Szukaj w działach:

Druga edycja KPT ScaleUp

 


Druga edycja KPT ScaleUp
Fot.: Krakowski Park Technologiczny 

Krakowski Park Technologiczny po raz kolejny otwiera nabór do programu stymulującego rozwój młodych firm pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu i smart city.

Każdy z 12 zespołów,któryweźmieudział w drugiej edycjiKPTScaleUp może liczyć na 200 000 zł wsparcia i pomoc ekspertów, a także dużych przedsiębiorstw. Akceleracja oznacza „przyspieszenie” i jest procesem aktywnej pracy nadstartupem, który jest już gotowy do znacznego zwiększenia skali swojej działalności. Od końca maja w Krakowskim Parku Technologicznym trwa taki właśnie pilotażowy program, w ramach któregostartupypracują nad wprowadzeniem swoich produktów oraz usług wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami, takimi jak EC Grupa, KrakówAirport, Protech,Oknoplast, ES-SYSTEM, Astor orazFideltronik. W pierwszej edycji pracuje 11 młodych firm.

KPTScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów przeprowadzanych w ramach programu Start InPoland. Jego ideą jest przygotowanie wybranychstartupówdo wdrożeń w dużych firmach oraz do rozszerzenia skali ich biznesów. Ogół programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozkwitu przedsiębiorczości w Małopolsce. Program współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

-„Jednym z największych wyzwań dla startupu jest zbudowanie wiarygodności i pierwsze komercyjne wdrożenia. W programie KPT ScaleUp już pierwszego dnia rozmawialiśmy z dziesięcioma dużymi firmami z regionu, które dzieliły się z nami swoimi kontaktami i ekspercką wiedzą. Myślę, że akceleracja to najskuteczniejszy sposób przekształcenia prototypu w atrakcyjny dla rynku produkt”– mówi Przemysław Gałązka,CEOfirmy Sense.

Na stronie scaleup.kpt.krakow.pl otwarta została rejestracja do II edycji programu, która rozpocznie się w listopadzie.

- „Najważniejsza rada, jakiej mogę udzielić startupom, brzmi: zgłoś się i daj nam poznać swój projekt! Zbyt często ludzie posiadający świetne produkty mają obawy „czy to na pewno dla nich”. My, mając wieloletnie doświadczenie z szerokim spektrum projektów, nie boimy się pracować z naprawdę oryginalnymi pomysłami”– mówi Bartosz Józefowski koordynujący program.

W projekcie mogą wziąć udział polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city.

Więcej informacji na stronie scaleup.kpt.krakow.pl


Źródło: Krakowski Park Technologiczny


Dodano 04.08.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy