice. Główny patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju. Międzynarodowymi patronami Targów są: Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazców IFIA i Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej WIIPA. Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice. Głównym partnerem medialnym jest „THE PATENT Invention Magazine”.
Targi INTARG® mają charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. Stanowią forum prezentacji wynalazków oraz innowacyjnych wyrobów, technologii i usługi z wielu branż i dziedzin - od medycyny i zdrowia, bezpieczeństwa, IT, po rozwiązania dla różnych sektorów przemysłu, a także dla życia codziennego. Ich myślą przewodnią jest hasło „Innowacje motorem gospodarki”.
Goście honorowi i patroni, prezes jury oraz organizator INTARG® 2020 Online skierowali przesłania do uczestników tej imprezy.
-->Katalog INTARG® 2020 z przesłaniami patronów i partnerów
Targi są więc narzędziem promocji nowatorskich rozwiązań w celu ich transferu do przemysłu czy też ich komercjalizacji. INTARG® pokazuje, że innowacyjność łączy świat nauki oraz biznesu i służy nam wszystkim, wpływając na poprawę jakości życia, pracy, zdrowia, środowiska naturalnego. Impreza łączy wiele środowisk, których kluczowym celem jest rozwój w oparciu o innowacje i nowe technologie oraz współpracę nauki z biznesem i przemysłem.
INTARG® to również Konkurs, w ramach którego wynalazki i innowacje poddawane są ocenie międzynarodowego jury. Kapituła jury wyróżniła najciekawsze z nich, przyznając nagrody: Grand Prix, puchar przewodniczącego jury, 12 medali platynowych, a także medale złote, srebrne i brązowe.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wielu krajów: Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Francji, Indonezji, Iranu, Jemenu, Maroka, Polski, Republiki Czeskiej, Rumunii, Tajlandii, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Wietnamu. Wystawcy polscy, jak i zagraniczni reprezentowali jednostki sfery nauki (wyższe uczelnie, instytuty badawcze, instytuty PAN, instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz) oraz innowacyjne przedsiębiorstwa produkcyjne. W kategorii „Młody Wynalazca” zaprezentowane zostały praktyczne projekty opracowane przez uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów wyższych uczelni.
Zapraszamy do zapoznania się z:
- wykazem wynalazków INTARG® 2020, które otrzymały najwyższej rangi nagrody i wyróżnienia (Grand Prix, za najlepszy wynalazek zagraniczny, nagroda przewodniczącego jury, medale platynowe) oraz wyróżnienia patronów, partnerów i delegacji zagranicznych
- wszystkimi wynalazkami INTARG® 2020 - ich opisem oraz przyznanymi nagrodami i medalami
- wykazem nagród i dyplomów przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki i za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją wynalazków w 2019 roku
- wynikami konkursu Młody Wynalazca 2020
- wynikami konkursu LIDER INNOWACJI® 2020.
Film z ceremonii ogłoszenia wyników INTARG® 2020.
Źródło: Eurobusiness-Haller
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok