Szukaj w działach:

Fabryka Przyszłości po raz czwarty

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Fot.: AutomotiveSuppliers.pl 

W dniach 25-26 października Wrocław ponownie stał się stolicą najnowszych technologii, a wszystko za sprawą czwartej edycji konferencji „Fabryka Przyszłości - w drodze do Przemysłu 4.0”.

Fabryka Przyszłości to nowatorskie, a także największe spotkanie w Polsce, które w całościowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0. Organizowane jest przez cztery wiodące firmy w dziedzinie nowych technologii produkcji: Wago, Balluff, Fanuc i Lapp Kabel. Pomysłodawców i organizatorów konferencji łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja - efektywnie rozwijająca się stolica Dolnego Śląska.

Podział na dwie części jest znakiem rozpoznawczym konferencji. Pierwsza część, czyli sesja plenarna odbyła się w tym roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, natomiast druga część składała się z trzech wizyt technologicznych w siedzibach organizatorów.

W czasie sesji plenarnej przedstawiono nowatorskie trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz konkretne przykłady, a także przekazano informacje jak zbudować i zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej skutecznie brały udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej - Przemysł 4.0. Wśród prelegentów i panelistów znaleźli się przedstawiciele wiodących firm m.in. Robert Bosch, Opel Manufacturing Poland, Volkswagen Poznań, GEDIA Poland, PZL Sedziszów, Rhenus SILS Centre Gliwice, którzy opowiedzieli o realnych rozwiązaniach.

– „Chcielibyśmy, aby nasza konferencja stanowiła inspirację płynącą z przemysłu dla przemysłu. Podobnie jak Alvin Toffler uważamy, że analfabetami XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie będą potrafili się uczyć, oduczać i uczyć na nowo” – podsumowuje Paweł Stefański, prezes zarządu firmy Balluff, głównego organizatora konferencji.

Fabryka Przyszłości Wago, Balluff, Fanuc i Lapp Kabel
Fot.: AutomotiveSuppliers.pl 

Bezpieczeństwo danych produkcyjnych i zagadnienia współczesnego projektowania to tematy, którym poświęcono dużo miejsca. Debatowano bardzo szeroko także o tak ważnej kwestii, jaką jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić właściwie przygotowaną kadrę inżynierską i techniczną. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że Przemysł 4.0 jest dużą szansą na rozwój również polskich firm oraz możliwością zyskania przewagi konkurencyjnej.

Podczas pierwszego dnia Konferencji tradycyjnie zostały także ogłoszone wyniki konkursu prac studenckich - Fabryka Przyszłości. Zdaniem jury najciekawsza okazała się koncepcja studentów Wojskowej Akademii Technicznej p. Przemysława Krogulec i p. Piotra Kalisiewicza. Drugie miejsce zostało przyznane dwóm projektom, których twórcy reprezentowali Wojskową Akademię Techniczną - p. Krzysztofowi Matus oraz p. Gabrielowi Raj i p. Mateuszowi Pecynie.

Drugi dzień spotkania minął głównie na sesjach technologicznych, przeprowadzonych w siedzibach organizatorów. Tego dnia zostały zaprezentowane nowoczesne rozwiązania, z pomocą których można monitorować i zarządzać produkcją przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów działalności.

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia przybliżyli pojęcie Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny, pokazując, że w dzisiejszych czasach jest ona koniecznością i dużym wyzwaniem. Równocześnie wdrożenie takiej idei pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów według preferencji zamawiającego.

Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to nie tylko koncepcja i metody to również prestiżowe, rokroczne miejsce spotkań osób mających wpływ na rozwój oraz unowocześnianie fabryki. Organizatorzy już teraz pragną zaprosić na przyszłoroczną edycję tego wyjątkowego wydarzenia.


Więcej na stronie: www.automotivesuppliers.pl


Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

POWIĄZANE
Robotyzacja przemysłu na stom-ROBOTICS W ramach Przemysłowej Wiosny 2019 w Targach Kielce odbyła się druga edycja targów S...
500 robotów FANUC w fabryce Forda w Kolonii Japońska firma FANUC, w ramach nowego kontraktu dostarczy do fabryki Forda w Kolonii, w z...
FANUC Polska zaprasza na STOM-TOOL 2021 Targi STOM - TOOL to duża impreza branżowa, poświęcona narzędziom i maszynom CNC do obr&o...
Wszytko dla branży automotive na #APS2022 Automotive Production Support #APS to platforma dla producentów części i komponent&...
Robo Challenge 2023 - czas podsumowań W dniach 27 - 28 września 2023 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu odbyła s...
Wypróbuj CNC GUIDE i ROBOGUIDE CNC GUIDE i ROBOGUIDE z wydłużonym okresem próbnym do 30 września 2020r. Priorytet...
Partnerzy