Szukaj w działach:

Plastpol 2018 - jeszcze bardziej międzynarodowy

 

PLASTPOL 2018 Targi Kielce
Fot.: Targi Kielce 

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL w Targach Kielce to wystawa, podczas której zaprezentuje się ponad 800 firm z 36 krajów świata.

W trakcie Targów w jednym miejscu można zobaczyć najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty czy metody recyklingu tworzyw sztucznych. Każdego roku wydarzenie odnotowuje nie tylko wzrost liczby wystawców, ale także zwiedzających - blisko 19 tys. w roku 2017. Od 22 do 25 maja 2018 r. oczy polskiej oraz międzynarodowej branży skupione będą na XXII edycji PLASTPOLU.   

PLASTPOL to dziś najważniejsze i największe dla sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce. Wydarzenie jest niezwykle cenione w Europie, ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne. W spotkaniu udział biorą reprezentanci, między innymi z: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak dalekich, jak Japonia, Chiny, Malezja. Najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec oraz Włoch. Tak duży przekrój firm zagranicznych sprawił, że PLASTPOL zdobył miano najbardziej międzynarodowych targów spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce. Wciąż postępująca cyfryzacja i automatyzacja produkcji przemysłowej od komponentu po gotowy produkt to trend, jaki dominuje podczas targów PLASTPOL od lat. To właśnie w Kielcach mnóstwo firm decyduje się zaprezentować nowości z tego zakresu. Cztery targowe dni stanowią także idealną okazję do zdobycia wiedzy o branży, między innymi o kierunkach jej rozwoju w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. 

Tradycyjnie podczas wystawy bieżące dane branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie przedstawi Fundacja PlasticsEurope Polska. W programie imprez towarzyszących pojawi się wiele propozycji o charakterze naukowym i technicznym np. seminarium techniczne Plastech Info oraz konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych - Omniplast. Najciekawsze produkty targów od lat nagradzane są Medalami Targów Kielce przyznawanymi w czasie gali Platinum Plast. 


Więcej o Targach PLASTPOL na Staleo.pl


Źródło: Targi Kielce

Dodano 12.01.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy