Szukaj w działach:

Premiera 3D Laser Next 2141

 

Nowa maszyna Laser Next 2141
Źródło: Staleo.pl 

Nowa maszyna firmy Prima Power Laser Next 2141 została stworzona z myślą o zaspokojeniu potrzeb różnych gałęzi przemysłu: warsztatów produkcyjnych, tłoczni, przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, rolniczego i jest dostępna w różnych konfiguracjach dopasowanych do każdej produkcji.

W Collegno w dniu 17 kwietnia br. Prima Power z dumą ogłosiła wdrożenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Urządzenie zostało opracowane i zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnorodnych branżach, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy oraz kosmonautyczny, rolnictwo, czy przemysł motoryzacyjny. Maszyna gwarantuje niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością oraz precyzją.


Laser Next 2141 jest nowym produktem w ofercie maszyn laserowych Prima Power 3D oraz najnowszym wynikiem ewolucji rodziny laserów Laser Next. Wszystkie innowacyjne cechy systemów laserowych Laser Next 1530 i 2130, wysoko wyspecjalizowanych w obróbce komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, dostępne są także w nowym produkcie Prima Power, zaprojektowanym tak, aby był on, jak najbardziej wszechstronny.

Duże wrażenie robi niezwykle duża objętość robocza tego urządzenia (4140 x 2100 x 1020 mm) nadająca się do prawie wszystkich rozmiarów części z blachy tłoczonej w 3D i płaskiej. Jej parametry technologiczne pozwalają na obróbkę zarówno części trójwymiarowych, jak i dwuwymiarowych, jak również łatwe przechodzenie z cięcia na spawanie.

Laser Next 2141 premiera
Źródło: Staleo.pl  

Nowa maszyna z serii Laser Next to idealna równowaga pomiędzy prędkością, precyzją oraz niezawodnością. Napędy liniowe na osiach głównych, bezpośredni napęd głowicy ogniskującej i zaawansowane systemy sterowania gwarantują najwyższą dynamikę w swoim segmencie rynku, przy prędkości jednej osi wynoszącej 120 m/min oraz prędkości przebiegu 208 m/min. Wiąże się to z maksymalną precyzją (Pa i Ps=0,03 mm) w bardzo dużej przestrzeni roboczej i z najlepszą całkowitą wydajnością sprzętu (Overall Equipment Efficiency - OEE).

Laser Next 2141 jest dostępny w różnorodnych konfiguracjach, aby lepiej dopasować się do każdej linii produkcyjnej. Wersja standardowa maszyny ze stałymi blatami wykorzystuje całą przestrzeń roboczą do obróbki dużych części i wyróżnia się idealną dostępnością z każdej strony. W układzie dzielonej kabiny (Split Cabin), objętość robocza jest podzielona na dwie połowy przez zdejmowaną ścianę i przesuwany dach, gdzie części są obrabiane lub ładowane/rozładowywane na przemian, w całkowicie bezpieczny sposób. Powoduje to zwiększenie wydajność urządzenia, a w przypadku części o większych gabarytach ściana może zostać zdemontowana, aby przywrócić całą przestrzeń roboczą. Konfiguracja ze stołem obrotowym (Turn-Table) pozwala na najszybszą obróbkę detali bez zatrzymywania maszyny. Jest to doskonałe rozwiązanie do seryjnej produkcji części średniej i dużej wielkości. Wersja Shuttle Tables daje możliwość szybkiego i zautomatyzowanego przesuwania części i osprzętu poza obszar roboczy z boku lub z przodu maszyny. Jest to wyjście dla obróbki dużych i ciężkich części, które przenosi się poza obszarem roboczym, a także w przypadku trudnych konfiguracji. W połączeniu ze Split Cabin, konfiguracja Shuttle Tables pozwala również na obróbkę komponentów bez zatrzymywania maszyny.

Urządzenie Laser Next 2141 dzięki swojej wszechstronności oraz wydajności otwiera nowe horyzonty dla obróbki części 3D. Rodzina Laser Next wprowadzona na rynek w 2014 roku wyznacza nowe standardy pod względem niezawodności i wydajności w produkcji seryjnej podzespołów samochodowych. Te niepowtarzalne cechy są teraz osiągalne także dla małych i średnich serii przy szerokiej gamie zastosowań, aż po części tłoczone na gorąco. To, co faktycznie wyróżnia ten produkt, to połączenie maksymalnej wydajności i skuteczności z wszechstronną elastycznością.

Maszyna Laser Next 2141 od Prima Power
Źródło: Staleo.pl  

Maszyna Laser Next 2141 zaopatrzona jest w laser światłowodowy Prima Power o mocy 3 i 4 kW, cechujący się wysoką skutecznością i jakością diod pompujących, lepszą ochroną przed odbiciami wstecznymi, opatentowaną wysoce reaktywną przesłoną elektroniczną, a także wysoką integracją z systemem.

Nowy produkt Prima Power podobnie jak inne maszyny został stworzony zgodnie z założeniami Industry 4.0 Inside (czwarta rewolucja przemysłowa) i posiada  nowoczesnerozwiązania związane z produkcją cyfrową i komunikacją w chmurze. Ta elastyczna i efektywna maszyna wchodzi w interakcję z fabryką i całym przedsiębiorstwem, a klienci mają możliwość zdalnego monitorowania, sterowania oraz przewidywania procesu produkcji w celu osiągnięcia najwyższej jego wydajności.

40-letnie doświadczenie w zakresie obróbki laserowej 3D jest rzeczywiście wybitne i dzięki nieustannemu dialogowi z klientami i partnerami działającymi w najbardziej zróżnicowanych sektorach przemysłu, firma Prima Power zapoznała się z ich potrzebami i oczekiwaniami i przeniosła je na ten nowy produkt. Laser Next 2141 z pewnością pomoże im usprawnić produkcję oraz zdobyć konkretną przewagę konkurencyjną.

Zobacz profil firmy Prima Power na Staleo.plŹródło: Prima Power Central Europe 


Dodano 18.04.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy