Szukaj w działach:

Poznań zaprasza na Targi ITM Polska 2017

 

Poznań zaprasza na Targi ITM Polska 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.pl 

W terminie 6-9 czerwca 2017 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będących największym ośrodkiem targowo-konferencyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej odbędą się targi technologii przemysłowych ITM Polska. 


ITM Polska to jedyne miejsce o charakterze wystawienniczym, w którym biznes łączy się z nauką, granice państw tracą na znaczeniu, a Przemysł 4.0 to nie fraza, a rzeczywistość. Wśród bogatego wachlarza polskich imprez targowych, to właśnie poznańskie wydarzenie przedstawicieli branży dają najwięcej. Tu w Poznaniu, sercu Wielkopolski spotykają się liderzy wszystkich sektorów przemysłu, producenci maszyn, miłośnicy nowinek technologicznych, pasjonaci innowacji oraz przedsiębiorcy, dla których jedyną pewną rzeczą jest optymalizacja i pogoń za innowacyjnymi możliwościami rozwoju. 


Czerwcowe spotkania są pewnego rodzaju przystankiem, na którym spotykają się wszyscy Ci, dla których zwiększenie wydajności, usprawnianie procesów produkcji czy budowa zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego jest priorytetem. Dlaczego? Targi ITM Polska dają nieocenioną szansę, z jednej strony prezentacji produktów, jak również najnowszych technologicznych rozwiązań w międzynarodowym towarzystwie, które stanowi blisko 50% uczestników ITM oraz zademonstrowanie jej przed ponad 17 tysiącami profesjonalistów, pośród których znajdują się przedstawiciele kadry zarządzającej, technologów, konstruktorów, a także projektantów. Z drugiej zaś, ich wartością jest perspektywa udziału w wydarzeniach specjalnych, szkoleniach oraz pokazach, dzięki którym w jeszcze większym stopniu można chłonąć wprowadzane na rynek technologie, zrozumieć ich tajniki, porównywać, analizować i w konsekwencji uzyskać przewagę nad konkurencją. 
 

ITM 2017 Salony tematyczne porządkują przestrzeń
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie  

Salony tematyczne, które porządkują przestrzeń


Świadectwem dużej wartości i zainteresowania branży targami ITM, może być fakt zwiększenia powierzchni ekspozycji, która tego roku zostanie udostępniona w kilku dodatkowych pawilonach.
Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym, wystawa zostanie podzielona na salony tematyczne: HAPE (Salon hydrauliki, pneumatyki i napędów), MACH-TOOL (Salon obrabiarek i narzędzi), SURFEX (Salon technologii obróbki powierzchni), METALFORUM (Salon metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego), WELDING (Salon spawalnictwa) oraz Nauka dla gospodarki, w których przedstawiciele poszczególnych sektorów w czerwcu pochwalą się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w przemyśle.


Edukacja, głupcze!


Motorem wszystkich targów są imprezy towarzyszące, zwłaszcza te, które cieszą się dużym zainteresowaniem, a także będące odpowiedzią na potrzeby klientów. W tym roku organizatorzy kontynuują dobrą praktykę edukowania uczestników ITM oraz współpracę z organizacjami i redakcjami branżowymi, które od lat współtworzą merytoryczną oprawę targów. 
 

 • Dzień Stali Nierdzewnych (8 czerwca 2017 r.) to impreza przygotowywana przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, w czasie którego w jednym miejscu będzie można wziąć udział w debatach z udziałem branżowych ekspertów oraz spotkać najbardziej znaczących przedstawicieli polskiej branży stali nierdzewnych.
 • III edycja konferencji „Aluminium” organizowanej przez czasopismo Nowa Stal, poświęcona polskiej branży aluminium będzie szansą do prezentacji kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu. 
 • By tradycji stało się zadość i tym razem targi ITM zainauguruje organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne NOT Forum Inżynierskie, w czasie którego odbędą się liczne panele dyskusyjne. 
 • MM Magazyn Przemysłowy, kolejny raz na scenie ITM zaprezentuje MM Speakers Corners, w ramach którego przedstawiciele biznesu oraz świata nauki będą rozmawiać o trendach w światowym przemyśle, nowoczesnych technologiach i innowacjach branżowych. 
 • Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne prezentacje różnych systemów lakierniczych, jak również możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach.
 • Forum Techniczne Rynek Rur Stalowych w Polsce to tytuł konferencji organizowanej w drugim dniu targów, tj. 7 czerwca przez Polską Unię Dystrybutorów Stali dedykowanej w szczególności przedstawicielom przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych.

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie Targi ITM 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

3D Solutions, czyli co piszczy w branży druku i skanu 3D?


Organizatorzy podbudowani sukcesem zeszłorocznej, I edycji targów 3D Solutions, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak i wystawców, wydłużamy je o kolejne dwa dni. Tym samym, spotkanie dedykowane branży skanu i druku 3D będzie inspirowało przez cztery dni targowe. Śmiało można stwierdzić, że poświęcone technologiom przyrostowym przedsięwzięcie dedykowane profesjonalistom oraz hobbystom, w czasie którego prezentowane będą innowacyjne rozwiązania najnowocześniejszych urządzeń można na stałe wpisać w targowy kalendarz wydarzeń.


Więcej o wydarzeniu na Staleo.pl:
 Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.plDodano 30.01.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy