Szukaj w działach:

COMAU zaprasza na Warsaw Industry Week

COMAU zaprasza na Warsaw Industry Week
 Fot.: COMAU

Podczas targów Warsaw Industry Week, firma Comau zaprezentuje rozwiązania z zakresu spawania łukowego we współpracy z pozycjonerem detalu, robot do zgrzewania punktowego wyposażony w kleszcze zgrzewalnicze, czy druku 3D.

Wśród aplikacji zainstalowanych na stoisku znajdzie się także robot Rebel-S pracujący w aplikacji Pick&Place, Racer3 imitujący paletyzację oraz złożona instalacja z wykorzystaniem robotów Racer 7 oraz NJ60, rozwiązań do etykietowania firmy RSC AUTO id, a całość przygotowana przez Integratora Systemów Zrobotyzowanych firmę PIAP.

Aplikacja demo, przygotowana przez kolejnego Partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 2,5m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.

Robot SCARA od Comau – czyli Rebel-S został przygotowany przez specjalistów od techniki próżniowej – firmę Fuutonlab, która także jest Partnerem Systemowym firmy Comau. Robot 4-osiowy zostanie użyty do aplikacji Pick&Place gdzie przenosi i sortuje detale pomiędzy poszczególnymi pojemnikami wizualizując pracę z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Druk 3D jest obecnie gorącym tematem w branży przemysłowej, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców, jak i osób prywatnych zafascynowanych nowymi technologiami. Comau do tego rodzaju aplikacji użyło robota Racer7 – 1,4 który dzięki swojej bardzo wysokiej dokładności i sporemu zasięgowi, potrafi precyzyjnie prowadzić filament po zaprogramowanej wcześniej ścieżce tworząc przeróżne modele 3D.

 

Szerokość asortymentu robotyki Comau obejmuje rodziny robotów małych udźwigów Rebel-S oraz Racer przez roboty średnich udźwigów po produkty do obsługi dużych gabarytów, zarówno do paletyzacji, przenoszenia czy obsługi pras lub aplikacji zgrzewalniczych. Produkty Comau mogą być wykorzystywane zarówno w branży motoryzacyjnej, gdzie roboty są popularne od dawna, a także w tzw. General Industry, gdzie błyskawicznie zyskują na znaczeniu i coraz częściej się pojawiają jako narzędzie stwarzające przewagę konkurencyjną.


Polecamy

Zobacz profil firmy Comau na Staleo.pl

Źródło: COMAU


Dodano 14.11.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy