Szukaj w działach:

Technologie Przemysłowe na INDUSTRYmeeting

 

Targi INDUSTRYmeeting 2019
 

Początek roku to idealny moment, aby odświeżyć dotychczasowe kontakty, a jednocześnie nawiązać nowe relacje biznesowe.

Okazją do tego były odbywające się w dniach 27-28 lutego 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting, Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, Salon Uszczelnień i Technik Uszczelniania ExpoSEALING, Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGITEX oraz Gala Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

Zlokalizowanie INDUSTRYmeeting w aglomeracji śląskiej, która jest największym rynkiem przemysłowym w Polsce jest znaczącym atutem tych targów. To właśnie tu, na południu kraju, liderzy rynku posiadają swoje kluczowe zakłady produkcyjne: maszynowe, motoryzacyjne, związane z techniką grzewczą i instalacyjną oraz urządzeniami AGD.

Firmy biorące udział w targach miały możliwość zaprezentowania zarówno nowości rynkowych, jak i pokazania dotychczasowych rozwiązań i produktów tak, aby zwiedzający mogli na bieżąco śledzić innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Nowości, jakie można było zobaczyć na targach to m.in.:

 • wszechstronny moduł sterujący, który jest na etapie wdrażania na rynek przez firma ELEPROJECT - układ będzie silnie konkurował z popularnymi sterownikami przemysłowymi PLC nie tylko pod kątem ceny, ale również łatwości w implementacji, a przede wszystkim faktem, że na jednej płycie jest bardzo dużo peryferii,
 • cała gama sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości w tym również do stref zagrożenia wybuchem, który można było zobaczyć na stoisku firmy PROTEKT,
 • rozwiązania outsourcingowe dla firm branży produkcyjno-logistycznej, prezentowane przez ADECCO POLAND,
 • nowy katalog firmy DENIOS, która jest specjalistą w dziedzinie ochrony pracy
  i środowiska w rzemiośle i przemyśle; magazyny materiałów niebezpiecznych, bezpieczne pomieszczenia techniczne i produkty z zakresu bhp wspomagają klientów z całego świata w realizowaniu ich obowiązków przedsiębiorcy.

Wystawie tradycyjnie towarzyszył konkurs o Medal Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty oraz usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę ELEPROJEKT Michał Grochowina za swobodnie programowalny moduł sterowania – jest to układ, który odznacza się mnogością interakcji komunikacyjnych i ilością wejść oraz wyjść o kompaktowej konstrukcji, konkurencyjnej cenie oraz łatwości implementacji i programowania. Wyróżnione zostały: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Warszawskiej za sposób wytwarzania funkcjonalnej, metalowo-ceramicznej kształtki kompozytowej o podwyższonych parametrach cieplnych i tribologicznych z przeznaczeniem na lokalne wzmocnienie tłoka, a także firma CX-80 POLSKA Agata Nadera, Dariusz Nadera Sp. J. za smar ceramiczny KERAMICX. Dodatkowo zaa ciekawą prezentację firmy oraz produktów na targach przyznano wyróżnienia dla firm DIG ŚWITAŁA SP. Z O.O., WAAP FILTROWENTYLACJA JAKUB DZIURA oraz RENEX SP. Z O. O. SP. K.

Targi INDUSTRYmeeting 2019 firma Waap
 

Wzorem zeszłorocznej edycji podczas targów nie zabrakło wykładów poświęconych branży BHP, jak również warsztatów związanych z produkcją i utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych. Nowością w czasie wystawy była specjalna strefa dedykowana dla Przemysłu 4.0, gdzie można było dowiedzieć się więcej na temat nowej rewolucji przemysłowej, której właśnie doświadczamy. 

Wydarzeniu towarzyszył również Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting oraz III edycja Seminarium wraz z pierwszymi Warsztatami Eksperckimi pt. „Materiały kompozytowe w przemyśle motoryzacyjnym i lotnictwie". Organizatorami spotkania był Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Expo Silesia. Przez cały czas trwania targów odbywały się także spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.

Nowością towarzyszącą Targom INDUSTRYmeeting był Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGISTEX. Jego celem było połączenie innowacyjności z logistyką oraz właśnie branżą przemysłową. W drugim dniu targów, w ramach Salonu Logistex, odbyło się spotkanie organizowane przez Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową pt. „Zapewnienie ciągłości w międzynarodowych łańcuchach dostaw a BREXIT”.  Było to wydarzenie organizowane przy współpracy Centrum Druku 3D oraz Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. 

Również premierowo w Expo Silesia zagościła V edycja Gali Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Po raz pierwszy spotkanie miało charakter otwarty dla osób z wybranych gałęzi przemysłu. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Centrum Druku 3D i Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W plebiscycie zostały nagrodzone najlepsze osoby, firmy, produkty oraz wydarzenia związane z szeroko pojętą branżą technologii przyrostowych z Polski i ze świata. Laureaci zostali wybrani w aż 16 kategoriach, w tym po raz pierwszy w kategorii Najlepszy Polski Sklep z Drukarkami 3D i Filamentami. Rozstrzygnięte zostały także Mistrzostwa Polski w Druku 3D, wyłoniono laureatów w dwóch równorzędnych kategoriach: 

 • Mistrzostwa Polski w druku 3D w technologii FDM / FFF – I miejsce - CadXpert – drukarka 3D Stratasys F370;
 • Mistrzostwa druku 3D w technologii SLA / DLP / LCD - I miejsce - Filaments4U – drukarka 3D Liquid Crystal Precision 1,5.

Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia już dziś zaprasza na kolejną edycję targów INDUSTRYmeeting, które odbędą się w dniach 4-5 marca 2020 roku.

Więcej na stronie: www.exposilesia.pl


Źródło: Expo Silesia


Dodano 05.03.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy