Start pierwszego etapu zawodów Global Challenge
Fot.: MPM Productivity Management |
Tradycyjnie od siedmiu lat pod koniec marca rozpoczyna się pierwszy etap międzynarodowych zawodów w zarządzaniu łańcuchem dostaw Global Challenge - The Fresh Connection.
W dniach od 27 marca do 14 kwietnia organizowane są Remote Sessions. To faza wstępna rozgrywek, gdzie wyniki nie są ważne, ale gracze mogą sprawdzić, jakie zadania czekają na nich w następnych miesiącach.
Zawody odbywają się w oparciu o zaawansowany symulator, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. Startują w nich czteroosobowe zespoły. Każda osoba w zespole ma przypisaną rolę reprezentującą jeden z pionów firmy: zakupy, operacje, sprzedaż oraz łańcuch dostaw. Kluczem do sukcesu jest współpraca między graczami i zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami. O zwycięstwie decyduje osiągnięcie najlepszego wskaźnika zwrotu z inwestycji (ROI).
Na chwilę obecną liczba polskich drużyn wynosi 17. Rekrutacja nie została jeszcze zamknięta, skończy się przed drugim etapem. Polskę reprezentują m.in. przedstawiciele firm Beiersdorf Manufacturing Poznań, Bell PPHU, Danfoss Power Solutions, Dell Products Poland, Dendro Poland, GKN Driveline Polska, LSC Communication, Nexteer Automotive Poland, Pepsico Logistyka, Polpharma, US Pharmacia oraz Valeo Service Eastern Europe. Osiągnięcia rodaków z ubiegłych lat pokazują, że trzeba liczyć się z reprezentantami naszego kraju. Na trzy występy w międzynarodowym finale, już raz udało się Polsce zdobyć tytuł Mistrza Świata GC TFC.
24 kwietnia to datą rozpoczęcia drugiego etapu, czyli Global Challenge Rounds jednocześnie dla wszystkich drużyn z całego świata. Wtedy wystartują zmagania na poziomie regionalnym, a dalej przejdzie jedynie jedna drużyna ze swojego państwa. Laureat pojedzie 28 września do Lizbony, by zmierzyć się z najlepszymi na świecie. Jak co roku do rozgrywek przystąpiło ponad 300 drużyn z 16 państw m.in. z USA, Brazylii, Argentyny, Francji, Rosji, Chin, RPA, a także Japonii.
Główną nagrodą zawodów jest kurs SCM na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. Podróż i pobyt drużyny w Lizbonie, która wygra krajowe eliminacje, są pokrywane przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management. Patronat honorowy nad polską etapem zawodów objęła Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza.
Więcej o zawodach GC TFC 2017 na stronie www.scmteam.pl
Relacja z zawodów na profilu MPM Productivity Management: www.facebook.com/MPMProductivityManagement
Źródło: MPM Productivity Management
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House