FANUC Polska zaprasza na STOM-TOOL 2021
Targi STOM - TOOL to duża impreza branżowa, poświęcona narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali, która już od kilku lat przyciąga pokaźne, międzynarodowe grono wystawców i odwiedzających. Wśród nich jest obecna firma FANUC, która wzorem lat poprzednich, zaprezentuje w halach Targów Kielce niezawodne centra obróbcze ROBODRILL, elektrodrążarki ROBOCUT, a także szybkie roboty przemysłowe. W programie wystawy zaplanowano m.in. pokaz najnowszego robota współpracującego CRX-10iA realizującego proces obsługi obrabiarki CNC.
Centralny punkt wystawy FANUC zostanie przeznaczony na prezentację zalet flagowych obrabiarek przemysłowych, słynących z ponadprzeciętnej szybkości, precyzji oraz imponującej żywotności. FANUC rozwija swoje maszyny obróbcze już od ponad 40. lat i łączy w nich zarówno wieloletni dorobek w obszarze rozwoju technologii CNC, jak i nowe funkcjonalności, odpowiadające aktualnym trendom i potrzebom rynkowym.
W ramach wystawy maszyn producent zaprezentuje centrum frezarskie Robodrill α-D21LiB5 w procesie obróbki 3-osiowej (głębokie wiercenie i wiercenie fi50), jak również obróbki 5-osiowej. W drugiej z wymienionych aplikacji zostanie wykorzystany stół Heaberle oraz robot FANUC CRX-10iA/L zainstalowany na specjalnie zaprojektowanym stole od firmy Cobot Planet.
Roboty współpracujące CRX to nowość w ofercie firmy FANUC. Obecnie w katalogu producenta, obejmującym blisko 130 modeli robotów, można znaleźć dwa modele sześcioosiowych robotów współpracujących nowej generacji o udźwigu 10 kg. Pierwszy, standardowy CRX-10iA oferuje zasięg 1249 milimetrów, a drugi - CRX-10iA/L, charakteryzujący się wydłużonym ramieniem, gwarantuje zasięg 1418 milimetrów.
Obie jednostki cechują się wysoką wrażliwością i umiejętnością szybkiego reagowania w sytuacji zaistnienia bezpośredniego kontaktu z człowiekiem lub elementami otoczenia. Roboty CRX błyskawicznie zatrzymują się nawet przy najdelikatniejszym kontakcie z operatorem i automatycznie wycofują się w momencie, gdy natrafią na twardszą przeszkodę. W razie potrzeby operator ma również możliwość samodzielnego odsuwania robota w żądanym kierunku (ruch w 3 głównych osiach). Gładka, smukła i opływowa konstrukcja zarówno korpusu, jak i samego ramienia robota tej klasy wyklucza ryzyko zakleszczenia ręki operatora podczas współpracy z robotem.
Z myślą o tegorocznych Targach Kielce inżynierowie firmy FANUC Polska przygotowali także pokazową aplikację przecinarki drutowej Robocut serii α-C600iC, przeprojektowanej pod względem budowy korpusu. Maszyna gwarantuje ograniczenie ryzyka odkształceń, znacznie wyższą stabilność i mniejsze zapotrzebowanie na powierzchnię hali. Niezawodne rozwiązanie stworzone z priorytetem uzyskania wyższej jakości i dokładności cięcia, a także zwiększonej niezawodności maszyny.
Aplikacje pokazowe udowodnią, że praca maszyn marki FANUC zapewnia wysoką wydajność procesów obróbki, możliwość znacznego skrócenia cyklu produkcyjnego, a także znaczne oszczędności i optymalizacje wynikające z lepszego wykorzystania zasobów i kadr.
W przestrzeni dedykowanej robotom przemysłowym będzie można zobaczyć m.in. ciekawe stanowisko spawalnicze posiadające 9 stopni swobody, stworzone we współpracy z partnerem - firmą Roboty Przemysłowe. Aplikacja obejmująca robota z rodziny FANUC Arc Mate na torze jezdnym oraz pozycjoner dwuosiowy przedstawi proces wydajnego spawania ram rowerowych. Robot, wyposażony w osprzęt spawalniczy marki Lincoln Electric i pakiet przewodów wraz ze stacją czyszczącą marki Binzel, będzie pracował w ramach certyfikowanego wygrodzenia firmy Troax, spełniającego wszelkie normy bezpieczeństwa dla maszyn.
Źródło: FANUC Polska
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING