Technologie Przemysłowe na INDUSTRYmeeting
Początek roku to idealny moment, aby odświeżyć dotychczasowe kontakty, a jednocześnie nawiązać nowe relacje biznesowe.
Okazją do tego były odbywające się w dniach 27-28 lutego 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting, Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, Salon Uszczelnień i Technik Uszczelniania ExpoSEALING, Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGITEX oraz Gala Nagród Polskiej Branży Druku 3D.
Zlokalizowanie INDUSTRYmeeting w aglomeracji śląskiej, która jest największym rynkiem przemysłowym w Polsce jest znaczącym atutem tych targów. To właśnie tu, na południu kraju, liderzy rynku posiadają swoje kluczowe zakłady produkcyjne: maszynowe, motoryzacyjne, związane z techniką grzewczą i instalacyjną oraz urządzeniami AGD.
Firmy biorące udział w targach miały możliwość zaprezentowania zarówno nowości rynkowych, jak i pokazania dotychczasowych rozwiązań i produktów tak, aby zwiedzający mogli na bieżąco śledzić innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Nowości, jakie można było zobaczyć na targach to m.in.:
- wszechstronny moduł sterujący, który jest na etapie wdrażania na rynek przez firma ELEPROJECT - układ będzie silnie konkurował z popularnymi sterownikami przemysłowymi PLC nie tylko pod kątem ceny, ale również łatwości w implementacji, a przede wszystkim faktem, że na jednej płycie jest bardzo dużo peryferii,
- cała gama sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości w tym również do stref zagrożenia wybuchem, który można było zobaczyć na stoisku firmy PROTEKT,
- rozwiązania outsourcingowe dla firm branży produkcyjno-logistycznej, prezentowane przez ADECCO POLAND,
- nowy katalog firmy DENIOS, która jest specjalistą w dziedzinie ochrony pracy
i środowiska w rzemiośle i przemyśle; magazyny materiałów niebezpiecznych, bezpieczne pomieszczenia techniczne i produkty z zakresu bhp wspomagają klientów z całego świata w realizowaniu ich obowiązków przedsiębiorcy.
Wystawie tradycyjnie towarzyszył konkurs o Medal Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty oraz usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę ELEPROJEKT Michał Grochowina za swobodnie programowalny moduł sterowania – jest to układ, który odznacza się mnogością interakcji komunikacyjnych i ilością wejść oraz wyjść o kompaktowej konstrukcji, konkurencyjnej cenie oraz łatwości implementacji i programowania. Wyróżnione zostały: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Warszawskiej za sposób wytwarzania funkcjonalnej, metalowo-ceramicznej kształtki kompozytowej o podwyższonych parametrach cieplnych i tribologicznych z przeznaczeniem na lokalne wzmocnienie tłoka, a także firma CX-80 POLSKA Agata Nadera, Dariusz Nadera Sp. J. za smar ceramiczny KERAMICX. Dodatkowo zaa ciekawą prezentację firmy oraz produktów na targach przyznano wyróżnienia dla firm DIG ŚWITAŁA SP. Z O.O., WAAP FILTROWENTYLACJA JAKUB DZIURA oraz RENEX SP. Z O. O. SP. K.
Wzorem zeszłorocznej edycji podczas targów nie zabrakło wykładów poświęconych branży BHP, jak również warsztatów związanych z produkcją i utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych. Nowością w czasie wystawy była specjalna strefa dedykowana dla Przemysłu 4.0, gdzie można było dowiedzieć się więcej na temat nowej rewolucji przemysłowej, której właśnie doświadczamy.
Wydarzeniu towarzyszył również Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting oraz III edycja Seminarium wraz z pierwszymi Warsztatami Eksperckimi pt. „Materiały kompozytowe w przemyśle motoryzacyjnym i lotnictwie". Organizatorami spotkania był Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Expo Silesia. Przez cały czas trwania targów odbywały się także spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.
Nowością towarzyszącą Targom INDUSTRYmeeting był Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGISTEX. Jego celem było połączenie innowacyjności z logistyką oraz właśnie branżą przemysłową. W drugim dniu targów, w ramach Salonu Logistex, odbyło się spotkanie organizowane przez Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową pt. „Zapewnienie ciągłości w międzynarodowych łańcuchach dostaw a BREXIT”. Było to wydarzenie organizowane przy współpracy Centrum Druku 3D oraz Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia.
Również premierowo w Expo Silesia zagościła V edycja Gali Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Po raz pierwszy spotkanie miało charakter otwarty dla osób z wybranych gałęzi przemysłu. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Centrum Druku 3D i Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W plebiscycie zostały nagrodzone najlepsze osoby, firmy, produkty oraz wydarzenia związane z szeroko pojętą branżą technologii przyrostowych z Polski i ze świata. Laureaci zostali wybrani w aż 16 kategoriach, w tym po raz pierwszy w kategorii Najlepszy Polski Sklep z Drukarkami 3D i Filamentami. Rozstrzygnięte zostały także Mistrzostwa Polski w Druku 3D, wyłoniono laureatów w dwóch równorzędnych kategoriach:
- Mistrzostwa Polski w druku 3D w technologii FDM / FFF – I miejsce - CadXpert – drukarka 3D Stratasys F370;
- Mistrzostwa druku 3D w technologii SLA / DLP / LCD - I miejsce - Filaments4U – drukarka 3D Liquid Crystal Precision 1,5.
Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia już dziś zaprasza na kolejną edycję targów INDUSTRYmeeting, które odbędą się w dniach 4-5 marca 2020 roku.
Więcej na stronie: www.exposilesia.pl
Źródło: Expo Silesia
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok