Szukaj w działach:

BIBUS MENOS nowym dystrybutor 3DGence

BIBUS MENOS nowym dystrybutor 3DGence


BIBUS MENOS – nowy dystrybutor urządzeń 3DGence w Polsce – przemysłowe drukarki 3D jako uzupełnienie tradycyjnej produkcji.

Główne argumenty, które przesądziły o włączeniu do polsko-szwajcarskiej oferty firmy BIBUS MENOS, która produkuje komponenty i rozwiązania dla przemysłu, drukarek 3D marki 3DGence, to ponad 1200 m2 powierzchni produkcyjnej i laboratoriów R&D, certyfikat TÜV Rheinland, długoletnie doświadczenie w branży druku 3D oraz model biznesowy. Pomiędzy spółkami została zawarta umowa dystrybucyjna, a ich działania koncentrować będą się na sprzedaży przemysłowych, zaawansowanych drukarek 3D.

Prężnie rozwijająca się technologia druku 3D sprawia, że coraz częściej rozumie się jej zastosowanie w biznesie. W ciągu ostatnich lat podejście zmieniło się szczególnie w stosunku do drukarek 3D, których nie traktuje się już jako maszyn prototypowych – obecnie pełnią one rolę urządzeń wspomagających tradycyjną produkcję. Przełomowe i innowacyjne aplikacje technologii addytywnej w przemyśle są obecne na rynku i przynoszą realne oszczędności czasu i kosztów, co wpływa na oferty producentów zaawansowanych drukarek i firm kierujących je do wyspecjalizowanych przedsiębiorstw przemysłowych, które stawiają nacisk na współpracę w modelu dystrybucyjnym.

- "Nasza technologia jest już dojrzała – produkujemy drukarki 3D, które wspierają przemysł" – mówi Andrzej Kukuła, prezes 3DGence.
"Teraz naszym priorytetem jest współpraca z odbiorcami, którzy z jej użyciem użyciem będą tworzyć nowe produkty. BIBUS MENOS  to lider wśród polskich dystrybutorów drukarek 3D i partner z unikalną technologiczną wiedzą i szerokim portfolio, które pomaga nam do takich firm dotrzeć."

BIBUS MENOS wytwarza komponenty i oferuje rozwiązania dla wielu branż i przedsiębiorstw, m. in. z zakresu automatyki, pneumatyki czy hydrauliki siłowej. Projektuje również sprzęt do podnoszenia, napędy mechaniczne i konstrukcje stalowe, a jedną z głównych gałęzi biznesu są drukarki 3D, które stanowią osobny dział. Firma trzykrotnie zajęła ponadto pierwsze miejsce w konkursie „Nagrody Polskiej Branży Druku 3D”, które organizuje Centrum Druku 3D. Firma zwyciężyła w kategorii Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2018.

- "Użytkownicy technologii 3D coraz częściej dostrzegają korzyści ze stosowania przemysłowych drukarek 3D, które gwarantują powtarzalność produkcyjną oraz możliwość przetwarzania zaawansowanych tworzyw inżynieryjnych" – mówi Tomasz Weis, kierownik Działu Drukarek 3D.
- "Dystrybucja drukarek 3DGence to szansa na dotarcie do wielu klientów, którzy potrzebują maszyny przemysłowej, ale nie są jeszcze gotowi na inwestycje w zaawansowane technologie laserowego przetopu polimerów lub metali."

BIBUS MENOS nowym dystrybutor 3DGence


Odmienne podejście do druku 3D owocuje także nowym sposobem sprzedaży urządzeń. Analiza konkretnego zastosowania, dobór odpowiedniej technologii, potrzeb materiałowych i liczby wyprodukowanych wydruków odgrywa w tym przypadku coraz to istotniejszą rolę.

- "Nasza współpraca opiera się w dużej mierze na współdziałaniu w edukacji i uświadamianiu klientom BIBUS MENOS potrzeby zastosowania druku 3D w ich procesach przemysłowych" – mówi Karol Kula, dyrektor sprzedaży z 3DGence. 
- "Często też decyduje o kierunkach rozwoju naszych produktów, ponieważ handlowcy, dzieląc się wiedzą, konsultując wspólnie różne przypadki, wpływają na dział R&D, który dopracowuje odpowiednie rozwiązania, tak aby dostarczyć sprzęt spełniający większość oczekiwań. Wychodzimy z założenia, że każdy technologiczny krok w przód z naszej strony wspiera także naszego partnera." 

Uzupełnieniem oferty BIBUS MENOS są maszyny 3DGence, które drukują w technologii FDM – przystępnej cenowo i popularnej na rynku. BIBUS MENOS jako jedna z nielicznych firm oferuje rozwiązania do przetopu metali lub polimerów. 

 

Współpraca firmy BIBUS MENOS z 3DGence polegała będzie w dużym stopniu na sprzedaży linii drukarek 3D INDUSTRY (F340 i F420), znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle – w branżach takich jak AGD, aerospace, automotive i elektrotechnicznej.


Źródło: 3DGence

Dodano 09.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy