EuroLab z ofertą dla laboratoriów przemysłowych
Prawie każdy element naszego otoczenia zawdzięcza swój początek laboratoriom. Firmy medyczne, farmaceutyczne, spożywcze, technologiczne oraz związane z przemysłem chemicznym czy motoryzacyjnym mają działy R&D, wyposażone w specjalistyczny sprzęt do tworzenia, pomiarów i badania materiałów, produktów i procesów.
Kompleksowa oferta dla takich nowoczesnych laboratoriów przemysłowych i kryminalistycznych, a także instytucji oraz placówek naukowych zostanie zaprezentowana przez wystawców na 22. Targach Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Międzynarodowych Targach Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Odbędą się one w dniach 17–19 marca 2020 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Targi EuroLab i CrimeLab od lat pokazują, że związek między nauką a biznesem jest nie tylko możliwy, ale wręcz nierozłączny. Według szacunków organizatora poprzednią edycję wystawy odwiedziło ponad 6200 przedstawicieli obu tych branż z 24 krajów, natomiast swoją ofertę zaprezentowało 154 wystawców z 14 państw.
-->REJESTRACJA ON-LINE
Targi to jedyne miejsce w Polsce, w którym można zaprezentować tak licznej grupie potencjalnych kontrahentów szereg urządzeń do laboratoriów przemysłowych, naukowych i kryminalistycznych. W EuroLab oraz CrimeLab uczestniczą firmy oferujące produkty, rozwiązania i technologie dla laboratoriów i działów R&D oraz zajmujące się serwisem, obsługą urządzeń, szkoleniami i doradztwem technicznym. W trakcie Targów można dowiedzieć się, jak zaprojektować, zmodernizować, a także wyposażyć laboratorium. EuroLab i CrimeLab to idealna okazja, aby nie tylko zobaczyć, ale często także przetestować sprzęt laboratoryjny, kontrolno-pomiarowy, optyczny, a także urządzenia do badań miejsca zdarzenia, dokumentowania, zabezpieczania i prezentacji materiału dowodowego. Spotkanie to także okazja do zapoznania się z akcesoriami i aparaturą analityczną, meblami i elementami wyposażenia laboratoriów, substancjami chemicznymi, odczynnikami, gazami, tekstyliami, naczyniami, w tym szkle laboratoryjnym, profesjonalnymi środkami czystości i odzieżą ochronną.
Wystawcy zaprezentują także sprzęt, systemy i technologie, które wspierają monitorowanie zanieczyszczenia, analizę gleby i wód gruntowych, analizę powietrza i emisję gazów cieplarnianych. Oferta targowa obejmuje również rozwiązania z zakresu oszczędzania energii, wydobywania odnawialnych źródeł energii i recyklingu.
EuroLab i CrimeLab to także merytoryczne szkolenia, konferencje, wykłady i seminaria. Wiodące instytucje i ośrodki naukowe zostały zaproszone do współtworzenia programu wydarzeń towarzyszących. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB, a także Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Tematyka konferencji jest bardzo szeroka: od analizy badań diagnostyczno-laboratoryjnych i genetycznych, poprzez normy obowiązujące w laboratoriach i ich certyfikację po skomputeryzowane systemy laboratoryjne.
Nowością zbliżającego się wydarzenia będzie konferencja na temat jednego z najistotniejszych wyzwań, z jakim boryka się współczesny świat, czyli ochrony środowiska naturalnego. Prelegenci omówią badania oraz nowe techniki analityczne znajdujące zastosowanie w rozwiązywaniu pojawiających się problemów ekologicznych.
Więcej informacji o Targach na Staleo.pl
Źródło: MT Targi Polska
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House