Szukaj w działach:

Innowacyjna Przemysłowa Wiosna STOM 2019

 

Targi Kielce STOM 2019
 

Blisko 14 tysięcy branżowych zwiedzających, wystawcy zagraniczni i krajowi, premiery oraz nowości, innowacyjne technologie oraz duża dawka wiedzy - miniona Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce zapisze się na kartach historii.

Tegoroczne Targi zgromadziły firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawili się na nich także producenci maszyn do obróbki blach oferujący najwyższej klasy maszyny i urządzenia. Wystawa była także okazją do zapoznania się z ofertą wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowany był sektor poświęcony technologii szlifowania. W ofercie prezentowane były również maszyny, urządzenia i akcesoria spawalnicze, nie zabrakło także  robotów przemysłowych. Strefa technologii antykorozyjnych oraz ochrony powierzchni w tym roku również obfitowała w ciekawe produkty. Bogatą ofertę zaprezentowali wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń prezentowana była w czasie pracy, co jest ogromnym atutem kieleckich targów. O tendencji wzrostowej mogą mówić również wystawcy wydarzenia poświęconego robotom przemysłowym – STOM-ROBOTICS.

Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz towarzyszące wystawy EXPO-SURFACE, CONTROL-STOM, KIELCE FLUID POWER, WIRTOPROCESY, SPAWALNICTWO, Targi TEiA, a także DNI DRUKU 3D według szacunków organizatora zgromadziły w dniach 26-28 marca br. niemal 14 tysięcy zwiedzających. Historia w druku 3D

Na świecie pozostały tylko dwa zachowane egzemplarze Caudron-Renault CR.714 Cyclone, samolotu, na którym polscy lotnicy walczyli w obronie Paryża w 1940 r. Jedna z maszyn znajduje się w Muzeum Lotnictwa Polskiego (MLP) w Krakowie, do którego trafiła w 2015 r., a władze placówki zapowiedziały jego rekonstrukcję. Ta odwlekała się w czasie, m.in. z powodu trudności w dostępie do elementów. Dzięki drukowi 3D i wsparciu firmy, która profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowym wydrukiem, stało się to możliwe. Dzięki wielkogabarytowym drukarkom 3D firma ATMAT uzupełniła samolot o brakujące elementy. To, co zostało wydrukowane to między innymi piasta, łopatki śmigła, kołpak silnika oraz inne elementy konstrukcyjne.

Merytorycznie podczas targów STOM

Tradycyjnie już w ramach Targów Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, które w tym roku miały swoją szóstą edycję odbyło się seminarium poświęcone obróbce laserowej. W trakcie pierwszego dnia X Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, specjaliści spotkali się na Seminarium PSK „Nowości w zabezpieczeniach przeciwkorozyjnych". Seminaryjny charakter miały także Targi poruszające problematykę druku 3D - DNI DRUKU 3D.

Nagrody Przemysłowej Wiosny

Zwieńczeniem pierwszego dnia targów była uroczysta gala, podczas której nagrodzono najlepsze produkty prezentowane w trakcie trzech dni „Przemysłowej Wiosny”. O przyznaniu nagród decydowały komisje konkursowe. W czasie uroczystości przyznano także wyróżnienia i medale Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. W związku z 10-leciem Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE uhonorowani zostali również wystawcy biorący udział w tym wydarzeniu od pierwszej edycji.


Więcej o Targach STOM 2019 na Staleo.pl


Źródło: Targi Kielce, Staleo.pl

Dodano 11.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy