Szukaj w działach:

Najnowsze rozwiązania ANCA na targach LIGNA w Hanowerze

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

W dniach 15-19 maja ANCA zaprezentuje w Hanowerze najnowsze rozwiązania w zakresie maszyn, narzędzi, oprogramowania i symulacji do elastycznej i ekonomicznej produkcji ostrzy, obrotowych narzędzi skrawających i zastosowań PCD.


ANCA jest znana z zaopatrywania producentów narzędzi w szeroką paletę rozwiązań, od solidnej produkcji standardowych obrotowych narzędzi skrawających po gamę narzędzi specjalnych, a wszystko z zapewnionym odpowiednim wyposażeniem procesowym i automatyzacją. Maszyny, oprogramowanie i automatyzacja ANCA są stale udoskonalane, dostarczając wiedzę techniczną do wielu dziedzin i branż zastosowań. 

Podczas targów LIGNA w Hanowerze goście z całego świata będą mogli przekonać się, co to oznacza w dziedzinie obróbki drewna. Odwiedź ANCA na Stoisku A60 w Hali 27, aby zobaczyć:

  • Inteligentne, ekonomiczne rozwiązanie typu „dwa w jednym” do ostrzy i obrotowych narzędzi skrawających na maszynach serii FX.
  • Hybrydową szlifierkę elektroerozyjną (seria EDG) z wysokowydajnym generatorem elektroiskrowym ze sterowaniem procesem. 

 


„Wydajne i ekonomiczne rozwiązania do obróbki drewna firmy ANCA są dostosowane do indywidualnych potrzeb tego specjalistycznego rynku. Podczas targów LIGNA będziemy dzielić się tym, w jaki sposób technologia ANCA wspiera producentów narzędzi do obróbki drewna dzięki elastyczności zastosowań” – mówi Martin Winterstein, Dyrektor Generalny ANCA Europe. 

 

Martin Winterstein, Dyrektor Generalny ANCA Europe
Fot.: Martin Winterstein, Dyrektor Generalny ANCA Europe. 



Konfiguracja do obróbki drewna FX pozwala na elastyczną produkcję ostrzy i obrotowych narzędzi skrawających

Do przystępnych cenowo szlifierek FX firma ANCA opracowała rozwiązanie, które zapewnia większą elastyczność i możliwość bezobsługowej produkcji narzędzi do drewna. Specjalne systemy narzędziowe do maszyn FX5 i FX7 dają możliwość łatwego przezbrojenia zautomatyzowanej produkcji pomiędzy ostrzami profilowymi do obróbki drewna, służącymi do formowania listew przypodłogowych i opasek, a narzędziami z pełnym trzpieniem okrągłym, takimi jak frezy i wiertła stosowane w produkcji mebli i szafek. 

Oferowane są dwie opcje mocowania elementu obrabianego: uchwyt ostrzy do ostrzy płaskich lub uchwyt zaciskowy PremierPlus do mocowania narzędzi z okrągłym chwytem. Oba systemy są uruchamiane za pomocą tego samego mechanizmu kołkowego, więc przezbrajanie między tymi dwoma systemami odbywa się w ciągu kilku minut. 

ANCA uzupełnia pakiet o zestaw elastycznych i przyjaznych dla użytkownika opcji oprogramowania, które zaspokajają różnorodne potrzeby w zakresie produkcji narzędzi. Oprogramowanie do szlifowania ostrzy obejmuje definiowanie półwyrobów i gotowych profili z importem plików DXF, obróbkę zgrubną w celu szybkiego usunięcia materiału przed przejściem do obróbki końcowej profilu. 

Oprogramowanie routera kompresyjnego zapewnia pełną elastyczność programowania sekcji cięcia przeciwbieżnego i współbieżnego, zapewniając prawidłowe nakładanie się dwóch lub więcej rowków. Standardowe pakiety oprogramowania do frezów walcowo-czołowych i wierteł można łatwo dostosować do geometrii narzędzi do cięcia drewna, w tym do frezarek spiralnych i wierteł do cięcia przeciwbieżnego i współbieżnego. Oprogramowanie do profilowania umożliwia również produkcję frezów profilowych z węglików spiekanych. 

Klient ANCA, firma FAMEG z Radomska w Polsce, jest jednym z największych producentów krzeseł na świecie. Zlecili produkcję ostrzy profilowych i obrotowych narzędzi skrawających za pomocą FX i osiągnęli znaczące wyniki: 


„Nasza produkcja wymaga użycia specjalistycznych narzędzi o nietypowych wymiarach. Oczywiście używamy również standardowych narzędzi skrawających, ale większość to narzędzia specjalne – mówi Ireneusz Idzikowski, Menedżer Produktu w FAMEG. 

 


„Maszyna rozwiązała wiele problemów produkcyjnych. Teraz mamy dostęp do narzędzi skrawających, kiedy ich potrzebujemy. Oznacza to, że mamy je na zapasie albo możemy niemal natychmiast wyprodukować wymagane narzędzie skrawające, co do tej pory nie było możliwe. To całkowicie zmieniło jakość naszej pracy pod względem produkcyjnym” – kontynuuje Idzikowski.



Fot.: Maszyna-kombajn do obróbki elektroiskrowej i szlifowania EDG ułatwia produkcję wymagających narzędzi z PCD.  



EDG: Generator ANCA SparX Erosion automatycznie wykrywa stopień PCD i zapewnia 30-50% redukcję czasu cyklu obróbki erozyjnej 

Zalety narzędzi z PCD do obróbki drewna są powszechnie znane: wyższe prędkości posuwu, dłuższa żywotność narzędzia i możliwość ponownego ostrzenia, wysoka jakość krawędzi i powierzchni po stronie przedmiotu obrabianego zapewniają poprawę kosztów i elastyczności. 

Maszyna EDG firmy ANCA z nowym generatorem SparX Erosion, inteligentnym sterowaniem adaptacyjnym (IAC) i adaptacyjną kontrolą iskrzenia (ASC) jest przeznaczona do produkcji różnych spiralnych i obrotowych narzędzi skrawających z PCD. 

Wszystkie komponenty i technologia procesowa zostały opracowane i są produkowane całkowicie we własnym zakresie w ANCA. EDG zmienia reguły gry dzięki wyjątkowo wysokiemu zakresowi mocy generatora erozyjnego, zapewniającemu obróbkę zgrubną i wykańczającą, IAC zwiększającemu prędkość erozji i wykończeniu powierzchni poprzez kontrolowanie szczeliny erozyjnej oraz ASC optymalizującemu poziom energii każdej iskry w celu uzyskania mocniejszych krawędzi skrawających. 

Skrócenie czasu cyklu o 30-50% w stosunku do porównywalnych maszyn oraz niespotykana jakość powierzchni do Ra < 0,1 μm i Rz < 0,5 μm są wynikiem szeroko zakrojonych prac rozwojowych w ANCA. Podczas demonstracji EDG na targach LIGNA zaprezentowana zostanie obróbka zoptymalizowana za pomocą noża wielopłytkowego.

Źródło: ANCA

ANCA Europe GmbH
Im Technologiepark 15
32-051 69469 Weinheim
+48 668150552
POWIĄZANE
Oerlikon Balzers zaprasza na Plastpol 2023 Oerlikon Balzers Coating Poland zaprasza na XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstw...
Automatyzacja obróbki 5-osiowej Obróbka 5-osiowa jest z samej definicji bardziej skomplikowana niż działanie proste...
Eagle Lasers na ITM Industry Europe Eagle Lasers zaprasza na targi na ITM Industry Europe 2024 w Poznaniu. ITM Europe Industry...
HaPeS napędza przemysł Odbywające się w cyklu dwuletnim Targi HaPeS będą miejscem prezentacji innowacyjnych osią...
Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024 Kalendarz targów przemysłowych na 2024 rok jest bogaty w ciekawe wydarzenia branżo...
ITM Industry Europe z nowościami Oferta programowa dla sektora MSP, specjalna strefa start-upów – to tylko ni...
Partnerzy