Szukaj w działach:

OX Quote - wycena online komponentów ze stali

OX Quote - wycena online komponentów ze stali


Nowy trend w kalkulacjach online nabiera tempa. W przyszłości producenci komponentów stalowych, którzy chcą wyprzedzić konkurencję, będą oferować swoim klientom możliwość wyceny i zamawiania produktów online.


Oroox opracował nowe, oparte na rozwiązaniach chmurowych oprogramowanie dla branży przetwórstwa blachy, które automatyzuje wiele procesów związanych z pozyskaniem i obsługą klienta. Sprawia to, że produkcja małych, zindywidualizowanych partii towaru jest efektywna, a koszty jednostkowe zbliżone do kosztów produkcji dużych serii.

Jest to zupełnie nowa sytuacja w branży, w której klienci mogą uzyskać w czasie rzeczywistym informacje o wykonalności, ofercie cenowej i terminach dostaw dla WSZYSTKICH interesujących ich produktów poprzez wgranie swojego projektu na stronę producenta i odpowiednie jego sparametryzowanie.

Proces kalkulacji i zamawiania

Rozwiązanie OX Quote Sheet Metal rozpoczyna się od wgrania przez klienta swojego produktu na stronę internetową w formacie pliku STEP lub DXF. Element jest automatycznie rozpoznawany na podstawie analizy geometrycznej. Wizualizacja produktu natomiast jest trójwymiarowa. Ponadto wszystkie operacje związane z produkcją, takie jak cięcie laserowe, spawanie, gięcie, wiercenie, tłoczenie, gwintowanie czy elementy standardowe są rozpoznawane i rejestrowane automatycznie. Proces jest neutralny i w pełni konfigurowalny w kontekście parku maszynowego producenta. Jest to absolutna nowość na rynku i do tej pory tego typu rozwiązania nie były dostępne na rynku przetwórstwa stali.

W następnym kroku definiowane są przez klienta między innymi materiał i wykończenie powierzchni. Maszyny do zrealizowania procesu produkcyjnego są automatycznie dobierane za pomocą zdefiniowanego algorytmu oraz informacji ustawionych przez klienta w silniku reguł, a obrabiany przedmiot jest skalkulowany online i w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem ilości sztuk oraz czasu dostawy. Wykonalność produkcji jest sprawdzana na bieżąco na podstawie informacji o parku maszynowym. W razie potrzeby, klient jest informowany o potencjalnych ograniczeniach.

Po sprawdzeniu wykonalności i walidacji wszystkich danych, klient może zamówić online wybrany przedmiot. Dane są przygotowywane i przekazywane bezpośrednio do systemu ERP, jak również do parku maszynowego. Różne zamówienia są łączone i zlecane na produkcję w zależności od obciążenia pracą i terminami realizacji poszczególnych zadań. Klient może w każdej chwili sprawdzić online status produkcji i wysyłki swojego zamówienia. System zajmuje się gromadzeniem zamówień, a jednocześnie pracą ponad zamówieniami i optymalizacją zużycia materiału poprzez algorytmy zagnieżdżania produktów. Cena podlega weryfikacji i zakłada optymalizację produkcji oraz wykorzystania mocy produkcyjnych.

Potencjał wzrostu, jaki daje ta technologia, nie jest jeszcze w pełni przewidywalny i zależy od intensywności logistycznej, ale już dzisiaj widzimy, że jest istotny.

Bezpośrednimi efektami wprowadzenia systemu OX Quote Sheet Metal są oszczędności przy jednoczesnym wzroście jakości przeprowadzanych kalkulacji, istotne zwiększenie bezpieczeństwa procesów i zabezpieczenie know-how firmy. Ponadto należy oczekiwać wzrostu rentowności sprzedaży, ponieważ wytyczne dotyczące przygotowania ofert są w 100% zgodne z założeniami biznesowymi firmy i bezbłędnie realizowane.


"Korzyści są oczywiste: Klient otrzymuje całodobowy dostęp do swojego dostawcy wyrobów z blachy stalowej. Nowi klienci mogą realizować zapytania o ceny i sprawdzają swój projekt pod kątem kosztów produkcji i wykonalności. Firma rozpoczynająca taki model działalności zdobywa nowych klientów i zwiększa obroty. Wizerunek przetwórcy jest istotnie wzmocniony przez nowe możliwości technologiczne. Ponadto otrzymuje możliwość dotarcia do zupełnie nowych klientów oraz nowych rynków, poprzez odpowiednio przygotowany marketing. Koszt pojedynczej kalkulacji jest znacznie niższy dzięki automatyzacji procesu a co za tym idzie redukcji kosztów osobowych związanych z wyceną produktów. Jednocześnie bezpieczeństwo i precyzja wycen istotnie rośnie, ponieważ bazuje na algorytmach i eliminuje tym samym ryzyko ludzkiego błędu." -
podkreśla Markus Hannes Winter, prezes zarządu Oroox AG.


 Bezpieczeństwo kalkulacji i know-how

Kolejnym ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie wiedzy dotyczącej firmy i samego procesu produkcji:


"
Teraz, gdy wiedza techniczna jest digitalizowana w trakcie wdrażania, firma nie jest już w tak dużym stopniu uzależniona od wiedzy poszczególnych, obecnie kluczowych, osób" - mówi Winter.


Model biznesowy przyszłości

Oprogramowanie OX Quote Sheet Metal firmy Oroox oferuje przetwórcom stali nowy, przyszłościowy model biznesowy. Wycena i zamawianie elementów z blachy w relacjach B2B powoli staje się standardem - porównywalnym z tradycyjnym rynkiem e-commerce. Tradycyjna gospodarka zostanie wyniesiona na nowy poziom. Oferowana usługa czyli interface dla klienta może być przetłumaczony przez producenta na dowolnie wybrane języki, dając możliwość marketingu i sprzedaży na nowych, często dotychczas niedostępnych rynkach.

Oroox AG stworzył swoje oprogramowanie w ciągu 3 lat w ramach projektu badawczo-rozwojowego. Celem było stworzenie kalkulatora łączącego w sobie proste elementy, zespoły elementów, części standardowe i części innych producentów. Operacje takie jak spawanie, wytłaczanie i obróbka otworowa uzupełniają obliczenia. Specjalnie opracowany system e-commerce B2B dopełnia całości systemu.

Obecnie, poza wdrażaniem kolejnych klientów zainteresowanych wzmocnieniem swojej pozycji na rynku i widoczności poprzez nasze rozwiązania, zespół Oroox pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami branżowymi w takich obszarach jak obróbka tworzyw czy drewna, które postawią również inne branże i firmy w tej samej uprzywilejowanej pozycji konkurencyjnej.

Więcej informacji na temat naszego rozwiązania dla producentów produktów z blachy OX QuoteSM można znaleźć na stronie OROOX.

Jako innowacyjna firma software'owa, Oroox AG wspiera średnie i duże przedsiębiorstwa z różnych branż, w obszarze prowadzenia działalności w sposób zyskowny, innowacyjny oraz zrównoważony. Oroox AG odgrywa kluczową rolę w obszarze graficznych i konstrukcyjnych aplikacji biznesowych w Internecie.

Od 2014 roku Oroox AG tworzy oprogramowanie, które stwarza nowe możliwości innowacji i rozwoju dla firm, które chcą odnieść sukces i wyprzedzić konkurencję. Od konfiguratora produktu do sztucznej inteligencji w planowaniu online, od pojedynczego klienta do linii produkcyjnej - OROOX umożliwia personalizację produktu i produkcję zindywidualizowaną po kosztach produkcji masowej. Na całym świecie i w całej Europie firmy odnoszące sukcesy polegają na firmie Oroox. Poza oddziałami w Ruggell i Zurychu, w Liechtensteinie, OROOX posiada kolejne lokalizacje w Wiedniu, Frankfurcie i Krakowie.


Źródło: Oroox Lab Sp. z o.o.

Dodano 04.09.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy