Szukaj w działach:

Fabryka Przyszłości po raz czwarty

 

Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0
Fot.: AutomotiveSuppliers.pl 

W dniach 25-26 października Wrocław ponownie stał się stolicą najnowszych technologii, a wszystko za sprawą czwartej edycji konferencji „Fabryka Przyszłości - w drodze do Przemysłu 4.0”.

Fabryka Przyszłości to nowatorskie, a także największe spotkanie w Polsce, które w całościowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0. Organizowane jest przez cztery wiodące firmy w dziedzinie nowych technologii produkcji: Wago, Balluff, Fanuc i Lapp Kabel. Pomysłodawców i organizatorów konferencji łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja - efektywnie rozwijająca się stolica Dolnego Śląska.

Podział na dwie części jest znakiem rozpoznawczym konferencji. Pierwsza część, czyli sesja plenarna odbyła się w tym roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, natomiast druga część składała się z trzech wizyt technologicznych w siedzibach organizatorów.

W czasie sesji plenarnej przedstawiono nowatorskie trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz konkretne przykłady, a także przekazano informacje jak zbudować i zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej skutecznie brały udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej - Przemysł 4.0. Wśród prelegentów i panelistów znaleźli się przedstawiciele wiodących firm m.in. Robert Bosch, Opel Manufacturing Poland, Volkswagen Poznań, GEDIA Poland, PZL Sedziszów, Rhenus SILS Centre Gliwice, którzy opowiedzieli o realnych rozwiązaniach.

– „Chcielibyśmy, aby nasza konferencja stanowiła inspirację płynącą z przemysłu dla przemysłu. Podobnie jak Alvin Toffler uważamy, że analfabetami XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie będą potrafili się uczyć, oduczać i uczyć na nowo” – podsumowuje Paweł Stefański, prezes zarządu firmy Balluff, głównego organizatora konferencji.

Fabryka Przyszłości Wago, Balluff, Fanuc i Lapp Kabel
Fot.: AutomotiveSuppliers.pl 

Bezpieczeństwo danych produkcyjnych i zagadnienia współczesnego projektowania to tematy, którym poświęcono dużo miejsca. Debatowano bardzo szeroko także o tak ważnej kwestii, jaką jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić właściwie przygotowaną kadrę inżynierską i techniczną. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że Przemysł 4.0 jest dużą szansą na rozwój również polskich firm oraz możliwością zyskania przewagi konkurencyjnej.

Podczas pierwszego dnia Konferencji tradycyjnie zostały także ogłoszone wyniki konkursu prac studenckich - Fabryka Przyszłości. Zdaniem jury najciekawsza okazała się koncepcja studentów Wojskowej Akademii Technicznej p. Przemysława Krogulec i p. Piotra Kalisiewicza. Drugie miejsce zostało przyznane dwóm projektom, których twórcy reprezentowali Wojskową Akademię Techniczną - p. Krzysztofowi Matus oraz p. Gabrielowi Raj i p. Mateuszowi Pecynie.

Drugi dzień spotkania minął głównie na sesjach technologicznych, przeprowadzonych w siedzibach organizatorów. Tego dnia zostały zaprezentowane nowoczesne rozwiązania, z pomocą których można monitorować i zarządzać produkcją przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów działalności.

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia przybliżyli pojęcie Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny, pokazując, że w dzisiejszych czasach jest ona koniecznością i dużym wyzwaniem. Równocześnie wdrożenie takiej idei pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów według preferencji zamawiającego.

Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to nie tylko koncepcja i metody to również prestiżowe, rokroczne miejsce spotkań osób mających wpływ na rozwój oraz unowocześnianie fabryki. Organizatorzy już teraz pragną zaprosić na przyszłoroczną edycję tego wyjątkowego wydarzenia.


Więcej na stronie: www.automotivesuppliers.pl


Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Dodano 09.11.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy