Szukaj w działach:

Digitalizacja przemysłu na ITM Machtool 2017

 Fot.: KUKA, Siemens

Duet firm SIEMENS–KUKA wraz z Partnerami zaprezentował innowacyjne przedsięwzięcie Industry 4.0. Ekspozycja 9 firm pod hasłem „Digitalizacja zmieni wszystko”  była największa innowacją i niespodzianką targów ITM Machtool 2017 w Poznaniu. Innowacyjny projekt został nagrodzony Złotym Medalem MTP, a multikorporacyjne stoisko nagrodą Acanthus Aureus za najlepszy design i odzwierciedlenie strategii marketingowej.

SIEMENS–KUKA oraz Partnerzy: Atos, Blumenbecker Engineering Polska, Mazak, GM System, KS Automotive oraz SCHUNK Intec sp. z o.o., przedstawili kompleksowy, elastyczny system wytwarzania uzupełniony o MindSphere – SIEMENS Cloud for Industry.  Na poziomie projektowo-wytwórczym za pomocą oprogramowania SIEMENS PLM, tj. NX CAD/CAM, Tecnomatix oraz Teamcenter, powstał Cyfrowy Bliźniak (Digital Twin obejmujący zakres Digital Product, Digital Process i Digital Factory), który pozwolił a wykonanie pełnej symulacji procesu produkcji. W rzeczywistości zbudowany został elastyczny węzeł wytwarzania złożony z pięcioosiowego centrum obróbczego Mazak VARIAXIS i-500 wyposażonego w CNC SINUMERIK 840D sl i współpracującego z nim robota KUKA KR Cybertech KR 20 R1810.

Digitalizacja przemysłu na Machtool 2017
 Fot.: Staleo.pl

Połączenie robota z maszyną zrealizowano, wykorzystując najnowocześniejszy interfejs SINUMERIK Integrate Run MyRobot oraz KUKA.MxAutomation wypracowany przez firmy SIEMENS i KUKA. Interfejs ten umożliwia obsługę oraz programowanie maszyny i robota z poziomu sterowania numerycznego. Całość automatyzacji procesu produkcji przeprowadzona przez firmę Blumenbecker Engineering Polska zrealizowana jest na najnowszym sterowniku PLC SIMATIC S7-1500 w środowisku TIA Portal. Zawiera wizualizację HMI SIMATIC, zintegrowane funkcje bezpieczeństwa (Safety Integrated), komponenty aparatury n.n SIRIUS czy napędy SINAMICS. Zarówno robot firmy KUKA, jak i maszyna firmy MAZAK zostały wyposażone w systemy chwytakowe oraz mocowania narzędzi i detali dostarczone przez firmę SCHUNK Intec, której innowacyjne rozwiązania wpisują się w koncepcję przedsiębiorstwa cyfrowego. Firma Atos  przygotowała aplikację mobilną w środowisku MindSphere, która pozwoli klientom personalizować zdalnie produkowany na targach detal i obserwować jego wytwarzanie. Tegoroczna ekspozycja SIEMENS–KUKA, dzięki wsparciu inżynierskiemu partnerów GM System i KS Automotive, została zintegrowana zgodnie z ideą Industry 4.0 w świecie cyfrowym w kompletny proces biznesowy, jaki jest realizowany w nowoczesnej firmie przemysłowej. 

Siemens i KUKA na ITM Machtool 2017
 Fot.: KUKA, Siemens

Firma Siemens Sp. z o.o.,  poprzez dział Customer Services (CS) prowadzi profilowane szkolenia dla projektantów, programistów, serwisantów maszyn lub urządzeń w zakresie automatyki i napędów. Dział posiada własny magazyn części zamiennych, podpisuje umowy serwisowe, dokonuje modernizacji maszyn produkcyjnych i sterowanych numerycznie, dostosowując je do najnowszych trendów w wytwarzaniu.  Uzupełnieniem proponowanego rozwiązania technicznego jest możliwość skorzystania z bogatej oferty firmy Siemens Financial Services (SFS), specjalizującej się w leasingu maszyn i urządzeń. Firma tworzy rozwiązania finansowe dla firm zainteresowanych inwestycjami m. in. w branżach przemysłowej, maszynowej, poligraficznej, medycznej i rolniczej. 

Jak przyznają organizatorzy, pomysł kooperacji aż dziewięciu przedsiębiorstw był dużym wyzwaniem, który sprawdził się w stu procentach. Reakcja zwiedzających stoisko była najważniejszym potwierdzeniem sukcesu wspólnego przedsięwzięcia.


Źródło: KUKA, Siemens 


KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Porcelanowa 10
40-246 Katowice
+48 327 30 32 14
POWIĄZANE
ITM Polska na półmetku Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 6 czerwca wystartowały istotne w Po...
Forum Inżynierskie powraca na ITM Polska Unia Europejska uznała reindustrializację za bardzo istotne zadanie dla wszystkich kraj&o...
Zostań wystawcą ITM Polska 2019 Międzynarodowe Targi Poznańskie za sprawą targów Innowacje Technologie Maszyny ITM...
Zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji kartonów - projekt ACaRS i KUKA Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie efektywności produkcji jest zastosowan...
Co to jest obróbka 5 osiowa i jak dobrać do niej obrabiarkę? Obróbka 5-osiowa umożliwia nam obrobienie detalu z pięciu stron w jednym zamocowani...
KUKA na TEC EVERTIQ 2017 Robot lutujący ZEUS na bazie robota KR3 firmy KUKA już wkrótce na konferencji TEC ...
Partnerzy