Szukaj w działach:

Udana premiera Warsaw Industry Week 2016

 

Ptak Warsaw Expo Warsaw Industry Week
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

W dniach 7-9 listopada Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe - PTAK Warsaw EXPO gościło szerokie grono Specjalistów oraz Ekspertów z branży przemysłowej.

Szansą do spotkania była premierowa edycja Międzynarodowych Targów Przemysłowych Warsaw Industry Week 2016. W trakcie wydarzenia zaprezentowały się wszystkie gałęzie branży przemysłowej: maszyny oraz narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych, a także oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania oraz rozwój, BHP, ajk również wiele innych.

Warsaw Industry Week w liczbach:

 • 25 000 m² powierzchni wystawy 
 • 9 300 zwiedzających gości 
 • 500 reprezentowanych firm 
 • Blisko 500 ton pracujących maszyn 
 • 321 wystawców 
 • Ponad 50 zaprezentowanych nowości targowych 
 • 20 wartościowych seminariów oraz merytorycznych prelekcji w 5 salach konferencyjnych.


Nie zabrakło sporej dawki wiedzy. Innowacyjne technologie związane z obróbką powierzchni,  specjaliści robotyki, prezentacja dorobku naukowego uczelni technicznych – Warsaw Industry Week było pełnym inspiracji wydarzeniem z udziałem liderów rynku.

Ptak Warsaw Expo
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

Wystawa odbyła się pod Patronatem Honorowym Ministra Rozwoju, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Patronem Honorowym konferencji „Horyzont 2020” był Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Miastem Partnerskim imprezy był Rzeszów - Stolica Innowacji - czołowy region gospodarczy w Polsce, będący miejscem funkcjonowania wielu nowoczesnych przedsiębiorstw polskich, jak również zagranicznych.

Partnerem Honorowym imprezy była też Dolina Lotnicza – Krajowy Klaster Kluczowy, zrzeszający czołowe firmy z zakresu lotnictwa oraz awioniki. Oprócz pism branżowych, wydarzenie wspierały media o zasięgu ogólnopolskim, takie jak WP.PL, RMF FM, POLSAT TV czy WPROST.  


Ważną rolę odegrała także konferencja „HORYZONT 2020 SZANSĄ POLSKICH INNOWACJI W UE” - konferencja towarzysząca Warsaw Industry Week. Wydarzenie pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Jarosława Gowina, współorganizowane było przez Radę Główną Instytutów Badawczych, przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE i Ptak Warsaw Expo.


W czasie Targów odbyły się także liczne dyskusje o najnowszych nurtach, trendach i technologiach w produkcji. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, poznać nowoczesne techniki i korzyści płynące z wdrożenia nowatorskich rozwiązań związanych z Przemysłem 4.0.

Zespół Tech Brainers R&D Club umożliwił zapoznanie się z nowymi trendami społecznymi i biznesowymi w sektorze energetycznym oraz odbycie owocnych spotkań networkingowych.

Udana premiera Warsaw Industry Week 2016
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

Z myślą o młodzieży planującej swoje przyszłe losy w branży przemysłowej, podczas targów odbyły się pokazy robotyki amatorskiej Koła Naukowego Automatyków i Robotyków „ROBO” Politechniki Rzeszowskiej, w tym pokaz łazika marsjańskiego skonstruowanego przez rzeszowskich studentów oraz odnoszącego zwycięstwa w najważniejszych światowych zawodach konstruktorów łazików, a także prezentacja najnowszych technologii laserowych w produkcji w Strefie Lasery 4.0, współorganizowana z firmą Gravotech, jednym ze światowych liderów w dziedzinie grawerowania, oprogramowania dla przemysłu i laserów przemysłowych.

Uczniowie szkół profilowanych mogli wziąć udział w niezwykle praktycznych zajęciach, które poprowadzili eksperci z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych.

Wojskowa Akademia Techniczna w strefie Inżynier 4.0 pokazała najnowocześniejsze eksponaty, kadra naukowa uczelni przeprowadziła także zajęcia z robotyki i programowania robotów.

Jako pierwsi w Polsce Organizatorzy Warsaw Industry Week w jednym miejscu zaprezentowali innowacyjny przemysł w wielkiej skali. Duży sukces pierwszej edycji pokazał, że Targi są na dobrej drodze do stworzenia największego w Europie Środkowo- Wschodniej biznesowego centrum prezentacji ofert producentów oraz dystrybutorów sprzętu, jak również wyposażenia przemysłowego.


Zwieńczeniem pierwszego dnia targów Warsaw Industry Week była wieczorna, uroczysta Gala wręczenia statuetek Tytanowe Skrzydła, w trakcie której nagrodzone firmy: AEP-Ajan Engineering Polska, Anca Europe GMBH, Aniro Sp. z o.o., Dematec Polska, DIG Świtała, Elesa+Ganter Polska, Encon Coester, Fanuc Polska, Gravotech Sp. z o.o., Muesham Cooling Systems, Oberon 3D, Plastigo Sp. z o.o., SGPPL Dolina Lotnicza, Staleo.pl – Portal Branży Metalowej, Stigal Marcin Stępień, TIZ Implements, Urząd Miasta Rzeszów, Wadim Plast Sp. j., Wojskowa Akademia Techniczna, YG-1 Poland Sp. z o.o., MMC Hardmetal Poland Sp. z o.o., Instytut Włókiennictwa, Instytut Mechaniki Samochodowej oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych odebrały z rąk Pani Beaty Mikulskiej - Dyrektor Biura Rady Głównej Instytutów Badawczych i Pana Jakuba Bednarka – Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej Ministerstwa Rozwoju statuetki oraz dyplomy. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na mini recital Aleksandry Szwed.

Udana premiera Warsaw Industry Week
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

 Targi Warsaw Industry Week w opinii wystawców i partnerów


„Targi są dla Oberon 3D znakomitą okazją do prezentacji pełnego zakresu naszej oferty oraz umożliwiają kreowanie wizerunku i bezpośredni kontakt z klientami – obecnymi i potencjalnymi. Skuteczność tych działań w dużej mierze zależy od samego organizatora targów – w przypadku Warsaw Industry Week znakomita lokalizacja - w centrum Polski, dobra infrastruktura i zaplecze techniczne, nagłośnienie w prasie, radio, telewizji i internecie, intensywna całoroczna kampania promocyjna targów podczas licznych spotkań branżowych oraz znakomita współpraca z Dyrektor Targów dały gwarancję sukcesu. Warsaw Industry Week 2016 umożliwiło prezentację firmy na najwyższym, światowym poziomie, jednocześnie rozbudowana tematyka targów, udział partnerów kluczowych – takich jak Dolina Lotnicza – to ogromne atuty premierowej edycji Państwa przedsięwzięcia. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż trzymając gorąco kciuki za kolejną równie udaną edycję, deklarujemy obecność za rok, jak również czynny udział w promocji wydarzenia, dziękując jednocześnie za atrakcyjne warunki uczestnictwa"
- Leszek Pietrzak, Prezes firmy Oberon 3D.


„Wygląda na to, że nareszcie za pomysł i organizację Targów w Polsce zabrał się zespół kreatywnych i pełnych pasji oraz zapału ludzi, którzy bardzo uważnie obserwują to, co dzieje się w światowym przemyśle a co bardzo potrzebne jest dla unowocześniania polskiej gospodarki. Brakowało nam tego typu krajowej imprezy targowej, która byłaby w stanie pokazać najciekawsze i najbardziej nowoczesne rozwiązania, proponowane głównie przez polskie firmy, dla polskiego przemysłu. Uczestnictwo w 1 Edycji Warsaw Industry Week było dla nas doskonałą okazją nie tylko do pokazania szerszej publiczności, tego, czym się od lat zajmujemy, ale również do promocji naszej nowej marki 1encon Industry Group (www.1encon.com), utworzonej przez firmy Encon i Encon – Koester, firmy inżynierskie, zajmujące się w głównej mierze wdrażaniem najnowocześniejszych technologii automatyzacji i robotyzacji w polskim przemyśle, ale również działające aktywnie i z sukcesem w dydaktyce i edukacji technicznej. Mimo że Targi organizowane były po raz pierwszy i być może nie wszystko w uznaniu wszystkich było idealne, to dla nas była to impreza bardzo udana. Z przyjemnością będziemy kontynuować nasz udział w kolejnych edycjach, gdyż oprócz wszelkich zalet związanych z dobrą infrastrukturą, lokalizacją i organizacją - byliśmy mile zaskoczeni właściwym podejściem do wyceny powierzchni targowych, co przełożyło się na korzystny stosunek oczekiwanej wartości do wzajemnie uzgodnionych cen. Jak najbardziej możemy też służyć organizatorom naszymi doświadczeniami, szczególnie przy doborze wystawców do wiodącej tematyki targów lub branży, tak aby w kolejnych edycjach uniknąć wrażenia przypadkowości wyborów, co z kolei może wpłynąć na stopień zadowolenia potencjalnych zwiedzających” - Paweł Lewandowski, Prezes firmy Encon Koester Sp. Z o.o.
 

Warsaw Industry Week
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na Warsaw Industry Week 2016. Formuła połączenia przez nas na stoisku tradycyjnej formy promocji z możliwością poprowadzenia seminariów okazała się strzałem w dziesiątkę! Dzięki licznej frekwencji na targach - w naszych seminariach udział wzięły nie tylko osoby wcześniej zaproszone, ale również odwiedzający targi ludzie z branży. Targi Warsaw Industry Week umożliwiły nam nawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń z licznym gronem ludzi z branży . Dzieki nim możemy budować mocną pozycję na rynku." - Magdalena Wasiuk - Marketing Manager w GravoTech sp. z o.o. 

„Serdecznie dziękujemy za współpracę przy organizacji uczestnictwa grupy członków Krajowego Klastra Kluczowego Dolina Lotnicza w Targach Innowacyjnych Rozwiazań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2016. Szczególnie serdecznie chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor Agnieszce Cieślik oraz Pani Monice Wójcik za ich profesjonalizm i zaangażowanie, zarówno przy aranżacji pawilonu Doliny Lotniczej, jak i zapewnieniu transportu dla wystawców. Z wyżej wymienionymi Paniami pozostajemy w bieżącym kontakcie w kwestii uczestnictwa Klastra Dolina Lotnicza w targach oraz współpracy przy kolejnych edycjach wystawy" - Andrzej Rybka, Dyrektor Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego DOLINA LOTNICZA 

„Pierwszą edycję targów PTAK Warsaw Industry Week oceniamy bardzo pozytywnie. Mimo że jest to wydarzenie o krótkiej historii, to już widać, że cieszy się sporym zainteresowaniem. Aktywne uczestnictwo w najważniejszych imprezach targowych w Polsce pozwala nam na bieżąco śledzić sytuację na rynku i szeroko prezentować nasze niezawodne produkty i innowacje potencjalnym użytkownikom. Z przyjemnością korzystamy z tej możliwości, ponieważ wiemy, że roboty i środki automatyzacji produkcji, które oferujemy, mają szansę zmienić oblicze polskich przedsiębiorstw, a w efekcie poprawić konkurencyjność całej polskiej gospodarki. Bardzo pozytywnie oceniamy fakt, że formuła targów PTAK została pomyślana tak, by odwiedzający wystawę mieli możliwość zobaczenia inteligentnych maszyn podczas pracy, a jednocześnie otrzymania odpowiedniego komentarza merytorycznego ze strony ekspertów, co z pewnością sprzyja świadomym wyborom optymalnej technologii do indywidualnych potrzeb" - Joanna Antosz, Rzecznik PR firmy FANUC Polska Sp. z o.o.

Warsaw Industry Week Ptak Warsaw Expo 2016
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

„Głównym powodem, jakim kierowaliśmy się przy decyzji o udziale w pierwszej edycji targów Warsaw Industry Week była ich lokalizacja. Z jednej strony miejsce przygotowane od strony infrastruktury logistycznej, z drugiej zlokalizowane w obszarze, gdzie do tej pory nie było szerokiej oferty wystawowej skierowanej do firm z naszej branży. Na uwagę zasługuje ogromny wkład organizatorów w promocje tej imprezy w mediach i bezpośrednio wśród potencjalnych odwiedzających. Udział w pierwszej edycji targów, zawsze niesie za sobą określone ryzyko dla wystawców, jednak dzięki odpowiednio przygotowanej ofercie, jak również zaangażowaniu ze strony organizatorów obawy nasze zostały zminimalizowane. Mamy nadzieje, że impreza ta wpisze się na stałe w kalendarz wystaw przemysłowych w naszym kraju" - Tomasz Jastrzębski, Dyrektor Handlowy Cloos Polska Sp. z o.o. 

„Pierwsza edycja Warsaw Industry Week okazała się dla nas nadspodziewanym sukcesem. Targi były okazją do zaprezentowania naszej oferty wielu nowym klientom, z którymi nie mieliśmy dotychczas kontaktu na innych wydarzeniach tego typu. Na podkreślenie zasługuje fakt wysokiego profesjonalizmu organizatorów, którzy mimo typowych trudności związanych z organizacją pierwszej edycji tak dużego przedsięwzięcia, wykazali się dużą operatywnością i bardzo aktywnie pomagali wszystkim uczestnikom imprezy, zarówno wystawcom jak gościom. Firma Anca z całą pewnością nawiąże z organizatorami długofalową współpracę i będzie aktywnie uczestniczyć w kolejnych dużych imprezach branżowych w PTAK Warsaw Expo” - Sławomir Antoszczyk, Sales Manager, ANCA - CNC Machines

„Warsaw Industry Week to ciekawe wydarzenie, a idea spotkania niesie ze sobą nową jakość. Już w trakcie targów pojawiły się nowe, obiecujące kontakty. Połączenie trzech różnych branż w jednym miejscu i czasie umożliwiło nam dotarcie do nowych potencjalnych klientów, a samym klientom do dostawców z różnych skrótów produkcji. Impreza posiada duży potencjał, do wykorzystania przez Organizatorów w następnych edycjach. Podsumowując, WIW to nowa, cenna inicjatywa, której forma może być bardzo skuteczna. Myślę, że może na stałe zadomowić się w kalendarzu producentów i przetwórców” - Marta Sikora, Kierownik ds. Marketingu, Asten Group

Warsaw Industry Week w Ptak Warsaw Expo 14-16 listopada 2017
Fot.: Ptak Warsaw Expo 

„O targach Warsaw Industry Week, w których my, jako firma IGUS braliśmy bezpośredni udział, ciężko się nie wypowiadać w samych superlatywach. Mieliśmy u siebie klientów z całej Polski, co potwierdza założenie o bardzo dobrej lokalizacji. Reklamy o imprezie można było usłyszeć i zobaczyć w bardzo wielu miejscach, co również pozytywnie nas zaskoczyło. Mimo że była to pierwsza edycja, udało nam się zebrać ogromną ilość nowych kontaktów. Doskonałe miejsce, w niewygórowanej cenie. Wiążemy z tą imprezą wielkie nadzieje na kolejne lata” - Radosław Sobociński, Inżynier Sprzedaży – Polska Centralna, IGUS Sp. z o.o.  


Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję Warsaw Industry Week, która odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w terminie 14-16 listopada 2017 r. 

Organizatorzy pragną także podziękować wszystkim Wystawcom i Partnerom za zaufanie, życzą Wszystkim sukcesów w dalszej pracy i doskonaleniu swoich rozwiązań, a Sponsorom i Patronom Medialnym dziękują za wsparcie imprezy.

Sprawdź Warsaw Industry Week na facebooku

Więcej o Targach Warsaw Industry Week 2017 na Staleo.pl:


Polecane video:Portal Staleo.pl jest głównym Patronem Internetowym Targów Warsaw Industry WeekŹródło: Ptak Warsaw Expo, Staleo.pl 
 
 

Dodano 23.11.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy